ONITRADE LTD. SRL
Revenue
36.8M
2024
Profit
1.2M
2024
Employees
36
2024
Margin
3,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ONITRADE LTD. SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 36.8M lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #604 la cifra de afaceri, #1.226 la profit, #807 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.2%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ONITRADE LTD. SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 36.8M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 3.2%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #604 la cifra de afaceri, #1.226 la profit, #807 la număr angajați din 130.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 12.3× față de media industriei
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este 11.2× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024
Industry size
389B
RON revenue
Total companies
130.296
Total employees
418.868
Industry growth
—
YoY
Top companies
- LIDL DISCOUNT SRL24.7B
- OMV PETROM MARKETING SRL24.6B
- KAUFLAND ROMANIA SCS19.7B
- PROFI ROM FOOD SRL14.9B
- CARREFOUR ROMANIA SA12.7B
- DEDEMAN SRL12.4B
- DR.MAX S.R.L.10.9B
- MEGA IMAGE SRL10.7B
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MIDA IMPEX SRL | 37.7M | 36 | Comerț cu amănuntul |
| GALACTIC LINES SRL | 42.9M | 38 | Comerț cu amănuntul |
| COMAY SRL | 35.8M | 35 | Comerț cu amănuntul |
| OPEN AUTO CENTER SRL | 44.2M | 38 | Comerț cu amănuntul |
| SPINEX MEDPHARM SRL | 39.3M | 37 | Comerț cu amănuntul |
| DISTRICT SUD SRL | 37.2M | 33 | Comerț cu amănuntul |
| GLOBAL TECH SRL | 28.5M | 36 | Comerț cu amănuntul |
| AVCON STORE SRL | 40.3M | 35 | Comerț cu amănuntul |
| ROMARIA COMALIMENT S.R.L. | 36.7M | 40 | Comerț cu amănuntul |
| POLARIS PROD COM SERV IMPEX SRL | 33.6M | 35 | Comerț cu amănuntul |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ IASI
Industrie (CAEN 47)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 3.2%
- CA / angajat
- 1M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 36.8M
- Profit net
- 1.2M
- Angajați
- 36
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 36.8M | 1.2M | 36 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ONITRADE LTD. SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ONITRADE LTD. SRL(current)
- Revenue
- 36.8M
- Employees
- 36
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #8.299
- MIDA IMPEX SRL
- Revenue
- 37.7M
- Employees
- 36
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #8.221
- GALACTIC LINES SRL
- Revenue
- 42.9M
- Employees
- 38
- Profit
- 3.8M
- Rank RO
- #7.313
- COMAY SRL
- Revenue
- 35.8M
- Employees
- 35
- Profit
- 325K
- Rank RO
- #8.608
- OPEN AUTO CENTER SRL
- Revenue
- 44.2M
- Employees
- 38
- Profit
- 1.5M
- Rank RO
- #7.118
- SPINEX MEDPHARM SRL
- Revenue
- 39.3M
- Employees
- 37
- Profit
- 322K
- Rank RO
- #7.907
- DISTRICT SUD SRL
- Revenue
- 37.2M
- Employees
- 33
- Profit
- 2.8M
- Rank RO
- #8.306
- GLOBAL TECH SRL
- Revenue
- 28.5M
- Employees
- 36
- Profit
- -1.4M
- Rank RO
- #10.566
- AVCON STORE SRL
- Revenue
- 40.3M
- Employees
- 35
- Profit
- 2.3M
- Rank RO
- #7.718
- ROMARIA COMALIMENT S.R.L.
- Revenue
- 36.7M
- Employees
- 40
- Profit
- 795K
- Rank RO
- #8.423
- POLARIS PROD COM SERV IMPEX SRL
- Revenue
- 33.6M
- Employees
- 35
- Profit
- 985K
- Rank RO
- #9.141
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ONITRADE LTD. SRL(current) | 36.8M | 36 | 1.2M | #8.299 |
| MIDA IMPEX SRL | 37.7M | 36 | 1.1M | #8.221 |
| GALACTIC LINES SRL | 42.9M | 38 | 3.8M | #7.313 |
| COMAY SRL | 35.8M | 35 | 325K | #8.608 |
| OPEN AUTO CENTER SRL | 44.2M | 38 | 1.5M | #7.118 |
| SPINEX MEDPHARM SRL | 39.3M | 37 | 322K | #7.907 |
| DISTRICT SUD SRL | 37.2M | 33 | 2.8M | #8.306 |
| GLOBAL TECH SRL | 28.5M | 36 | -1.4M | #10.566 |
| AVCON STORE SRL | 40.3M | 35 | 2.3M | #7.718 |
| ROMARIA COMALIMENT S.R.L. | 36.7M | 40 | 795K | #8.423 |
| POLARIS PROD COM SERV IMPEX SRL | 33.6M | 35 | 985K | #9.141 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ONITRADE LTD. SRL(you) | MIDA IMPEX SRL | GALACTIC LINES SRL | COMAY SRL | OPEN AUTO CENTER SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 36.8M | 37.7M | 42.9M | 35.8M | 44.2M |
| Profit | 1.2M | 1.1M | 3.8M | 325K | 1.5M |
| Margin | 3,2% | 2,9% | 8,8% | 0,9% | 3,3% |
| Employees | 36 | 36 | 38 | 35 | 38 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ONITRADE LTD. SRL”.