Revenue

19.8M

2024

Profit

1.2M

2024

Employees

48

2024

Margin

6,2%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

KAUFMANN INDUSTRIES SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în HUNEDOARA, având o cifră de afaceri de 19.8M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #436 la cifra de afaceri, #593 la profit, #298 la număr angajați din 5.424 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.2%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
KAUFMANN INDUSTRIES SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în HUNEDOARA, având o cifră de afaceri de 19.8M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.2%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #436 la cifra de afaceri, #593 la profit, #298 la număr angajați din 5.424 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 42) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#436 din 5.424 companii

Top 8.0%

Vezi clasamentul

După profit

#593 din 5.424 companii

Top 10.9%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#298 din 5.424 companii

Top 5.5%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
12.4M lei
Marjă medie
7.1%
Angajați medie
15

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri19.8M lei vs medie industrie 12.4M lei

Compania este 1.6× față de media industriei

Marjă profit6.2% vs medie industrie 7.1%

Compania este 0.9× față de media industriei

Angajați48 vs medie industrie 15

Compania este 3.2× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
STRADE CONSCOM S.R.L.23.4M48Construcții
LUCRARI DRUMURI SI PODURI SA20.1M46Construcții
EUROPARTENER SRL20.8M49Construcții
VAM SOFI TRANS SRL21.2M49Construcții
ELECTROCONSTRUC�IA ELCO T�RGU JIU SA19.2M45Construcții
ERAOS S.A.20M53Construcții
NED CONSTRUCT SRL20.5M52Construcții
CORADY STAR SRL20.9M44Construcții
HM PRODUCT SRL19.4M42Construcții
TAKTIK SISTEM SRL22.3M45Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
6.2%
CA / angajat
413K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 2%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    19.8M
    Profit net
    1.2M
    Angajați
    48

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la KAUFMANN INDUSTRIES SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricKAUFMANN INDUSTRIES SRL(you)STRADE CONSCOM S.R.L.LUCRARI DRUMURI SI PODURI SAEUROPARTENER SRLVAM SOFI TRANS SRL
Revenue
19.8M
23.4M
20.1M
20.8M
21.2M
Profit
1.2M
2.3M
5.9M
5M
2.6M
Margin
6,2%
9,7%
29,4%
24,0%
12,4%
Employees
48
48
46
49
49
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “KAUFMANN INDUSTRIES SRL”.