Revenue

13K

2024

Profit

10.3K

2024

Employees

2024

Margin

79,2%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

WELDSIM METAL S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 13K lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #6.926 la cifra de afaceri, #4.163 la profit, #6.618 la număr angajați din 8.990 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 79.2%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
WELDSIM METAL S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 13K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 79.2%.
Poziție în industrie
În industria de Fabricare (România), compania este #6.926 la cifra de afaceri, #4.163 la profit, #6.618 la număr angajați din 8.990 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Fabricare (CAEN 25) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#6.926 din 8.990 companii

Top 77.0%

Vezi clasamentul

După profit

#4.163 din 8.990 companii

Top 46.3%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#6.618 din 8.990 companii

Top 73.6%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
4.4M lei
Marjă medie
5.8%
Angajați medie
9

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri13K lei vs medie industrie 4.4M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit79.2% vs medie industrie 5.8%

Compania este 13.8× față de media industriei

Industry intelligence

Fabricare (CAEN 25) — 2024

Industry size

39.8B

RON revenue

Total companies

8.990

Total employees

81.031

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
NEW STYLE CONSTRUCTION SRL13.2K1Fabricare
ILGRAB PRODCO SRL12.5K1Fabricare
MEDEEA STEEL S.R.L.12.5K1Fabricare
DEMO TANKS S.R.L.13.9K1Fabricare
TROLIU ANDMET S.R.L.14.8K1Fabricare
FORJAT GETOABSTRACT S.R.L.11.4K1Fabricare
ALUM PROD WINDOWS S.R.L.13K1Fabricare
PORTI GARD ALFA S.R.L.13.1K1Fabricare
IVAC SONY S.R.L.13.1K1Fabricare
DYNAMIC STEEL TECH S.R.L.13.1K1Fabricare

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
79.2%
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 73%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    13K
    Profit net
    10.3K
    Angajați

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la WELDSIM METAL S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricWELDSIM METAL S.R.L.(you)NEW STYLE CONSTRUCTION SRLILGRAB PRODCO SRLMEDEEA STEEL S.R.L.DEMO TANKS S.R.L.
Revenue
13K
13.2K
12.5K
12.5K
13.9K
Profit
10.3K
7.1K
-103 lei
0 lei
-20.3K
Margin
79,2%
53,6%
-0,8%
0,0%
-146,2%
Employees
0
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “WELDSIM METAL S.R.L.”.