THERMO GUARD S.R.L.

CUI 50168150·Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice·Maramures·Founded 2024

Revenue

105K

2024

Profit

65.4K

2024

Employees

1

2024

Margin

62,5%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

THERMO GUARD S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 105K lei (date 2024). În industria de Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice (România), compania este #2.174 la cifra de afaceri, #993 la profit, #1.603 la număr angajați din 3.364 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 62.5%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
THERMO GUARD S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice, cu sediul în MARAMURES, având o cifră de afaceri de 105K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 62.5%.
Poziție în industrie
În industria de Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice (România), compania este #2.174 la cifra de afaceri, #993 la profit, #1.603 la număr angajați din 3.364 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice (CAEN 22) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#2.174 din 3.364 companii

Top 64.6%

Vezi clasamentul

După profit

#993 din 3.364 companii

Top 29.5%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#1.603 din 3.364 companii

Top 47.6%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
11.1M lei
Marjă medie
4.6%
Angajați medie
18

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri105K lei vs medie industrie 11.1M lei

Compania este 0.0× față de media industriei

Marjă profit62.5% vs medie industrie 4.6%

Compania este 13.7× față de media industriei

Angajați1 vs medie industrie 18

Compania este 0.1× față de media industriei

Industry intelligence

Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice (CAEN 22) — 2024

Industry size

37.3B

RON revenue

Total companies

3.364

Total employees

59.024

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
WINDOWS STYLE CENTER SRL105K1Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice
SOLID TECHNOLOGY STRATIFIED S.R.L.105K1Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice
ECOLOGIC-INSTAL SRL104K1Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice
SMART HOD BUSINESS SRL105K1Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice
TAPE4ALL S.R.L.104K1Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice
SLAVTERM MONTAJ S.R.L.104K1Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice
BESTWAY MAN'S GROUP S.R.L.104K1Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice
IMPEX EUGEN ALCOM S.R.L.105K1Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice
SUN PLAST S.R.L.103K1Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice
GABI BRATU PROD S.R.L.103K1Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
62.5%
CA / angajat
105K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 54%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    105K
    Profit net
    65.4K
    Angajați
    1

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la THERMO GUARD S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricTHERMO GUARD S.R.L.(you)WINDOWS STYLE CENTER SRLSOLID TECHNOLOGY STRATIFIED S.R.L.ECOLOGIC-INSTAL SRLSMART HOD BUSINESS SRL
Revenue
105K
105K
105K
104K
105K
Profit
65.4K
-104K
11K
7.8K
15K
Margin
62,5%
-99,4%
10,5%
7,5%
14,3%
Employees
1
1
1
1
1
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “THERMO GUARD S.R.L.”.