STAF EXPRES S.R.L.
Revenue
4M
2024
Profit
70.6K
2024
Employees
6
2024
Margin
1,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
STAF EXPRES S.R.L. este o companie mică din sectorul Transport, cu sediul în VALCEA, având o cifră de afaceri de 4M lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #3.440 la cifra de afaceri, #11.010 la profit, #5.060 la număr angajați din 69.154 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- STAF EXPRES S.R.L. este o companie mică din sectorul Transport, cu sediul în VALCEA, având o cifră de afaceri de 4M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #3.440 la cifra de afaceri, #11.010 la profit, #5.060 la număr angajați din 69.154 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 4.3%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 2.9× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 1.8× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 49) — 2024
Industry size
96.4B
RON revenue
Total companies
69.154
Total employees
224.808
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| BACLAN S.R.L. | 4.2M | 6 | Transport |
| FLO-TRANS COMPANY JUNIOR S.R.L. | 3.8M | 6 | Transport |
| DAVID & EVA LOGISTIC S.R.L. | 4.7M | 6 | Transport |
| FRETA SPIRELI SRL | 4.3M | 6 | Transport |
| TRAVI SERV UTIL SRL | 4.2M | 6 | Transport |
| MELTIADE TRANS SRL | 4.2M | 6 | Transport |
| L�PU�AN AURELIAN TRANS S.R.L. | 4.3M | 6 | Transport |
| X-TRANS SRL | 4.2M | 6 | Transport |
| TEGA LOGISTIC S.R.L. | 4.3M | 6 | Transport |
| D&G POP SRL | 4.2M | 6 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ VALCEA
Industrie (CAEN 49)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.7%
- CA / angajat
- 706K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 6%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 4M
- Profit net
- 70.6K
- Angajați
- 6
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 4M | 70.6K | 6 |
Explore
Industry (CAEN 49)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la STAF EXPRES S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- STAF EXPRES S.R.L.(current)
- Revenue
- 4M
- Employees
- 6
- Profit
- 70.6K
- Rank RO
- #52.688
- BACLAN S.R.L.
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 6
- Profit
- 109K
- Rank RO
- #52.708
- FLO-TRANS COMPANY JUNIOR S.R.L.
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 6
- Profit
- 280K
- Rank RO
- #57.046
- DAVID & EVA LOGISTIC S.R.L.
- Revenue
- 4.7M
- Employees
- 6
- Profit
- 351K
- Rank RO
- #48.195
- FRETA SPIRELI SRL
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 6
- Profit
- 813K
- Rank RO
- #52.514
- TRAVI SERV UTIL SRL
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 6
- Profit
- 249K
- Rank RO
- #52.878
- MELTIADE TRANS SRL
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 6
- Profit
- 187K
- Rank RO
- #52.968
- L�PU�AN AURELIAN TRANS S.R.L.
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 6
- Profit
- 300K
- Rank RO
- #52.172
- X-TRANS SRL
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 6
- Profit
- 432K
- Rank RO
- #53.214
- TEGA LOGISTIC S.R.L.
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 6
- Profit
- 256K
- Rank RO
- #52.068
- D&G POP SRL
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 6
- Profit
- 295K
- Rank RO
- #53.301
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| STAF EXPRES S.R.L.(current) | 4M | 6 | 70.6K | #52.688 |
| BACLAN S.R.L. | 4.2M | 6 | 109K | #52.708 |
| FLO-TRANS COMPANY JUNIOR S.R.L. | 3.8M | 6 | 280K | #57.046 |
| DAVID & EVA LOGISTIC S.R.L. | 4.7M | 6 | 351K | #48.195 |
| FRETA SPIRELI SRL | 4.3M | 6 | 813K | #52.514 |
| TRAVI SERV UTIL SRL | 4.2M | 6 | 249K | #52.878 |
| MELTIADE TRANS SRL | 4.2M | 6 | 187K | #52.968 |
| L�PU�AN AURELIAN TRANS S.R.L. | 4.3M | 6 | 300K | #52.172 |
| X-TRANS SRL | 4.2M | 6 | 432K | #53.214 |
| TEGA LOGISTIC S.R.L. | 4.3M | 6 | 256K | #52.068 |
| D&G POP SRL | 4.2M | 6 | 295K | #53.301 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | STAF EXPRES S.R.L.(you) | BACLAN S.R.L. | FLO-TRANS COMPANY JUNIOR S.R.L. | DAVID & EVA LOGISTIC S.R.L. | FRETA SPIRELI SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 4M | 4.2M | 3.8M | 4.7M | 4.3M |
| Profit | 70.6K | 109K | 280K | 351K | 813K |
| Margin | 1,7% | 2,6% | 7,3% | 7,4% | 19,1% |
| Employees | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “STAF EXPRES S.R.L.”.