VIONIN IMPEX SRL
Revenue
1.4M
2024
Profit
61.3K
2024
Employees
1
2024
Margin
4,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
VIONIN IMPEX SRL este o companie mică din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în GALATI, având o cifră de afaceri de 1.4M lei (date 2024). În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #5.947 la cifra de afaceri, #5.784 la profit, #7.805 la număr angajați din 21.135 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- VIONIN IMPEX SRL este o companie mică din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în GALATI, având o cifră de afaceri de 1.4M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #5.947 la cifra de afaceri, #5.784 la profit, #7.805 la număr angajați din 21.135 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.0%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este 1.4× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Industry intelligence
Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — 2024
Industry size
64.3B
RON revenue
Total companies
21.135
Total employees
80.618
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| AGRICON IULYLYV SRL | 1.4M | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AIRAMI SRL | 1.4M | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| EPI SRL | 1.4M | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRIHODSILV SRL | 1.3M | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| PATRICHE �TEFAN AGRO S.R.L. | 1.3M | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| SARA ALPIN INVEST S.R.L. | 1.4M | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGROCOM CIOC�NE�TI SRL | 1.4M | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| SDLC FARMING S.R.L. | 1.4M | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRO SAN COMTRADE SRL | 1.4M | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRIHOLD YDN S.R.L. | 1.4M | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ GALATI
Industrie (CAEN 01)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 4.4%
- CA / angajat
- 1.4M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 14%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.4M
- Profit net
- 61.3K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.4M | 61.3K | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la VIONIN IMPEX SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- VIONIN IMPEX SRL(current)
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 1
- Profit
- 61.3K
- Rank RO
- #123.137
- AGRICON IULYLYV SRL
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 1
- Profit
- 85.4K
- Rank RO
- #123.620
- AIRAMI SRL
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 1
- Profit
- 433K
- Rank RO
- #124.298
- EPI SRL
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 1
- Profit
- 83K
- Rank RO
- #120.655
- AGRIHODSILV SRL
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 1
- Profit
- 249K
- Rank RO
- #129.161
- PATRICHE �TEFAN AGRO S.R.L.
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 1
- Profit
- 187K
- Rank RO
- #129.791
- SARA ALPIN INVEST S.R.L.
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 1
- Profit
- -6.9K
- Rank RO
- #123.173
- AGROCOM CIOC�NE�TI SRL
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 1
- Profit
- 9.7K
- Rank RO
- #123.098
- SDLC FARMING S.R.L.
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 1
- Profit
- 46.9K
- Rank RO
- #123.052
- AGRO SAN COMTRADE SRL
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 1
- Profit
- -2.1M
- Rank RO
- #123.325
- AGRIHOLD YDN S.R.L.
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 1
- Profit
- 841K
- Rank RO
- #123.336
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| VIONIN IMPEX SRL(current) | 1.4M | 1 | 61.3K | #123.137 |
| AGRICON IULYLYV SRL | 1.4M | 1 | 85.4K | #123.620 |
| AIRAMI SRL | 1.4M | 1 | 433K | #124.298 |
| EPI SRL | 1.4M | 1 | 83K | #120.655 |
| AGRIHODSILV SRL | 1.3M | 1 | 249K | #129.161 |
| PATRICHE �TEFAN AGRO S.R.L. | 1.3M | 1 | 187K | #129.791 |
| SARA ALPIN INVEST S.R.L. | 1.4M | 1 | -6.9K | #123.173 |
| AGROCOM CIOC�NE�TI SRL | 1.4M | 1 | 9.7K | #123.098 |
| SDLC FARMING S.R.L. | 1.4M | 1 | 46.9K | #123.052 |
| AGRO SAN COMTRADE SRL | 1.4M | 1 | -2.1M | #123.325 |
| AGRIHOLD YDN S.R.L. | 1.4M | 1 | 841K | #123.336 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | VIONIN IMPEX SRL(you) | AGRICON IULYLYV SRL | AIRAMI SRL | EPI SRL | AGRIHODSILV SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.4M | 1.4M | 1.4M | 1.4M | 1.3M |
| Profit | 61.3K | 85.4K | 433K | 83K | 249K |
| Margin | 4,4% | 6,2% | 31,6% | 5,8% | 19,3% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “VIONIN IMPEX SRL”.