BIOSVET SRL
Revenue
276K
2024
Profit
124K
2024
Employees
2
2024
Margin
45,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
BIOSVET SRL este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 276K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #1.911 la cifra de afaceri, #642 la profit, #1.199 la număr angajați din 3.673 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 45.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- BIOSVET SRL este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în DOLJ, având o cifră de afaceri de 276K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 45.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #1.911 la cifra de afaceri, #642 la profit, #1.199 la număr angajați din 3.673 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 75) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 869K lei
- Marjă medie
- 8.4%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este 5.4× față de media industriei
Compania este 0.7× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 75) — 2024
Industry size
3.2B
RON revenue
Total companies
3.673
Total employees
9.821
Industry growth
—
YoY
Top companies
- VANBET SRL488M
- COW GENETICS SRL67.2M
- MONTERO VET S.R.L.59.3M
- VET DIAGNOSTIC SRL56.9M
- SEREDIN AVI S.R.L.49.8M
- MIN-D.V. S.R.L.45.7M
- CITYVET PET & FARM SRL44.5M
- YOUR STUFF SRL43M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| GARAJUL ANIMALELOR S.R.L. | 268K | 2 | Activități profesionale |
| VETERINOMED S.R.L. | 286K | 2 | Activități profesionale |
| VETANIMAL WORLD S.R.L. | 287K | 2 | Activități profesionale |
| BIAFINVET SRL | 289K | 2 | Activități profesionale |
| PET DOC AMIGOS S.R.L. | 292K | 2 | Activități profesionale |
| VALVET S.R.L. | 298K | 2 | Activități profesionale |
| RONIC SRL | 299K | 2 | Activități profesionale |
| SARMAS-ANTAL VET SRL | 276K | 2 | Activități profesionale |
| IANCUVET S.R.L. | 275K | 2 | Activități profesionale |
| HORIDOR VET SRL | 277K | 2 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ DOLJ
Industrie (CAEN 75)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 45.1%
- CA / angajat
- 138K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 36%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 276K
- Profit net
- 124K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 276K | 124K | 2 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la BIOSVET SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- BIOSVET SRL(current)
- Revenue
- 276K
- Employees
- 2
- Profit
- 124K
- Rank RO
- #327.090
- GARAJUL ANIMALELOR S.R.L.
- Revenue
- 268K
- Employees
- 2
- Profit
- 53.6K
- Rank RO
- #332.960
- VETERINOMED S.R.L.
- Revenue
- 286K
- Employees
- 2
- Profit
- 23.5K
- Rank RO
- #317.798
- VETANIMAL WORLD S.R.L.
- Revenue
- 287K
- Employees
- 2
- Profit
- 178K
- Rank RO
- #317.138
- BIAFINVET SRL
- Revenue
- 289K
- Employees
- 2
- Profit
- 218K
- Rank RO
- #315.413
- PET DOC AMIGOS S.R.L.
- Revenue
- 292K
- Employees
- 2
- Profit
- 13.5K
- Rank RO
- #311.997
- VALVET S.R.L.
- Revenue
- 298K
- Employees
- 2
- Profit
- -29.4K
- Rank RO
- #300.913
- RONIC SRL
- Revenue
- 299K
- Employees
- 2
- Profit
- 69.5K
- Rank RO
- #300.061
- SARMAS-ANTAL VET SRL
- Revenue
- 276K
- Employees
- 2
- Profit
- 40K
- Rank RO
- #327.042
- IANCUVET S.R.L.
- Revenue
- 275K
- Employees
- 2
- Profit
- 133K
- Rank RO
- #327.787
- HORIDOR VET SRL
- Revenue
- 277K
- Employees
- 2
- Profit
- 89.3K
- Rank RO
- #326.278
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| BIOSVET SRL(current) | 276K | 2 | 124K | #327.090 |
| GARAJUL ANIMALELOR S.R.L. | 268K | 2 | 53.6K | #332.960 |
| VETERINOMED S.R.L. | 286K | 2 | 23.5K | #317.798 |
| VETANIMAL WORLD S.R.L. | 287K | 2 | 178K | #317.138 |
| BIAFINVET SRL | 289K | 2 | 218K | #315.413 |
| PET DOC AMIGOS S.R.L. | 292K | 2 | 13.5K | #311.997 |
| VALVET S.R.L. | 298K | 2 | -29.4K | #300.913 |
| RONIC SRL | 299K | 2 | 69.5K | #300.061 |
| SARMAS-ANTAL VET SRL | 276K | 2 | 40K | #327.042 |
| IANCUVET S.R.L. | 275K | 2 | 133K | #327.787 |
| HORIDOR VET SRL | 277K | 2 | 89.3K | #326.278 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | BIOSVET SRL(you) | GARAJUL ANIMALELOR S.R.L. | VETERINOMED S.R.L. | VETANIMAL WORLD S.R.L. | BIAFINVET SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 276K | 268K | 286K | 287K | 289K |
| Profit | 124K | 53.6K | 23.5K | 178K | 218K |
| Margin | 45,1% | 20,0% | 8,2% | 61,9% | 75,4% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “BIOSVET SRL”.