Revenue

649K

2024

Profit

181K

2024

Employees

2

2024

Margin

27,8%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

BRIND OCTAV S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în SALAJ, având o cifră de afaceri de 649K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #14.677 la cifra de afaceri, #9.973 la profit, #14.220 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 27.8%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
BRIND OCTAV S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în SALAJ, având o cifră de afaceri de 649K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 27.8%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #14.677 la cifra de afaceri, #9.973 la profit, #14.220 la număr angajați din 56.726 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#14.677 din 56.726 companii

Top 25.9%

Vezi clasamentul

După profit

#9.973 din 56.726 companii

Top 17.6%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#14.220 din 56.726 companii

Top 25.1%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.3M lei
Marjă medie
9.8%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri649K lei vs medie industrie 2.3M lei

Compania este 0.3× față de media industriei

Marjă profit27.8% vs medie industrie 9.8%

Compania este 2.8× față de media industriei

Angajați2 vs medie industrie 4

Compania este 0.5× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
CM PRO SILVA S.R.L.725K2Construcții
SOLUTII COMPLETE CONSTRUCT S.R.L.649K2Construcții
CXA CONSULT S.R.L.648K2Construcții
BIAS ART CONSTRUCT SRL649K2Construcții
DIMITRIE BUS CONSTRUCT S.R.L.648K2Construcții
T C HOUSE SRL650K2Construcții
ARGANDA SDG SRL648K2Construcții
Firma (CUI 50532292)647K2Construcții
PILOT ESTATE S.R.L.647K2Construcții
KRISTING CONSTRUCT S.R.L.646K2Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
27.8%
CA / angajat
324K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 22%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    649K
    Profit net
    181K
    Angajați
    2

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la BRIND OCTAV S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricBRIND OCTAV S.R.L.(you)CM PRO SILVA S.R.L.SOLUTII COMPLETE CONSTRUCT S.R.L.CXA CONSULT S.R.L.BIAS ART CONSTRUCT SRL
Revenue
649K
725K
649K
648K
649K
Profit
181K
229K
431K
69.5K
96.8K
Margin
27,8%
31,7%
66,4%
10,7%
14,9%
Employees
2
2
2
2
2
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “BRIND OCTAV S.R.L.”.