Revenue

15.5M

2024

Profit

902K

2024

Employees

49

2024

Margin

5,7%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

CON METAL CF SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 15.5M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #492 la cifra de afaceri, #748 la profit, #288 la număr angajați din 5.424 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.7%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
CON METAL CF SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 15.5M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.7%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #492 la cifra de afaceri, #748 la profit, #288 la număr angajați din 5.424 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 42) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#492 din 5.424 companii

Top 9.1%

Vezi clasamentul

După profit

#748 din 5.424 companii

Top 13.8%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#288 din 5.424 companii

Top 5.3%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
12.4M lei
Marjă medie
7.1%
Angajați medie
15

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri15.5M lei vs medie industrie 12.4M lei

Compania este 1.2× față de media industriei

Marjă profit5.7% vs medie industrie 7.1%

Compania este 0.8× față de media industriei

Angajați49 vs medie industrie 15

Compania este 3.3× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
SOPMET SA14.7M49Construcții
ROMAN IMPEX PREST SRL15.1M49Construcții
REIMAR CONSTRUCT S.R.L.14.3M40Construcții
ATM - CONSTRUCT SA13.9M47Construcții
FLOMA-VISKO S.R.L.16.5M55Construcții
DINAMIC CONSTRUCT SRL13.9M46Construcții
KAUFMANN INDUSTRIES SRL19.8M48Construcții
REVITAROM SA13.3M39Construcții
DRUMURI SI PODURI SA14.8M59Construcții
TAKTIK SISTEM SRL22.3M45Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
5.7%
CA / angajat
321K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 2%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    15.5M
    Profit net
    902K
    Angajați
    49

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la CON METAL CF SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricCON METAL CF SRL(you)SOPMET SAROMAN IMPEX PREST SRLREIMAR CONSTRUCT S.R.L.ATM - CONSTRUCT SA
Revenue
15.5M
14.7M
15.1M
14.3M
13.9M
Profit
902K
1.2M
30.6K
21.7K
1M
Margin
5,7%
8,2%
0,2%
0,2%
7,4%
Employees
49
49
49
40
47
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “CON METAL CF SRL”.