SYSTEMSOLAR S.R.L.
Revenue
4.6M
2024
Profit
1.3M
2024
Employees
15
2024
Margin
27,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SYSTEMSOLAR S.R.L. este o companie mică din sectorul Fabricare, cu sediul în ALBA, având o cifră de afaceri de 4.6M lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #973 la cifra de afaceri, #391 la profit, #978 la număr angajați din 8.990 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 27.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SYSTEMSOLAR S.R.L. este o companie mică din sectorul Fabricare, cu sediul în ALBA, având o cifră de afaceri de 4.6M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 27.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare (România), compania este #973 la cifra de afaceri, #391 la profit, #978 la număr angajați din 8.990 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare (CAEN 25) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 4.4M lei
- Marjă medie
- 5.8%
- Angajați medie
- 9
Companie vs medie industrie
Compania este 1.0× față de media industriei
Compania este 4.8× față de media industriei
Compania este 1.7× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare (CAEN 25) — 2024
Industry size
39.8B
RON revenue
Total companies
8.990
Total employees
81.031
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| NOVA GRUP VICES S.R.L. | 4.8M | 16 | Fabricare |
| LUCIMET PROD SRL | 4.6M | 15 | Fabricare |
| BATTPET FORT S.R.L. | 4.5M | 15 | Fabricare |
| VELENA ZORILOR SRL | 4.4M | 15 | Fabricare |
| ENEXIS METAL S.R.L. | 4.3M | 15 | Fabricare |
| CE CONCEPT PLUS SRL | 4.6M | 14 | Fabricare |
| IBROX TRADE CONSULTING SRL | 4.3M | 15 | Fabricare |
| STRUCT BUCOVINA S.R.L. | 5M | 15 | Fabricare |
| INSIDER SRL | 5M | 15 | Fabricare |
| EDREX PRODCOM SRL | 4.5M | 14 | Fabricare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ALBA
Industrie (CAEN 25)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 27.9%
- CA / angajat
- 308K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 5%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 4.6M
- Profit net
- 1.3M
- Angajați
- 15
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 4.6M | 1.3M | 15 |
Explore
Industry (CAEN 25)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SYSTEMSOLAR S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SYSTEMSOLAR S.R.L.(current)
- Revenue
- 4.6M
- Employees
- 15
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #49.103
- NOVA GRUP VICES S.R.L.
- Revenue
- 4.8M
- Employees
- 16
- Profit
- 273K
- Rank RO
- #47.887
- LUCIMET PROD SRL
- Revenue
- 4.6M
- Employees
- 15
- Profit
- 654K
- Rank RO
- #48.993
- BATTPET FORT S.R.L.
- Revenue
- 4.5M
- Employees
- 15
- Profit
- 240K
- Rank RO
- #50.512
- VELENA ZORILOR SRL
- Revenue
- 4.4M
- Employees
- 15
- Profit
- 849K
- Rank RO
- #51.432
- ENEXIS METAL S.R.L.
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 15
- Profit
- 467K
- Rank RO
- #52.064
- CE CONCEPT PLUS SRL
- Revenue
- 4.6M
- Employees
- 14
- Profit
- 96.8K
- Rank RO
- #49.329
- IBROX TRADE CONSULTING SRL
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 15
- Profit
- -18.5K
- Rank RO
- #52.196
- STRUCT BUCOVINA S.R.L.
- Revenue
- 5M
- Employees
- 15
- Profit
- 446K
- Rank RO
- #46.182
- INSIDER SRL
- Revenue
- 5M
- Employees
- 15
- Profit
- 48.2K
- Rank RO
- #46.013
- EDREX PRODCOM SRL
- Revenue
- 4.5M
- Employees
- 14
- Profit
- 1.9M
- Rank RO
- #49.944
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SYSTEMSOLAR S.R.L.(current) | 4.6M | 15 | 1.3M | #49.103 |
| NOVA GRUP VICES S.R.L. | 4.8M | 16 | 273K | #47.887 |
| LUCIMET PROD SRL | 4.6M | 15 | 654K | #48.993 |
| BATTPET FORT S.R.L. | 4.5M | 15 | 240K | #50.512 |
| VELENA ZORILOR SRL | 4.4M | 15 | 849K | #51.432 |
| ENEXIS METAL S.R.L. | 4.3M | 15 | 467K | #52.064 |
| CE CONCEPT PLUS SRL | 4.6M | 14 | 96.8K | #49.329 |
| IBROX TRADE CONSULTING SRL | 4.3M | 15 | -18.5K | #52.196 |
| STRUCT BUCOVINA S.R.L. | 5M | 15 | 446K | #46.182 |
| INSIDER SRL | 5M | 15 | 48.2K | #46.013 |
| EDREX PRODCOM SRL | 4.5M | 14 | 1.9M | #49.944 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SYSTEMSOLAR S.R.L.(you) | NOVA GRUP VICES S.R.L. | LUCIMET PROD SRL | BATTPET FORT S.R.L. | VELENA ZORILOR SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 4.6M | 4.8M | 4.6M | 4.5M | 4.4M |
| Profit | 1.3M | 273K | 654K | 240K | 849K |
| Margin | 27,9% | 5,7% | 14,1% | 5,4% | 19,4% |
| Employees | 15 | 16 | 15 | 15 | 15 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SYSTEMSOLAR S.R.L.”.