Revenue

647K

2024

Profit

415K

2024

Employees

2

2024

Margin

64,1%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

Firma (CUI 50532292) este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 647K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #14.693 la cifra de afaceri, #5.883 la profit, #14.220 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 64.1%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
Firma (CUI 50532292) este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în NECUNOSCUT, având o cifră de afaceri de 647K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 64.1%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #14.693 la cifra de afaceri, #5.883 la profit, #14.220 la număr angajați din 56.726 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#14.693 din 56.726 companii

Top 25.9%

Vezi clasamentul

După profit

#5.883 din 56.726 companii

Top 10.4%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#14.220 din 56.726 companii

Top 25.1%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.3M lei
Marjă medie
9.8%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri647K lei vs medie industrie 2.3M lei

Compania este 0.3× față de media industriei

Marjă profit64.1% vs medie industrie 9.8%

Compania este 6.5× față de media industriei

Angajați2 vs medie industrie 4

Compania este 0.5× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
Firma (CUI 50589833)656K2Construcții
ARGANDA SDG SRL648K2Construcții
PILOT ESTATE S.R.L.647K2Construcții
DIMITRIE BUS CONSTRUCT S.R.L.648K2Construcții
KRISTING CONSTRUCT S.R.L.646K2Construcții
CXA CONSULT S.R.L.648K2Construcții
BRIND OCTAV S.R.L.649K2Construcții
SOLUTII COMPLETE CONSTRUCT S.R.L.649K2Construcții
LIGHT INVEST SRL645K2Construcții
BIAS ART CONSTRUCT SRL649K2Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
64.1%
CA / angajat
324K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 22%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    647K
    Profit net
    415K
    Angajați
    2

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la Firma (CUI 50532292) — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricFirma (CUI 50532292)(you)Firma (CUI 50589833)ARGANDA SDG SRLPILOT ESTATE S.R.L.DIMITRIE BUS CONSTRUCT S.R.L.
Revenue
647K
656K
648K
647K
648K
Profit
415K
216K
526K
288K
268K
Margin
64,1%
33,0%
81,3%
44,5%
41,3%
Employees
2
2
2
2
2
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “Firma (CUI 50532292)”.