WELDING CONSULT S.R.L.
Revenue
975K
2024
Profit
389K
2024
Employees
4
2024
Margin
39,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
WELDING CONSULT S.R.L. este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 975K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #3.869 la cifra de afaceri, #2.973 la profit, #2.543 la număr angajați din 28.608 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 39.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- WELDING CONSULT S.R.L. este o companie mică din sectorul Activități profesionale, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 975K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 39.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #3.869 la cifra de afaceri, #2.973 la profit, #2.543 la număr angajați din 28.608 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1M lei
- Marjă medie
- 16.2%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.9× față de media industriei
Compania este 2.5× față de media industriei
Compania este 1.5× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 71) — 2024
Industry size
29.5B
RON revenue
Total companies
28.608
Total employees
78.684
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| JCR CHRISTOF SERVICES S.R.L. | 1M | 4 | Activități profesionale |
| DEISISDESIGN SRL | 856K | 4 | Activități profesionale |
| ARHI-TEM STUDIO S.R.L. | 1.1M | 4 | Activități profesionale |
| MAISON MERAKI S.R.L. | 972K | 4 | Activități profesionale |
| GM - CAD S.R.L. | 980K | 4 | Activități profesionale |
| PROCONS INVEST SRL | 970K | 4 | Activități profesionale |
| 4B CONSULTANTA ARHITECTURA SRL | 969K | 4 | Activități profesionale |
| SALTUS PROVIA 2012 SRL | 966K | 4 | Activități profesionale |
| VERDA LINE ARCHITECTURE SRL | 986K | 4 | Activități profesionale |
| OLTGAZ INVEST S.R.L. | 964K | 4 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ PRAHOVA
Industrie (CAEN 71)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 39.9%
- CA / angajat
- 244K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 17%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 975K
- Profit net
- 389K
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 975K | 389K | 4 |
Explore
Industry (CAEN 71)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la WELDING CONSULT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- WELDING CONSULT S.R.L.(current)
- Revenue
- 975K
- Employees
- 4
- Profit
- 389K
- Rank RO
- #155.528
- JCR CHRISTOF SERVICES S.R.L.
- Revenue
- 1M
- Employees
- 4
- Profit
- -295K
- Rank RO
- #148.879
- DEISISDESIGN SRL
- Revenue
- 856K
- Employees
- 4
- Profit
- -87K
- Rank RO
- #168.327
- ARHI-TEM STUDIO S.R.L.
- Revenue
- 1.1M
- Employees
- 4
- Profit
- 17.9K
- Rank RO
- #142.590
- MAISON MERAKI S.R.L.
- Revenue
- 972K
- Employees
- 4
- Profit
- 680K
- Rank RO
- #155.877
- GM - CAD S.R.L.
- Revenue
- 980K
- Employees
- 4
- Profit
- 3.2K
- Rank RO
- #155.043
- PROCONS INVEST SRL
- Revenue
- 970K
- Employees
- 4
- Profit
- 264K
- Rank RO
- #156.028
- 4B CONSULTANTA ARHITECTURA SRL
- Revenue
- 969K
- Employees
- 4
- Profit
- -239K
- Rank RO
- #156.158
- SALTUS PROVIA 2012 SRL
- Revenue
- 966K
- Employees
- 4
- Profit
- 162K
- Rank RO
- #156.433
- VERDA LINE ARCHITECTURE SRL
- Revenue
- 986K
- Employees
- 4
- Profit
- 447K
- Rank RO
- #154.498
- OLTGAZ INVEST S.R.L.
- Revenue
- 964K
- Employees
- 4
- Profit
- 821K
- Rank RO
- #156.590
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| WELDING CONSULT S.R.L.(current) | 975K | 4 | 389K | #155.528 |
| JCR CHRISTOF SERVICES S.R.L. | 1M | 4 | -295K | #148.879 |
| DEISISDESIGN SRL | 856K | 4 | -87K | #168.327 |
| ARHI-TEM STUDIO S.R.L. | 1.1M | 4 | 17.9K | #142.590 |
| MAISON MERAKI S.R.L. | 972K | 4 | 680K | #155.877 |
| GM - CAD S.R.L. | 980K | 4 | 3.2K | #155.043 |
| PROCONS INVEST SRL | 970K | 4 | 264K | #156.028 |
| 4B CONSULTANTA ARHITECTURA SRL | 969K | 4 | -239K | #156.158 |
| SALTUS PROVIA 2012 SRL | 966K | 4 | 162K | #156.433 |
| VERDA LINE ARCHITECTURE SRL | 986K | 4 | 447K | #154.498 |
| OLTGAZ INVEST S.R.L. | 964K | 4 | 821K | #156.590 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | WELDING CONSULT S.R.L.(you) | JCR CHRISTOF SERVICES S.R.L. | DEISISDESIGN SRL | ARHI-TEM STUDIO S.R.L. | MAISON MERAKI S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 975K | 1M | 856K | 1.1M | 972K |
| Profit | 389K | -295K | -87K | 17.9K | 680K |
| Margin | 39,9% | -28,3% | -10,2% | 1,6% | 70,0% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “WELDING CONSULT S.R.L.”.