YELLOW HOUSE S.R.L.
Revenue
66.7K
2024
Profit
-2.4K
2024
Employees
—
2024
Margin
-3,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
YELLOW HOUSE S.R.L. este o companie micro din sectorul Învățământ, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 66.7K lei (date 2024). În industria de Învățământ (România), compania este #8.022 la cifra de afaceri, #10.435 la profit, #9.249 la număr angajați din 14.743 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- YELLOW HOUSE S.R.L. este o companie micro din sectorul Învățământ, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 66.7K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -3.6%).
- Poziție în industrie
- În industria de Învățământ (România), compania este #8.022 la cifra de afaceri, #10.435 la profit, #9.249 la număr angajați din 14.743 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Învățământ (CAEN 85) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 272K lei
- Marjă medie
- 16.0%
- Angajați medie
- 1
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este -0.2× față de media industriei
Industry intelligence
Învățământ (CAEN 85) — 2024
Industry size
4B
RON revenue
Total companies
14.743
Total employees
19.787
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| IGRAIB S.R.L. | 66.6K | 1 | Învățământ |
| BETTER YOU-BETTER LIFE S.R.L. | 66.8K | 1 | Învățământ |
| GIOVU SHARE ENERGY S.R.L. | 66.4K | 1 | Învățământ |
| LUNAR LEARNING S.R.L. | 66.9K | 1 | Învățământ |
| MEDIAN SPORT CLUB S.R.L. | 66.9K | 1 | Învățământ |
| DANS ART COUTURE S.R.L. | 66.4K | 1 | Învățământ |
| NEDI SCHOOL S.R.L. | 67K | 1 | Învățământ |
| QUICK & EASY MATH S.R.L. | 66.3K | 1 | Învățământ |
| PRO DRIVE S.R.L. | 67K | 1 | Învățământ |
| INGA NAIL ART S.R.L. | 67K | 1 | Învățământ |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 85)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -3.6%
- Scor risc (0–100)
- 52
- Percentil piață (CA)
- Top 60%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 66.7K
- Profit net
- -2.4K
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 66.7K | -2.4K | — |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la YELLOW HOUSE S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- YELLOW HOUSE S.R.L.(current)
- Revenue
- 66.7K
- Employees
- 0
- Profit
- -2.4K
- Rank RO
- #538.778
- IGRAIB S.R.L.
- Revenue
- 66.6K
- Employees
- 1
- Profit
- 6.1K
- Rank RO
- #538.794
- BETTER YOU-BETTER LIFE S.R.L.
- Revenue
- 66.8K
- Employees
- 1
- Profit
- 12.7K
- Rank RO
- #538.547
- GIOVU SHARE ENERGY S.R.L.
- Revenue
- 66.4K
- Employees
- 1
- Profit
- 19.4K
- Rank RO
- #539.133
- LUNAR LEARNING S.R.L.
- Revenue
- 66.9K
- Employees
- 1
- Profit
- 38.3K
- Rank RO
- #538.396
- MEDIAN SPORT CLUB S.R.L.
- Revenue
- 66.9K
- Employees
- 1
- Profit
- 17.1K
- Rank RO
- #538.373
- DANS ART COUTURE S.R.L.
- Revenue
- 66.4K
- Employees
- 1
- Profit
- 12.8K
- Rank RO
- #539.238
- NEDI SCHOOL S.R.L.
- Revenue
- 67K
- Employees
- 1
- Profit
- -27.4K
- Rank RO
- #538.255
- QUICK & EASY MATH S.R.L.
- Revenue
- 66.3K
- Employees
- 1
- Profit
- 473 lei
- Rank RO
- #539.292
- PRO DRIVE S.R.L.
- Revenue
- 67K
- Employees
- 1
- Profit
- -44.1K
- Rank RO
- #538.221
- INGA NAIL ART S.R.L.
- Revenue
- 67K
- Employees
- 1
- Profit
- 34.8K
- Rank RO
- #538.213
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| YELLOW HOUSE S.R.L.(current) | 66.7K | 0 | -2.4K | #538.778 |
| IGRAIB S.R.L. | 66.6K | 1 | 6.1K | #538.794 |
| BETTER YOU-BETTER LIFE S.R.L. | 66.8K | 1 | 12.7K | #538.547 |
| GIOVU SHARE ENERGY S.R.L. | 66.4K | 1 | 19.4K | #539.133 |
| LUNAR LEARNING S.R.L. | 66.9K | 1 | 38.3K | #538.396 |
| MEDIAN SPORT CLUB S.R.L. | 66.9K | 1 | 17.1K | #538.373 |
| DANS ART COUTURE S.R.L. | 66.4K | 1 | 12.8K | #539.238 |
| NEDI SCHOOL S.R.L. | 67K | 1 | -27.4K | #538.255 |
| QUICK & EASY MATH S.R.L. | 66.3K | 1 | 473 lei | #539.292 |
| PRO DRIVE S.R.L. | 67K | 1 | -44.1K | #538.221 |
| INGA NAIL ART S.R.L. | 67K | 1 | 34.8K | #538.213 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | YELLOW HOUSE S.R.L.(you) | IGRAIB S.R.L. | BETTER YOU-BETTER LIFE S.R.L. | GIOVU SHARE ENERGY S.R.L. | LUNAR LEARNING S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 66.7K | 66.6K | 66.8K | 66.4K | 66.9K |
| Profit | -2.4K | 6.1K | 12.7K | 19.4K | 38.3K |
| Margin | -3,6% | 9,2% | 19,1% | 29,3% | 57,3% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “YELLOW HOUSE S.R.L.”.