URGENT FARM SRL
Revenue
40.4M
2024
Profit
1.5M
2024
Employees
33
2024
Margin
3,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
URGENT FARM SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 40.4M lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #550 la cifra de afaceri, #920 la profit, #906 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- URGENT FARM SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 40.4M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #550 la cifra de afaceri, #920 la profit, #906 la număr angajați din 130.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 13.5× față de media industriei
Compania este 1.0× față de media industriei
Compania este 10.3× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024
Industry size
389B
RON revenue
Total companies
130.296
Total employees
418.868
Industry growth
—
YoY
Top companies
- LIDL DISCOUNT SRL24.7B
- OMV PETROM MARKETING SRL24.6B
- KAUFLAND ROMANIA SCS19.7B
- PROFI ROM FOOD SRL14.9B
- CARREFOUR ROMANIA SA12.7B
- DEDEMAN SRL12.4B
- DR.MAX S.R.L.10.9B
- MEGA IMAGE SRL10.7B
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| TABACIOC GRUP SRL | 38.4M | 32 | Comerț cu amănuntul |
| LOXAN ATRAKTIVE SRL | 41.2M | 32 | Comerț cu amănuntul |
| ECOMBUSTIBIL STATIONS S.R.L. | 41.8M | 32 | Comerț cu amănuntul |
| AVCON STORE SRL | 40.3M | 35 | Comerț cu amănuntul |
| DISTRICT SUD SRL | 37.2M | 33 | Comerț cu amănuntul |
| BUCUR OBOR S.A. | 40M | 26 | Comerț cu amănuntul |
| KIWI MARKETING & EDUCATION S.R.L. | 44.9M | 33 | Comerț cu amănuntul |
| LEMON INTERIOR DESIGN SRL | 51M | 32 | Comerț cu amănuntul |
| MAGISTRAL GAZ SRL | 45.3M | 38 | Comerț cu amănuntul |
| PREMIUM STORE S.R.L. | 35.8M | 29 | Comerț cu amănuntul |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 47)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 3.7%
- CA / angajat
- 1.2M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 40.4M
- Profit net
- 1.5M
- Angajați
- 33
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 40.4M | 1.5M | 33 |
Explore
Industry (CAEN 47)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la URGENT FARM SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- URGENT FARM SRL(current)
- Revenue
- 40.4M
- Employees
- 33
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #7.682
- TABACIOC GRUP SRL
- Revenue
- 38.4M
- Employees
- 32
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #8.087
- LOXAN ATRAKTIVE SRL
- Revenue
- 41.2M
- Employees
- 32
- Profit
- 4M
- Rank RO
- #7.573
- ECOMBUSTIBIL STATIONS S.R.L.
- Revenue
- 41.8M
- Employees
- 32
- Profit
- 197K
- Rank RO
- #7.477
- AVCON STORE SRL
- Revenue
- 40.3M
- Employees
- 35
- Profit
- 2.3M
- Rank RO
- #7.718
- DISTRICT SUD SRL
- Revenue
- 37.2M
- Employees
- 33
- Profit
- 2.8M
- Rank RO
- #8.306
- BUCUR OBOR S.A.
- Revenue
- 40M
- Employees
- 26
- Profit
- 15.2M
- Rank RO
- #7.774
- KIWI MARKETING & EDUCATION S.R.L.
- Revenue
- 44.9M
- Employees
- 33
- Profit
- 7.1M
- Rank RO
- #7.023
- LEMON INTERIOR DESIGN SRL
- Revenue
- 51M
- Employees
- 32
- Profit
- 10M
- Rank RO
- #6.201
- MAGISTRAL GAZ SRL
- Revenue
- 45.3M
- Employees
- 38
- Profit
- 707K
- Rank RO
- #6.972
- PREMIUM STORE S.R.L.
- Revenue
- 35.8M
- Employees
- 29
- Profit
- 103K
- Rank RO
- #8.605
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| URGENT FARM SRL(current) | 40.4M | 33 | 1.5M | #7.682 |
| TABACIOC GRUP SRL | 38.4M | 32 | 1.2M | #8.087 |
| LOXAN ATRAKTIVE SRL | 41.2M | 32 | 4M | #7.573 |
| ECOMBUSTIBIL STATIONS S.R.L. | 41.8M | 32 | 197K | #7.477 |
| AVCON STORE SRL | 40.3M | 35 | 2.3M | #7.718 |
| DISTRICT SUD SRL | 37.2M | 33 | 2.8M | #8.306 |
| BUCUR OBOR S.A. | 40M | 26 | 15.2M | #7.774 |
| KIWI MARKETING & EDUCATION S.R.L. | 44.9M | 33 | 7.1M | #7.023 |
| LEMON INTERIOR DESIGN SRL | 51M | 32 | 10M | #6.201 |
| MAGISTRAL GAZ SRL | 45.3M | 38 | 707K | #6.972 |
| PREMIUM STORE S.R.L. | 35.8M | 29 | 103K | #8.605 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | URGENT FARM SRL(you) | TABACIOC GRUP SRL | LOXAN ATRAKTIVE SRL | ECOMBUSTIBIL STATIONS S.R.L. | AVCON STORE SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 40.4M | 38.4M | 41.2M | 41.8M | 40.3M |
| Profit | 1.5M | 1.2M | 4M | 197K | 2.3M |
| Margin | 3,7% | 3,2% | 9,6% | 0,5% | 5,6% |
| Employees | 33 | 32 | 32 | 32 | 35 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “URGENT FARM SRL”.