Revenue

57.7M

2024

Profit

4.4M

2024

Employees

96

2024

Margin

5,6%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

TQM SERVICES SRL este o companie mare din sectorul Construcții, cu sediul în CALARASI, având o cifră de afaceri de 57.7M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #75 la cifra de afaceri, #215 la profit, #120 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.6%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
TQM SERVICES SRL este o companie mare din sectorul Construcții, cu sediul în CALARASI, având o cifră de afaceri de 57.7M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 5.6%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #75 la cifra de afaceri, #215 la profit, #120 la număr angajați din 39.568 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#75 din 39.568 companii

Top 0.2%

Vezi clasamentul

După profit

#215 din 39.568 companii

Top 0.5%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#120 din 39.568 companii

Top 0.3%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.4M lei
Marjă medie
11.2%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri57.7M lei vs medie industrie 1.4M lei

Compania este 40.4× față de media industriei

Marjă profit5.6% vs medie industrie 11.2%

Compania este 0.5× față de media industriei

Angajați96 vs medie industrie 4

Compania este 26.5× față de media industriei

Industry intelligence

Construcții (CAEN 43) — 2024

Industry size

56.4B

RON revenue

Total companies

39.568

Total employees

143.570

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
CLIMTEH SRL80.1M97Construcții
ECO TERM SRL71M96Construcții
ELECTRO MAT PROMPT SRL81.8M101Construcții
HOSPITAL TECHNICAL SOLUTIONS S.R.L.72.8M89Construcții
R.C.T.I. COMPANY SRL79.7M112Construcții
ELMAROM GRUP SRL68.6M101Construcții
PRELCHIM SRL81.6M116Construcții
GOPRO INFRASTRUCTURE SRL96.8M100Construcții
SBR SOLETANCHE BACHY FUNDATII SRL62.9M91Construcții
EDAS-EXIM SRL60.3M98Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
5.6%
CA / angajat
811K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 1%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    57.7M
    Profit net
    4.4M
    Angajați
    96

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la TQM SERVICES SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricTQM SERVICES SRL(you)CLIMTEH SRLECO TERM SRLELECTRO MAT PROMPT SRLHOSPITAL TECHNICAL SOLUTIONS S.R.L.
Revenue
57.7M
80.1M
71M
81.8M
72.8M
Profit
4.4M
5.3M
6.2M
5M
239K
Margin
5,6%
6,7%
8,7%
6,2%
0,3%
Employees
96
97
96
101
89
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “TQM SERVICES SRL”.