Revenue

13.2M

2024

Profit

30.6K

2024

Employees

49

2024

Margin

0,2%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

ROMAN IMPEX PREST SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 13.2M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #496 la cifra de afaceri, #2.618 la profit, #288 la număr angajați din 5.424 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.2%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
ROMAN IMPEX PREST SRL este o companie de mărime medie din sectorul Construcții, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 13.2M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.2%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #496 la cifra de afaceri, #2.618 la profit, #288 la număr angajați din 5.424 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 42) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#496 din 5.424 companii

Top 9.1%

Vezi clasamentul

După profit

#2.618 din 5.424 companii

Top 48.2%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#288 din 5.424 companii

Top 5.3%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
12.4M lei
Marjă medie
7.1%
Angajați medie
15

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri13.2M lei vs medie industrie 12.4M lei

Compania este 1.1× față de media industriei

Marjă profit0.2% vs medie industrie 7.1%

Compania este 0.0× față de media industriei

Angajați49 vs medie industrie 15

Compania este 3.3× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
SOPMET SA14.7M49Construcții
CON METAL CF SRL15.7M49Construcții
ATM - CONSTRUCT SA13.9M47Construcții
DINAMIC CONSTRUCT SRL13.9M46Construcții
DRUMURI SI PODURI SA14.8M59Construcții
FLOMA-VISKO S.R.L.16.5M55Construcții
CONSILIF EXPERT SRL13.7M43Construcții
PERFECT CONSTRUCT S.R.L.12.5M60Construcții
REIMAR CONSTRUCT S.R.L.14.3M40Construcții
OPERE PUBLICE SRL15M37Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
0.2%
CA / angajat
309K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 2%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    13.2M
    Profit net
    30.6K
    Angajați
    49

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la ROMAN IMPEX PREST SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricROMAN IMPEX PREST SRL(you)SOPMET SACON METAL CF SRLATM - CONSTRUCT SADINAMIC CONSTRUCT SRL
Revenue
13.2M
14.7M
15.7M
13.9M
13.9M
Profit
30.6K
1.2M
902K
1M
591K
Margin
0,2%
8,2%
5,7%
7,4%
4,2%
Employees
49
49
49
47
46
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “ROMAN IMPEX PREST SRL”.