HOSPITAL TECHNICAL SOLUTIONS S.R.L.
Revenue
53M
2024
Profit
239K
2024
Employees
89
2024
Margin
0,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
HOSPITAL TECHNICAL SOLUTIONS S.R.L. este o companie mare din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 53M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #80 la cifra de afaceri, #5.255 la profit, #129 la număr angajați din 39.568 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- HOSPITAL TECHNICAL SOLUTIONS S.R.L. este o companie mare din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 53M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #80 la cifra de afaceri, #5.255 la profit, #129 la număr angajați din 39.568 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 43) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.4M lei
- Marjă medie
- 11.2%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 37.2× față de media industriei
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 24.5× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 43) — 2024
Industry size
56.4B
RON revenue
Total companies
39.568
Total employees
143.570
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| GENERAL ELECTRO PROEXIM SRL | 71.8M | 77 | Construcții |
| SBR SOLETANCHE BACHY FUNDATII SRL | 62.9M | 91 | Construcții |
| CLIMTEH SRL | 80.1M | 97 | Construcții |
| ELMAROM GRUP SRL | 68.6M | 101 | Construcții |
| GLOBAL MAT INSTALL S.R.L. | 58.8M | 87 | Construcții |
| SAIDEL ENGINEERING S.A. | 64.6M | 80 | Construcții |
| ECO TERM SRL | 71M | 96 | Construcții |
| DACLIM HVAC SRL | 76.4M | 71 | Construcții |
| EDAS-EXIM SRL | 60.3M | 98 | Construcții |
| TQM SERVICES SRL | 77.9M | 96 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 43)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.3%
- CA / angajat
- 817K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 53M
- Profit net
- 239K
- Angajați
- 89
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 53M | 239K | 89 |
Explore
Industry (CAEN 43)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la HOSPITAL TECHNICAL SOLUTIONS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- HOSPITAL TECHNICAL SOLUTIONS S.R.L.(current)
- Revenue
- 53M
- Employees
- 89
- Profit
- 239K
- Rank RO
- #4.374
- GENERAL ELECTRO PROEXIM SRL
- Revenue
- 71.8M
- Employees
- 77
- Profit
- 5.6M
- Rank RO
- #4.444
- SBR SOLETANCHE BACHY FUNDATII SRL
- Revenue
- 62.9M
- Employees
- 91
- Profit
- -7.5M
- Rank RO
- #5.051
- CLIMTEH SRL
- Revenue
- 80.1M
- Employees
- 97
- Profit
- 5.3M
- Rank RO
- #3.995
- ELMAROM GRUP SRL
- Revenue
- 68.6M
- Employees
- 101
- Profit
- 5.7M
- Rank RO
- #4.645
- GLOBAL MAT INSTALL S.R.L.
- Revenue
- 58.8M
- Employees
- 87
- Profit
- 7.5M
- Rank RO
- #5.399
- SAIDEL ENGINEERING S.A.
- Revenue
- 64.6M
- Employees
- 80
- Profit
- 9.4M
- Rank RO
- #4.917
- ECO TERM SRL
- Revenue
- 71M
- Employees
- 96
- Profit
- 6.2M
- Rank RO
- #4.482
- DACLIM HVAC SRL
- Revenue
- 76.4M
- Employees
- 71
- Profit
- 6.7M
- Rank RO
- #4.187
- EDAS-EXIM SRL
- Revenue
- 60.3M
- Employees
- 98
- Profit
- 2.1M
- Rank RO
- #5.263
- TQM SERVICES SRL
- Revenue
- 77.9M
- Employees
- 96
- Profit
- 4.4M
- Rank RO
- #4.112
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| HOSPITAL TECHNICAL SOLUTIONS S.R.L.(current) | 53M | 89 | 239K | #4.374 |
| GENERAL ELECTRO PROEXIM SRL | 71.8M | 77 | 5.6M | #4.444 |
| SBR SOLETANCHE BACHY FUNDATII SRL | 62.9M | 91 | -7.5M | #5.051 |
| CLIMTEH SRL | 80.1M | 97 | 5.3M | #3.995 |
| ELMAROM GRUP SRL | 68.6M | 101 | 5.7M | #4.645 |
| GLOBAL MAT INSTALL S.R.L. | 58.8M | 87 | 7.5M | #5.399 |
| SAIDEL ENGINEERING S.A. | 64.6M | 80 | 9.4M | #4.917 |
| ECO TERM SRL | 71M | 96 | 6.2M | #4.482 |
| DACLIM HVAC SRL | 76.4M | 71 | 6.7M | #4.187 |
| EDAS-EXIM SRL | 60.3M | 98 | 2.1M | #5.263 |
| TQM SERVICES SRL | 77.9M | 96 | 4.4M | #4.112 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | HOSPITAL TECHNICAL SOLUTIONS S.R.L.(you) | GENERAL ELECTRO PROEXIM SRL | SBR SOLETANCHE BACHY FUNDATII SRL | CLIMTEH SRL | ELMAROM GRUP SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 53M | 71.8M | 62.9M | 80.1M | 68.6M |
| Profit | 239K | 5.6M | -7.5M | 5.3M | 5.7M |
| Margin | 0,3% | 7,8% | -12,0% | 6,7% | 8,2% |
| Employees | 89 | 77 | 91 | 97 | 101 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “HOSPITAL TECHNICAL SOLUTIONS S.R.L.”.