TRADE COURIER SERVICES S.R.L.
Revenue
9.1M
2024
Profit
1.1M
2024
Employees
21
2024
Margin
12,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
TRADE COURIER SERVICES S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în NEAMT, având o cifră de afaceri de 9.1M lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #1.639 la cifra de afaceri, #824 la profit, #1.376 la număr angajați din 69.154 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- TRADE COURIER SERVICES S.R.L. este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în NEAMT, având o cifră de afaceri de 9.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 12.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #1.639 la cifra de afaceri, #824 la profit, #1.376 la număr angajați din 69.154 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 4.3%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 6.6× față de media industriei
Compania este 2.9× față de media industriei
Compania este 6.5× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 49) — 2024
Industry size
96.4B
RON revenue
Total companies
69.154
Total employees
224.808
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| DUMRO TRANSPORT SRL | 9.1M | 21 | Transport |
| LECIREF TRANS S.R.L. | 9.2M | 21 | Transport |
| MARINE EAST RMN SRL | 9.5M | 21 | Transport |
| BLUE MOON TRUCKS S.R.L. | 9.5M | 21 | Transport |
| ROTRANS DAVIMAR S.R.L. | 8.8M | 21 | Transport |
| IULICA TRANS SRL | 9.1M | 22 | Transport |
| TIR BUCOVINA S.R.L. | 9.1M | 20 | Transport |
| TURISM MONTAN TRANSILVANIA SRL | 9.1M | 20 | Transport |
| CRAMI SRL | 9.2M | 22 | Transport |
| ANADORA SRL | 9.3M | 22 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ NEAMT
Industrie (CAEN 49)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 12.3%
- CA / angajat
- 436K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 9.1M
- Profit net
- 1.1M
- Angajați
- 21
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 9.1M | 1.1M | 21 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la TRADE COURIER SERVICES S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- TRADE COURIER SERVICES S.R.L.(current)
- Revenue
- 9.1M
- Employees
- 21
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #27.963
- DUMRO TRANSPORT SRL
- Revenue
- 9.1M
- Employees
- 21
- Profit
- 652K
- Rank RO
- #28.057
- LECIREF TRANS S.R.L.
- Revenue
- 9.2M
- Employees
- 21
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #27.819
- MARINE EAST RMN SRL
- Revenue
- 9.5M
- Employees
- 21
- Profit
- 55.1K
- Rank RO
- #27.190
- BLUE MOON TRUCKS S.R.L.
- Revenue
- 9.5M
- Employees
- 21
- Profit
- 459K
- Rank RO
- #27.105
- ROTRANS DAVIMAR S.R.L.
- Revenue
- 8.8M
- Employees
- 21
- Profit
- -25.3K
- Rank RO
- #28.954
- IULICA TRANS SRL
- Revenue
- 9.1M
- Employees
- 22
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #27.986
- TIR BUCOVINA S.R.L.
- Revenue
- 9.1M
- Employees
- 20
- Profit
- 126K
- Rank RO
- #28.016
- TURISM MONTAN TRANSILVANIA SRL
- Revenue
- 9.1M
- Employees
- 20
- Profit
- 4.6K
- Rank RO
- #28.027
- CRAMI SRL
- Revenue
- 9.2M
- Employees
- 22
- Profit
- 400K
- Rank RO
- #27.756
- ANADORA SRL
- Revenue
- 9.3M
- Employees
- 22
- Profit
- 548K
- Rank RO
- #27.649
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| TRADE COURIER SERVICES S.R.L.(current) | 9.1M | 21 | 1.1M | #27.963 |
| DUMRO TRANSPORT SRL | 9.1M | 21 | 652K | #28.057 |
| LECIREF TRANS S.R.L. | 9.2M | 21 | 1.4M | #27.819 |
| MARINE EAST RMN SRL | 9.5M | 21 | 55.1K | #27.190 |
| BLUE MOON TRUCKS S.R.L. | 9.5M | 21 | 459K | #27.105 |
| ROTRANS DAVIMAR S.R.L. | 8.8M | 21 | -25.3K | #28.954 |
| IULICA TRANS SRL | 9.1M | 22 | 1.4M | #27.986 |
| TIR BUCOVINA S.R.L. | 9.1M | 20 | 126K | #28.016 |
| TURISM MONTAN TRANSILVANIA SRL | 9.1M | 20 | 4.6K | #28.027 |
| CRAMI SRL | 9.2M | 22 | 400K | #27.756 |
| ANADORA SRL | 9.3M | 22 | 548K | #27.649 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | TRADE COURIER SERVICES S.R.L.(you) | DUMRO TRANSPORT SRL | LECIREF TRANS S.R.L. | MARINE EAST RMN SRL | BLUE MOON TRUCKS S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 9.1M | 9.1M | 9.2M | 9.5M | 9.5M |
| Profit | 1.1M | 652K | 1.4M | 55.1K | 459K |
| Margin | 12,3% | 7,2% | 14,9% | 0,6% | 4,8% |
| Employees | 21 | 21 | 21 | 21 | 21 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “TRADE COURIER SERVICES S.R.L.”.