ALMI IMPORT EXPORT SRL
Revenue
3.9M
2024
Profit
347K
2024
Employees
14
2024
Margin
8,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ALMI IMPORT EXPORT SRL este o companie mică din sectorul Fabricare, cu sediul în ALBA, având o cifră de afaceri de 3.9M lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #1.104 la cifra de afaceri, #1.181 la profit, #1.023 la număr angajați din 8.990 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ALMI IMPORT EXPORT SRL este o companie mică din sectorul Fabricare, cu sediul în ALBA, având o cifră de afaceri de 3.9M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare (România), compania este #1.104 la cifra de afaceri, #1.181 la profit, #1.023 la număr angajați din 8.990 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare (CAEN 25) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 4.4M lei
- Marjă medie
- 5.8%
- Angajați medie
- 9
Companie vs medie industrie
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este 1.5× față de media industriei
Compania este 1.6× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare (CAEN 25) — 2024
Industry size
39.8B
RON revenue
Total companies
8.990
Total employees
81.031
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| NOVA TOOLING S.R.L. | 3.6M | 14 | Fabricare |
| CIACONF S.R.L. | 3.9M | 14 | Fabricare |
| FABRICA FIER FORJAT UNICAT SRL | 3.6M | 14 | Fabricare |
| NANIL 1 SRL | 4.2M | 14 | Fabricare |
| METAL DESIGN INDUSTRY SRL | 4M | 13 | Fabricare |
| SYSTEMSOLAR S.R.L. | 4.6M | 15 | Fabricare |
| RADUCONS IMPEX S.R.L. | 4.3M | 14 | Fabricare |
| SKY ZEPP S.R.L. | 4M | 13 | Fabricare |
| MEKA PRESS SRL | 3.8M | 13 | Fabricare |
| NAGEL HOLDING S.R.L. | 4.1M | 15 | Fabricare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ALBA
Industrie (CAEN 25)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 8.8%
- CA / angajat
- 280K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 6%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 3.9M
- Profit net
- 347K
- Angajați
- 14
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 3.9M | 347K | 14 |
Explore
Industry (CAEN 25)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ALMI IMPORT EXPORT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ALMI IMPORT EXPORT SRL(current)
- Revenue
- 3.9M
- Employees
- 14
- Profit
- 347K
- Rank RO
- #56.001
- NOVA TOOLING S.R.L.
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 14
- Profit
- 499K
- Rank RO
- #59.507
- CIACONF S.R.L.
- Revenue
- 3.9M
- Employees
- 14
- Profit
- 1.2M
- Rank RO
- #56.760
- FABRICA FIER FORJAT UNICAT SRL
- Revenue
- 3.6M
- Employees
- 14
- Profit
- 876K
- Rank RO
- #59.459
- NANIL 1 SRL
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 14
- Profit
- 705K
- Rank RO
- #52.620
- METAL DESIGN INDUSTRY SRL
- Revenue
- 4M
- Employees
- 13
- Profit
- 72.8K
- Rank RO
- #55.316
- SYSTEMSOLAR S.R.L.
- Revenue
- 4.6M
- Employees
- 15
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #49.103
- RADUCONS IMPEX S.R.L.
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 14
- Profit
- 903K
- Rank RO
- #51.828
- SKY ZEPP S.R.L.
- Revenue
- 4M
- Employees
- 13
- Profit
- 167K
- Rank RO
- #54.870
- MEKA PRESS SRL
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 13
- Profit
- 103K
- Rank RO
- #57.463
- NAGEL HOLDING S.R.L.
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 15
- Profit
- 360K
- Rank RO
- #54.111
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ALMI IMPORT EXPORT SRL(current) | 3.9M | 14 | 347K | #56.001 |
| NOVA TOOLING S.R.L. | 3.6M | 14 | 499K | #59.507 |
| CIACONF S.R.L. | 3.9M | 14 | 1.2M | #56.760 |
| FABRICA FIER FORJAT UNICAT SRL | 3.6M | 14 | 876K | #59.459 |
| NANIL 1 SRL | 4.2M | 14 | 705K | #52.620 |
| METAL DESIGN INDUSTRY SRL | 4M | 13 | 72.8K | #55.316 |
| SYSTEMSOLAR S.R.L. | 4.6M | 15 | 1.3M | #49.103 |
| RADUCONS IMPEX S.R.L. | 4.3M | 14 | 903K | #51.828 |
| SKY ZEPP S.R.L. | 4M | 13 | 167K | #54.870 |
| MEKA PRESS SRL | 3.8M | 13 | 103K | #57.463 |
| NAGEL HOLDING S.R.L. | 4.1M | 15 | 360K | #54.111 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ALMI IMPORT EXPORT SRL(you) | NOVA TOOLING S.R.L. | CIACONF S.R.L. | FABRICA FIER FORJAT UNICAT SRL | NANIL 1 SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 3.9M | 3.6M | 3.9M | 3.6M | 4.2M |
| Profit | 347K | 499K | 1.2M | 876K | 705K |
| Margin | 8,8% | 13,8% | 32,1% | 24,2% | 16,6% |
| Employees | 14 | 14 | 14 | 14 | 14 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ALMI IMPORT EXPORT SRL”.