ANICRIS-IMPEX SRL

CUI 5579842·Reparații și instalații mașini·Bacau·Founded 2024

Revenue

33.1K

2024

Profit

9.9K

2024

Employees

1

2024

Margin

30,0%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

ANICRIS-IMPEX SRL este o companie micro din sectorul Reparații și instalații mașini, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 33.1K lei (date 2024). În industria de Reparații și instalații mașini (România), compania este #2.921 la cifra de afaceri, #2.201 la profit, #1.303 la număr angajați din 3.946 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 30.0%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
ANICRIS-IMPEX SRL este o companie micro din sectorul Reparații și instalații mașini, cu sediul în BACAU, având o cifră de afaceri de 33.1K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 30.0%.
Poziție în industrie
În industria de Reparații și instalații mașini (România), compania este #2.921 la cifra de afaceri, #2.201 la profit, #1.303 la număr angajați din 3.946 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Reparații și instalații mașini (CAEN 33) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#2.921 din 3.946 companii

Top 74.0%

Vezi clasamentul

După profit

#2.201 din 3.946 companii

Top 55.8%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#1.303 din 3.946 companii

Top 33.0%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.6M lei
Marjă medie
11.5%
Angajați medie
5

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri33.1K lei vs medie industrie 1.6M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit30.0% vs medie industrie 11.5%

Compania este 2.6× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 5

Compania este 0.2× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
WPT INDUSTRY SERVICE S.R.L.31.2K1Reparații și instalații mașini
CST MEDICAL INC S.R.L.33.2K1Reparații și instalații mașini
DISCOROV S.R.L.33.2K1Reparații și instalații mașini
Firma (CUI 50725536)33.2K1Reparații și instalații mașini
DIESEL SERVICE REPAIR S.R.L.32.9K1Reparații și instalații mașini
Firma (CUI 50480940)33.4K1Reparații și instalații mașini
CSK PARTS ASSEMBLY S.R.L.33.4K1Reparații și instalații mașini
Firma (CUI 50534064)32.8K1Reparații și instalații mașini
BUDYINOX S.R.L.32.8K1Reparații și instalații mașini
EASY PRINT S.R.L.32.8K1Reparații și instalații mașini

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
30.0%
CA / angajat
33.1K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 67%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    33.1K
    Profit net
    9.9K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la ANICRIS-IMPEX SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricANICRIS-IMPEX SRL(you)WPT INDUSTRY SERVICE S.R.L.CST MEDICAL INC S.R.L.DISCOROV S.R.L.Firma (CUI 50725536)
Revenue
33.1K
31.2K
33.2K
33.2K
33.2K
Profit
9.9K
11.6K
19.5K
-12.1K
24.1K
Margin
30,0%
37,2%
58,9%
-36,5%
72,4%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “ANICRIS-IMPEX SRL”.