T C HOUSE SRL
Revenue
650K
2024
Profit
49.7K
2024
Employees
2
2024
Margin
7,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
T C HOUSE SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în GALATI, având o cifră de afaceri de 650K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #14.671 la cifra de afaceri, #16.754 la profit, #14.220 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- T C HOUSE SRL este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în GALATI, având o cifră de afaceri de 650K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #14.671 la cifra de afaceri, #16.754 la profit, #14.220 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 0.8× față de media industriei
Compania este 0.5× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| OLCONS DENISMAR IN S.R.L. | 652K | 2 | Construcții |
| TATISTEL CONPREST COMPANY SRL | 624K | 2 | Construcții |
| DANUT PAVEL CONSTRUCT S.R.L. | 619K | 2 | Construcții |
| EXCLUSIV DAVIDSOF S.R.L. | 687K | 2 | Construcții |
| ALKAT ELECTRIC&SOLAR S.R.L. | 614K | 2 | Construcții |
| MURALE ORIZONT S.R.L. | 717K | 2 | Construcții |
| SMV MONTAGIO S.R.L. | 744K | 2 | Construcții |
| BIAS ART CONSTRUCT SRL | 649K | 2 | Construcții |
| SOLUTII COMPLETE CONSTRUCT S.R.L. | 649K | 2 | Construcții |
| BRIND OCTAV S.R.L. | 649K | 2 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ GALATI
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 7.6%
- CA / angajat
- 325K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 22%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 650K
- Profit net
- 49.7K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 650K | 49.7K | 2 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la T C HOUSE SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- T C HOUSE SRL(current)
- Revenue
- 650K
- Employees
- 2
- Profit
- 49.7K
- Rank RO
- #197.703
- OLCONS DENISMAR IN S.R.L.
- Revenue
- 652K
- Employees
- 2
- Profit
- 55.5K
- Rank RO
- #197.336
- TATISTEL CONPREST COMPANY SRL
- Revenue
- 624K
- Employees
- 2
- Profit
- 238K
- Rank RO
- #202.421
- DANUT PAVEL CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 619K
- Employees
- 2
- Profit
- 502K
- Rank RO
- #203.411
- EXCLUSIV DAVIDSOF S.R.L.
- Revenue
- 687K
- Employees
- 2
- Profit
- -112K
- Rank RO
- #191.452
- ALKAT ELECTRIC&SOLAR S.R.L.
- Revenue
- 614K
- Employees
- 2
- Profit
- 105K
- Rank RO
- #204.415
- MURALE ORIZONT S.R.L.
- Revenue
- 717K
- Employees
- 2
- Profit
- 236K
- Rank RO
- #186.827
- SMV MONTAGIO S.R.L.
- Revenue
- 744K
- Employees
- 2
- Profit
- 487K
- Rank RO
- #182.834
- BIAS ART CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 649K
- Employees
- 2
- Profit
- 96.8K
- Rank RO
- #197.770
- SOLUTII COMPLETE CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 649K
- Employees
- 2
- Profit
- 431K
- Rank RO
- #197.807
- BRIND OCTAV S.R.L.
- Revenue
- 649K
- Employees
- 2
- Profit
- 181K
- Rank RO
- #197.869
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| T C HOUSE SRL(current) | 650K | 2 | 49.7K | #197.703 |
| OLCONS DENISMAR IN S.R.L. | 652K | 2 | 55.5K | #197.336 |
| TATISTEL CONPREST COMPANY SRL | 624K | 2 | 238K | #202.421 |
| DANUT PAVEL CONSTRUCT S.R.L. | 619K | 2 | 502K | #203.411 |
| EXCLUSIV DAVIDSOF S.R.L. | 687K | 2 | -112K | #191.452 |
| ALKAT ELECTRIC&SOLAR S.R.L. | 614K | 2 | 105K | #204.415 |
| MURALE ORIZONT S.R.L. | 717K | 2 | 236K | #186.827 |
| SMV MONTAGIO S.R.L. | 744K | 2 | 487K | #182.834 |
| BIAS ART CONSTRUCT SRL | 649K | 2 | 96.8K | #197.770 |
| SOLUTII COMPLETE CONSTRUCT S.R.L. | 649K | 2 | 431K | #197.807 |
| BRIND OCTAV S.R.L. | 649K | 2 | 181K | #197.869 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | T C HOUSE SRL(you) | OLCONS DENISMAR IN S.R.L. | TATISTEL CONPREST COMPANY SRL | DANUT PAVEL CONSTRUCT S.R.L. | EXCLUSIV DAVIDSOF S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 650K | 652K | 624K | 619K | 687K |
| Profit | 49.7K | 55.5K | 238K | 502K | -112K |
| Margin | 7,6% | 8,5% | 38,1% | 81,1% | -16,3% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “T C HOUSE SRL”.