X-TRANS SRL
Revenue
4.2M
2024
Profit
432K
2024
Employees
6
2024
Margin
10,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
X-TRANS SRL este o companie mică din sectorul Transport, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 4.2M lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #3.483 la cifra de afaceri, #2.477 la profit, #5.060 la număr angajați din 69.154 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 10.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- X-TRANS SRL este o companie mică din sectorul Transport, cu sediul în BRASOV, având o cifră de afaceri de 4.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 10.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #3.483 la cifra de afaceri, #2.477 la profit, #5.060 la număr angajați din 69.154 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 4.3%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 3.0× față de media industriei
Compania este 2.4× față de media industriei
Compania este 1.8× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 49) — 2024
Industry size
96.4B
RON revenue
Total companies
69.154
Total employees
224.808
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| PUIU-SANDU SOCIETATE IN NUME COLECTIV | 3.9M | 6 | Transport |
| D&G POP SRL | 4.2M | 6 | Transport |
| MELTIADE TRANS SRL | 4.2M | 6 | Transport |
| TRAVI SERV UTIL SRL | 4.2M | 6 | Transport |
| TRANS MIN SRL | 4.1M | 6 | Transport |
| BACLAN S.R.L. | 4.2M | 6 | Transport |
| STAF EXPRES S.R.L. | 4.2M | 6 | Transport |
| PREMION SPEED S.R.L. | 4.1M | 6 | Transport |
| FIRST DELI GROUP S.R.L. | 4.1M | 6 | Transport |
| EUROVITE TRANS S.R.L. | 4.1M | 6 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BRASOV
Industrie (CAEN 49)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 10.3%
- CA / angajat
- 697K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 6%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 4.2M
- Profit net
- 432K
- Angajați
- 6
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 4.2M | 432K | 6 |
Explore
Industry (CAEN 49)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la X-TRANS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- X-TRANS SRL(current)
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 6
- Profit
- 432K
- Rank RO
- #53.214
- PUIU-SANDU SOCIETATE IN NUME COLECTIV
- Revenue
- 3.9M
- Employees
- 6
- Profit
- 292K
- Rank RO
- #56.724
- D&G POP SRL
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 6
- Profit
- 295K
- Rank RO
- #53.301
- MELTIADE TRANS SRL
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 6
- Profit
- 187K
- Rank RO
- #52.968
- TRAVI SERV UTIL SRL
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 6
- Profit
- 249K
- Rank RO
- #52.878
- TRANS MIN SRL
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 6
- Profit
- 664K
- Rank RO
- #53.709
- BACLAN S.R.L.
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 6
- Profit
- 109K
- Rank RO
- #52.708
- STAF EXPRES S.R.L.
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 6
- Profit
- 70.6K
- Rank RO
- #52.688
- PREMION SPEED S.R.L.
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 6
- Profit
- 302K
- Rank RO
- #53.734
- FIRST DELI GROUP S.R.L.
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 6
- Profit
- 372K
- Rank RO
- #53.740
- EUROVITE TRANS S.R.L.
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 6
- Profit
- 422K
- Rank RO
- #53.856
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| X-TRANS SRL(current) | 4.2M | 6 | 432K | #53.214 |
| PUIU-SANDU SOCIETATE IN NUME COLECTIV | 3.9M | 6 | 292K | #56.724 |
| D&G POP SRL | 4.2M | 6 | 295K | #53.301 |
| MELTIADE TRANS SRL | 4.2M | 6 | 187K | #52.968 |
| TRAVI SERV UTIL SRL | 4.2M | 6 | 249K | #52.878 |
| TRANS MIN SRL | 4.1M | 6 | 664K | #53.709 |
| BACLAN S.R.L. | 4.2M | 6 | 109K | #52.708 |
| STAF EXPRES S.R.L. | 4.2M | 6 | 70.6K | #52.688 |
| PREMION SPEED S.R.L. | 4.1M | 6 | 302K | #53.734 |
| FIRST DELI GROUP S.R.L. | 4.1M | 6 | 372K | #53.740 |
| EUROVITE TRANS S.R.L. | 4.1M | 6 | 422K | #53.856 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | X-TRANS SRL(you) | PUIU-SANDU SOCIETATE IN NUME COLECTIV | D&G POP SRL | MELTIADE TRANS SRL | TRAVI SERV UTIL SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 4.2M | 3.9M | 4.2M | 4.2M | 4.2M |
| Profit | 432K | 292K | 295K | 187K | 249K |
| Margin | 10,3% | 7,6% | 7,1% | 4,5% | 5,9% |
| Employees | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “X-TRANS SRL”.