AVCON STORE SRL
Revenue
40.3M
2024
Profit
2.3M
2024
Employees
35
2024
Margin
5,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
AVCON STORE SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în NEAMT, având o cifră de afaceri de 40.3M lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #554 la cifra de afaceri, #562 la profit, #841 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- AVCON STORE SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în NEAMT, având o cifră de afaceri de 40.3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #554 la cifra de afaceri, #562 la profit, #841 la număr angajați din 130.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 13.5× față de media industriei
Compania este 1.5× față de media industriei
Compania este 10.9× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024
Industry size
389B
RON revenue
Total companies
130.296
Total employees
418.868
Industry growth
—
YoY
Top companies
- LIDL DISCOUNT SRL24.7B
- OMV PETROM MARKETING SRL24.6B
- KAUFLAND ROMANIA SCS19.7B
- PROFI ROM FOOD SRL14.9B
- CARREFOUR ROMANIA SA12.7B
- DEDEMAN SRL12.4B
- DR.MAX S.R.L.10.9B
- MEGA IMAGE SRL10.7B
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| URGENT FARM SRL | 40.5M | 33 | Comerț cu amănuntul |
| SPINEX MEDPHARM SRL | 39.3M | 37 | Comerț cu amănuntul |
| LIDER PROFILE AL SRL | 40.4M | 38 | Comerț cu amănuntul |
| MIDA IMPEX SRL | 37.7M | 36 | Comerț cu amănuntul |
| ONITRADE LTD. SRL | 37.3M | 36 | Comerț cu amănuntul |
| LOXAN ATRAKTIVE SRL | 41.2M | 32 | Comerț cu amănuntul |
| COMAY SRL | 35.8M | 35 | Comerț cu amănuntul |
| TONIS TRADE SRL | 42.1M | 38 | Comerț cu amănuntul |
| ECOMBUSTIBIL STATIONS S.R.L. | 41.8M | 32 | Comerț cu amănuntul |
| CONSTAM AMBIENT SRL | 40M | 40 | Comerț cu amănuntul |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ NEAMT
Industrie (CAEN 47)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 5.6%
- CA / angajat
- 1.2M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 40.3M
- Profit net
- 2.3M
- Angajați
- 35
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 40.3M | 2.3M | 35 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la AVCON STORE SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- AVCON STORE SRL(current)
- Revenue
- 40.3M
- Employees
- 35
- Profit
- 2.3M
- Rank RO
- #7.718
- URGENT FARM SRL
- Revenue
- 40.5M
- Employees
- 33
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #7.682
- SPINEX MEDPHARM SRL
- Revenue
- 39.3M
- Employees
- 37
- Profit
- 322K
- Rank RO
- #7.907
- LIDER PROFILE AL SRL
- Revenue
- 40.4M
- Employees
- 38
- Profit
- 2.4M
- Rank RO
- #7.699
- MIDA IMPEX SRL
- Revenue
- 37.7M
- Employees
- 36
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #8.221
- ONITRADE LTD. SRL
- Revenue
- 37.3M
- Employees
- 36
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #8.299
- LOXAN ATRAKTIVE SRL
- Revenue
- 41.2M
- Employees
- 32
- Profit
- 4M
- Rank RO
- #7.573
- COMAY SRL
- Revenue
- 35.8M
- Employees
- 35
- Profit
- 325K
- Rank RO
- #8.608
- TONIS TRADE SRL
- Revenue
- 42.1M
- Employees
- 38
- Profit
- 1.6M
- Rank RO
- #7.434
- ECOMBUSTIBIL STATIONS S.R.L.
- Revenue
- 41.8M
- Employees
- 32
- Profit
- 197K
- Rank RO
- #7.477
- CONSTAM AMBIENT SRL
- Revenue
- 40M
- Employees
- 40
- Profit
- 323K
- Rank RO
- #7.775
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| AVCON STORE SRL(current) | 40.3M | 35 | 2.3M | #7.718 |
| URGENT FARM SRL | 40.5M | 33 | 1.5M | #7.682 |
| SPINEX MEDPHARM SRL | 39.3M | 37 | 322K | #7.907 |
| LIDER PROFILE AL SRL | 40.4M | 38 | 2.4M | #7.699 |
| MIDA IMPEX SRL | 37.7M | 36 | 1.1M | #8.221 |
| ONITRADE LTD. SRL | 37.3M | 36 | 1.2M | #8.299 |
| LOXAN ATRAKTIVE SRL | 41.2M | 32 | 4M | #7.573 |
| COMAY SRL | 35.8M | 35 | 325K | #8.608 |
| TONIS TRADE SRL | 42.1M | 38 | 1.6M | #7.434 |
| ECOMBUSTIBIL STATIONS S.R.L. | 41.8M | 32 | 197K | #7.477 |
| CONSTAM AMBIENT SRL | 40M | 40 | 323K | #7.775 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | AVCON STORE SRL(you) | URGENT FARM SRL | SPINEX MEDPHARM SRL | LIDER PROFILE AL SRL | MIDA IMPEX SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 40.3M | 40.5M | 39.3M | 40.4M | 37.7M |
| Profit | 2.3M | 1.5M | 322K | 2.4M | 1.1M |
| Margin | 5,6% | 3,7% | 0,8% | 6,0% | 2,9% |
| Employees | 35 | 33 | 37 | 38 | 36 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “AVCON STORE SRL”.