VALCANESCU SRL
Revenue
382K
2024
Profit
496 lei
2024
Employees
—
2024
Margin
0,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
VALCANESCU SRL este o companie micro din sectorul Lemn și produse din lemn, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 382K lei (date 2024). În industria de Lemn și produse din lemn (România), compania este #2.253 la cifra de afaceri, #2.870 la profit, #4.184 la număr angajați din 6.535 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- VALCANESCU SRL este o companie micro din sectorul Lemn și produse din lemn, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 382K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Lemn și produse din lemn (România), compania este #2.253 la cifra de afaceri, #2.870 la profit, #4.184 la număr angajați din 6.535 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Lemn și produse din lemn (CAEN 16) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.8M lei
- Marjă medie
- 0.7%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Industry intelligence
Lemn și produse din lemn (CAEN 16) — 2024
Industry size
18.2B
RON revenue
Total companies
6.535
Total employees
34.322
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| SIPVLAMADA S.R.L. | 362K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| JIDICIA SRL | 355K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| BOROTA FOREST S.R.L. | 415K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| IULYMAR CONSTRUCT RESTAUR�RI S.R.L. | 421K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| SOLARIS TOTAL SRL | 344K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| STUDIOATELIER92 SRL | 382K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| BRATU MARION S.R.L. | 382K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| DUD� S.R.L. | 382K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| AUTO CARABULIA S.R.L. | 385K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| TULIPAN-PROD-EXIM SRL | 385K | 1 | Lemn și produse din lemn |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ MARAMURES
Industrie (CAEN 16)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.1%
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 29%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 382K
- Profit net
- 496 lei
- Angajați
- —
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 382K | 496 lei | — |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la VALCANESCU SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- VALCANESCU SRL(current)
- Revenue
- 382K
- Employees
- 0
- Profit
- 496 lei
- Rank RO
- #264.049
- SIPVLAMADA S.R.L.
- Revenue
- 362K
- Employees
- 1
- Profit
- -34.7K
- Rank RO
- #271.175
- JIDICIA SRL
- Revenue
- 355K
- Employees
- 1
- Profit
- 12.1K
- Rank RO
- #274.110
- BOROTA FOREST S.R.L.
- Revenue
- 415K
- Employees
- 1
- Profit
- 523 lei
- Rank RO
- #253.206
- IULYMAR CONSTRUCT RESTAUR�RI S.R.L.
- Revenue
- 421K
- Employees
- 1
- Profit
- 174K
- Rank RO
- #251.378
- SOLARIS TOTAL SRL
- Revenue
- 344K
- Employees
- 1
- Profit
- 196K
- Rank RO
- #277.999
- STUDIOATELIER92 SRL
- Revenue
- 382K
- Employees
- 1
- Profit
- 92.4K
- Rank RO
- #263.998
- BRATU MARION S.R.L.
- Revenue
- 382K
- Employees
- 1
- Profit
- 152K
- Rank RO
- #264.185
- DUD� S.R.L.
- Revenue
- 382K
- Employees
- 1
- Profit
- -472 lei
- Rank RO
- #264.205
- AUTO CARABULIA S.R.L.
- Revenue
- 385K
- Employees
- 1
- Profit
- 128K
- Rank RO
- #263.150
- TULIPAN-PROD-EXIM SRL
- Revenue
- 385K
- Employees
- 1
- Profit
- 21K
- Rank RO
- #263.007
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| VALCANESCU SRL(current) | 382K | 0 | 496 lei | #264.049 |
| SIPVLAMADA S.R.L. | 362K | 1 | -34.7K | #271.175 |
| JIDICIA SRL | 355K | 1 | 12.1K | #274.110 |
| BOROTA FOREST S.R.L. | 415K | 1 | 523 lei | #253.206 |
| IULYMAR CONSTRUCT RESTAUR�RI S.R.L. | 421K | 1 | 174K | #251.378 |
| SOLARIS TOTAL SRL | 344K | 1 | 196K | #277.999 |
| STUDIOATELIER92 SRL | 382K | 1 | 92.4K | #263.998 |
| BRATU MARION S.R.L. | 382K | 1 | 152K | #264.185 |
| DUD� S.R.L. | 382K | 1 | -472 lei | #264.205 |
| AUTO CARABULIA S.R.L. | 385K | 1 | 128K | #263.150 |
| TULIPAN-PROD-EXIM SRL | 385K | 1 | 21K | #263.007 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | VALCANESCU SRL(you) | SIPVLAMADA S.R.L. | JIDICIA SRL | BOROTA FOREST S.R.L. | IULYMAR CONSTRUCT RESTAUR�RI S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 382K | 362K | 355K | 415K | 421K |
| Profit | 496 lei | -34.7K | 12.1K | 523 lei | 174K |
| Margin | 0,1% | -9,6% | 3,4% | 0,1% | 41,4% |
| Employees | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “VALCANESCU SRL”.