VETERINOMED S.R.L.
Revenue
286K
2024
Profit
23.5K
2024
Employees
2
2024
Margin
8,2%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
VETERINOMED S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 286K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #1.820 la cifra de afaceri, #1.771 la profit, #1.199 la număr angajați din 3.673 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.2%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- VETERINOMED S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 286K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 8.2%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #1.820 la cifra de afaceri, #1.771 la profit, #1.199 la număr angajați din 3.673 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 75) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 869K lei
- Marjă medie
- 8.4%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 1.0× față de media industriei
Compania este 0.7× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 75) — 2024
Industry size
3.2B
RON revenue
Total companies
3.673
Total employees
9.821
Industry growth
—
YoY
Top companies
- VANBET SRL488M
- COW GENETICS SRL67.2M
- MONTERO VET S.R.L.59.3M
- VET DIAGNOSTIC SRL56.9M
- SEREDIN AVI S.R.L.49.8M
- MIN-D.V. S.R.L.45.7M
- CITYVET PET & FARM SRL44.5M
- YOUR STUFF SRL43M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| VETANIMAL WORLD S.R.L. | 287K | 2 | Activități profesionale |
| BIAFINVET SRL | 289K | 2 | Activități profesionale |
| PET DOC AMIGOS S.R.L. | 292K | 2 | Activități profesionale |
| BIOSVET SRL | 276K | 2 | Activități profesionale |
| VALVET S.R.L. | 298K | 2 | Activități profesionale |
| RONIC SRL | 299K | 2 | Activități profesionale |
| GARAJUL ANIMALELOR S.R.L. | 268K | 2 | Activități profesionale |
| SUIRAM VET S.R.L. | 318K | 2 | Activități profesionale |
| SIMLEKARNA S.R.L. | 286K | 2 | Activități profesionale |
| AQUA FARM S.R.L. | 287K | 2 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ DOLJ
Industrie (CAEN 75)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 8.2%
- CA / angajat
- 143K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 35%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 286K
- Profit net
- 23.5K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 286K | 23.5K | 2 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la VETERINOMED S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- VETERINOMED S.R.L.(current)
- Revenue
- 286K
- Employees
- 2
- Profit
- 23.5K
- Rank RO
- #317.798
- VETANIMAL WORLD S.R.L.
- Revenue
- 287K
- Employees
- 2
- Profit
- 178K
- Rank RO
- #317.138
- BIAFINVET SRL
- Revenue
- 289K
- Employees
- 2
- Profit
- 218K
- Rank RO
- #315.413
- PET DOC AMIGOS S.R.L.
- Revenue
- 292K
- Employees
- 2
- Profit
- 13.5K
- Rank RO
- #311.997
- BIOSVET SRL
- Revenue
- 276K
- Employees
- 2
- Profit
- 124K
- Rank RO
- #327.090
- VALVET S.R.L.
- Revenue
- 298K
- Employees
- 2
- Profit
- -29.4K
- Rank RO
- #300.913
- RONIC SRL
- Revenue
- 299K
- Employees
- 2
- Profit
- 69.5K
- Rank RO
- #300.061
- GARAJUL ANIMALELOR S.R.L.
- Revenue
- 268K
- Employees
- 2
- Profit
- 53.6K
- Rank RO
- #332.960
- SUIRAM VET S.R.L.
- Revenue
- 318K
- Employees
- 2
- Profit
- 54.9K
- Rank RO
- #288.289
- SIMLEKARNA S.R.L.
- Revenue
- 286K
- Employees
- 2
- Profit
- -51.7K
- Rank RO
- #317.715
- AQUA FARM S.R.L.
- Revenue
- 287K
- Employees
- 2
- Profit
- -8.7K
- Rank RO
- #317.333
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| VETERINOMED S.R.L.(current) | 286K | 2 | 23.5K | #317.798 |
| VETANIMAL WORLD S.R.L. | 287K | 2 | 178K | #317.138 |
| BIAFINVET SRL | 289K | 2 | 218K | #315.413 |
| PET DOC AMIGOS S.R.L. | 292K | 2 | 13.5K | #311.997 |
| BIOSVET SRL | 276K | 2 | 124K | #327.090 |
| VALVET S.R.L. | 298K | 2 | -29.4K | #300.913 |
| RONIC SRL | 299K | 2 | 69.5K | #300.061 |
| GARAJUL ANIMALELOR S.R.L. | 268K | 2 | 53.6K | #332.960 |
| SUIRAM VET S.R.L. | 318K | 2 | 54.9K | #288.289 |
| SIMLEKARNA S.R.L. | 286K | 2 | -51.7K | #317.715 |
| AQUA FARM S.R.L. | 287K | 2 | -8.7K | #317.333 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | VETERINOMED S.R.L.(you) | VETANIMAL WORLD S.R.L. | BIAFINVET SRL | PET DOC AMIGOS S.R.L. | BIOSVET SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 286K | 287K | 289K | 292K | 276K |
| Profit | 23.5K | 178K | 218K | 13.5K | 124K |
| Margin | 8,2% | 61,9% | 75,4% | 4,6% | 45,1% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “VETERINOMED S.R.L.”.