SIPVLAMADA S.R.L.
Revenue
329K
2024
Profit
-34.7K
2024
Employees
1
2024
Margin
-9,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SIPVLAMADA S.R.L. este o companie micro din sectorul Lemn și produse din lemn, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 329K lei (date 2024). În industria de Lemn și produse din lemn (România), compania este #2.287 la cifra de afaceri, #5.365 la profit, #2.488 la număr angajați din 6.535 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SIPVLAMADA S.R.L. este o companie micro din sectorul Lemn și produse din lemn, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 329K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -9.6%).
- Poziție în industrie
- În industria de Lemn și produse din lemn (România), compania este #2.287 la cifra de afaceri, #5.365 la profit, #2.488 la număr angajați din 6.535 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Lemn și produse din lemn (CAEN 16) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.8M lei
- Marjă medie
- 0.7%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este -14.5× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Industry intelligence
Lemn și produse din lemn (CAEN 16) — 2024
Industry size
18.2B
RON revenue
Total companies
6.535
Total employees
34.322
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| JIDICIA SRL | 355K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| SOLARIS TOTAL SRL | 344K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| VALCANESCU SRL | 382K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| RESTAUR�RI BERINDEA S.R.L. | 323K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| GAJANUL IMPEX S.R.L. | 321K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| BOROTA FOREST S.R.L. | 415K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| BRADWOOD SRL | 363K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| VITA BELLA SRL | 364K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| ILDISIGN S.R.L. | 364K | 1 | Lemn și produse din lemn |
| TRANSFOREST GOLD SRL | 364K | 1 | Lemn și produse din lemn |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ MARAMURES
Industrie (CAEN 16)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -9.6%
- CA / angajat
- 362K
- Scor risc (0–100)
- 55
- Percentil piață (CA)
- Top 30%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 329K
- Profit net
- -34.7K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 329K | -34.7K | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SIPVLAMADA S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SIPVLAMADA S.R.L.(current)
- Revenue
- 329K
- Employees
- 1
- Profit
- -34.7K
- Rank RO
- #271.175
- JIDICIA SRL
- Revenue
- 355K
- Employees
- 1
- Profit
- 12.1K
- Rank RO
- #274.110
- SOLARIS TOTAL SRL
- Revenue
- 344K
- Employees
- 1
- Profit
- 196K
- Rank RO
- #277.999
- VALCANESCU SRL
- Revenue
- 382K
- Employees
- 1
- Profit
- 496 lei
- Rank RO
- #264.049
- RESTAUR�RI BERINDEA S.R.L.
- Revenue
- 323K
- Employees
- 1
- Profit
- 14.7K
- Rank RO
- #286.210
- GAJANUL IMPEX S.R.L.
- Revenue
- 321K
- Employees
- 1
- Profit
- -17.4K
- Rank RO
- #287.419
- BOROTA FOREST S.R.L.
- Revenue
- 415K
- Employees
- 1
- Profit
- 523 lei
- Rank RO
- #253.206
- BRADWOOD SRL
- Revenue
- 363K
- Employees
- 1
- Profit
- -73.6K
- Rank RO
- #271.086
- VITA BELLA SRL
- Revenue
- 364K
- Employees
- 1
- Profit
- 66.1K
- Rank RO
- #270.699
- ILDISIGN S.R.L.
- Revenue
- 364K
- Employees
- 1
- Profit
- 172K
- Rank RO
- #270.666
- TRANSFOREST GOLD SRL
- Revenue
- 364K
- Employees
- 1
- Profit
- -181K
- Rank RO
- #270.470
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SIPVLAMADA S.R.L.(current) | 329K | 1 | -34.7K | #271.175 |
| JIDICIA SRL | 355K | 1 | 12.1K | #274.110 |
| SOLARIS TOTAL SRL | 344K | 1 | 196K | #277.999 |
| VALCANESCU SRL | 382K | 1 | 496 lei | #264.049 |
| RESTAUR�RI BERINDEA S.R.L. | 323K | 1 | 14.7K | #286.210 |
| GAJANUL IMPEX S.R.L. | 321K | 1 | -17.4K | #287.419 |
| BOROTA FOREST S.R.L. | 415K | 1 | 523 lei | #253.206 |
| BRADWOOD SRL | 363K | 1 | -73.6K | #271.086 |
| VITA BELLA SRL | 364K | 1 | 66.1K | #270.699 |
| ILDISIGN S.R.L. | 364K | 1 | 172K | #270.666 |
| TRANSFOREST GOLD SRL | 364K | 1 | -181K | #270.470 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SIPVLAMADA S.R.L.(you) | JIDICIA SRL | SOLARIS TOTAL SRL | VALCANESCU SRL | RESTAUR�RI BERINDEA S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 329K | 355K | 344K | 382K | 323K |
| Profit | -34.7K | 12.1K | 196K | 496 lei | 14.7K |
| Margin | -9,6% | 3,4% | 56,8% | 0,1% | 4,6% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SIPVLAMADA S.R.L.”.