ANADORA SRL
Revenue
9.1M
2024
Profit
548K
2024
Employees
22
2024
Margin
5,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ANADORA SRL este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în VALCEA, având o cifră de afaceri de 9.1M lei (date 2024). În industria de Transport (România), compania este #1.618 la cifra de afaceri, #1.951 la profit, #1.312 la număr angajați din 69.154 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ANADORA SRL este o companie de mărime medie din sectorul Transport, cu sediul în VALCEA, având o cifră de afaceri de 9.1M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Transport (România), compania este #1.618 la cifra de afaceri, #1.951 la profit, #1.312 la număr angajați din 69.154 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Transport (CAEN 49) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 4.3%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 6.5× față de media industriei
Compania este 1.4× față de media industriei
Compania este 6.8× față de media industriei
Industry intelligence
Transport (CAEN 49) — 2024
Industry size
96.4B
RON revenue
Total companies
69.154
Total employees
224.808
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ALNIS SPEED S.R.L. | 9.7M | 22 | Transport |
| CRAMI SRL | 9.2M | 22 | Transport |
| IULICA TRANS SRL | 9.1M | 22 | Transport |
| MTM TRANSPORT S.R.L. | 7.9M | 22 | Transport |
| 3 GID COMPROD SRL | 9.5M | 22 | Transport |
| FRAM LOGISTIC S.R.L. | 9.6M | 22 | Transport |
| AFEROM TRANS SRL | 8.9M | 22 | Transport |
| LECIREF TRANS S.R.L. | 9.2M | 21 | Transport |
| PETRA - LOGISTIK - G.P. S.R.L. | 9.8M | 22 | Transport |
| TRADE COURIER SERVICES S.R.L. | 9.2M | 21 | Transport |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ VALCEA
Industrie (CAEN 49)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 5.9%
- CA / angajat
- 422K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 9.1M
- Profit net
- 548K
- Angajați
- 22
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 9.1M | 548K | 22 |
Explore
Industry (CAEN 49)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ANADORA SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ANADORA SRL(current)
- Revenue
- 9.1M
- Employees
- 22
- Profit
- 548K
- Rank RO
- #27.649
- ALNIS SPEED S.R.L.
- Revenue
- 9.7M
- Employees
- 22
- Profit
- 212K
- Rank RO
- #26.642
- CRAMI SRL
- Revenue
- 9.2M
- Employees
- 22
- Profit
- 400K
- Rank RO
- #27.756
- IULICA TRANS SRL
- Revenue
- 9.1M
- Employees
- 22
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #27.986
- MTM TRANSPORT S.R.L.
- Revenue
- 7.9M
- Employees
- 22
- Profit
- -177K
- Rank RO
- #31.609
- 3 GID COMPROD SRL
- Revenue
- 9.5M
- Employees
- 22
- Profit
- 40.4K
- Rank RO
- #27.169
- FRAM LOGISTIC S.R.L.
- Revenue
- 9.6M
- Employees
- 22
- Profit
- 402K
- Rank RO
- #26.934
- AFEROM TRANS SRL
- Revenue
- 8.9M
- Employees
- 22
- Profit
- 66.6K
- Rank RO
- #28.633
- LECIREF TRANS S.R.L.
- Revenue
- 9.2M
- Employees
- 21
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #27.819
- PETRA - LOGISTIK - G.P. S.R.L.
- Revenue
- 9.8M
- Employees
- 22
- Profit
- 230K
- Rank RO
- #26.402
- TRADE COURIER SERVICES S.R.L.
- Revenue
- 9.2M
- Employees
- 21
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #27.963
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ANADORA SRL(current) | 9.1M | 22 | 548K | #27.649 |
| ALNIS SPEED S.R.L. | 9.7M | 22 | 212K | #26.642 |
| CRAMI SRL | 9.2M | 22 | 400K | #27.756 |
| IULICA TRANS SRL | 9.1M | 22 | 1.4M | #27.986 |
| MTM TRANSPORT S.R.L. | 7.9M | 22 | -177K | #31.609 |
| 3 GID COMPROD SRL | 9.5M | 22 | 40.4K | #27.169 |
| FRAM LOGISTIC S.R.L. | 9.6M | 22 | 402K | #26.934 |
| AFEROM TRANS SRL | 8.9M | 22 | 66.6K | #28.633 |
| LECIREF TRANS S.R.L. | 9.2M | 21 | 1.4M | #27.819 |
| PETRA - LOGISTIK - G.P. S.R.L. | 9.8M | 22 | 230K | #26.402 |
| TRADE COURIER SERVICES S.R.L. | 9.2M | 21 | 1.1M | #27.963 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ANADORA SRL(you) | ALNIS SPEED S.R.L. | CRAMI SRL | IULICA TRANS SRL | MTM TRANSPORT S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 9.1M | 9.7M | 9.2M | 9.1M | 7.9M |
| Profit | 548K | 212K | 400K | 1.4M | -177K |
| Margin | 5,9% | 2,2% | 4,3% | 15,1% | -2,2% |
| Employees | 22 | 22 | 22 | 22 | 22 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ANADORA SRL”.