TEXTIL POINT SRL
Revenue
4.3M
2024
Profit
180K
2024
Employees
18
2024
Margin
4,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
TEXTIL POINT SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 4.3M lei (date 2024). În industria de Comerț en-gros (România), compania este #9.429 la cifra de afaceri, #13.146 la profit, #2.590 la număr angajați din 63.035 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- TEXTIL POINT SRL este o companie mică din sectorul Comerț en-gros, cu sediul în TIMIS, având o cifră de afaceri de 4.3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț en-gros (România), compania este #9.429 la cifra de afaceri, #13.146 la profit, #2.590 la număr angajați din 63.035 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț en-gros (CAEN 46) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 8.1M lei
- Marjă medie
- 4.2%
- Angajați medie
- 5
Companie vs medie industrie
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este 1.0× față de media industriei
Compania este 3.6× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț en-gros (CAEN 46) — 2024
Industry size
508B
RON revenue
Total companies
63.035
Total employees
317.294
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ROMALDO SRL | 4.3M | 17 | Comerț en-gros |
| ALSTING TIMSERV SRL | 5M | 18 | Comerț en-gros |
| HG VOLTAJ PROIECT SRL | 4.6M | 16 | Comerț en-gros |
| MANDAU S.R.L. | 4.2M | 18 | Comerț en-gros |
| SPIROPLASTIC SRL | 4.7M | 18 | Comerț en-gros |
| STIMULENT SRL | 4.7M | 18 | Comerț en-gros |
| VEER STAR SRL | 4.3M | 19 | Comerț en-gros |
| TOTAL LASER SRL | 4.3M | 17 | Comerț en-gros |
| ROROM TOTAL MARKET SRL | 4M | 18 | Comerț en-gros |
| VERSSA VERSATILE CONSULTANTS SRL | 4.9M | 18 | Comerț en-gros |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ TIMIS
Industrie (CAEN 46)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 4.0%
- CA / angajat
- 246K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 6%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 4.3M
- Profit net
- 180K
- Angajați
- 18
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 4.3M | 180K | 18 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la TEXTIL POINT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- TEXTIL POINT SRL(current)
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 18
- Profit
- 180K
- Rank RO
- #50.799
- ROMALDO SRL
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 17
- Profit
- -2M
- Rank RO
- #52.061
- ALSTING TIMSERV SRL
- Revenue
- 5M
- Employees
- 18
- Profit
- 1M
- Rank RO
- #46.454
- HG VOLTAJ PROIECT SRL
- Revenue
- 4.6M
- Employees
- 16
- Profit
- 247K
- Rank RO
- #49.323
- MANDAU S.R.L.
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 18
- Profit
- 142K
- Rank RO
- #52.776
- SPIROPLASTIC SRL
- Revenue
- 4.7M
- Employees
- 18
- Profit
- -387K
- Rank RO
- #48.754
- STIMULENT SRL
- Revenue
- 4.7M
- Employees
- 18
- Profit
- 369K
- Rank RO
- #48.645
- VEER STAR SRL
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 19
- Profit
- 8.9K
- Rank RO
- #52.131
- TOTAL LASER SRL
- Revenue
- 4.3M
- Employees
- 17
- Profit
- 166K
- Rank RO
- #52.035
- ROROM TOTAL MARKET SRL
- Revenue
- 4M
- Employees
- 18
- Profit
- -188K
- Rank RO
- #54.821
- VERSSA VERSATILE CONSULTANTS SRL
- Revenue
- 4.9M
- Employees
- 18
- Profit
- 30.9K
- Rank RO
- #46.981
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| TEXTIL POINT SRL(current) | 4.3M | 18 | 180K | #50.799 |
| ROMALDO SRL | 4.3M | 17 | -2M | #52.061 |
| ALSTING TIMSERV SRL | 5M | 18 | 1M | #46.454 |
| HG VOLTAJ PROIECT SRL | 4.6M | 16 | 247K | #49.323 |
| MANDAU S.R.L. | 4.2M | 18 | 142K | #52.776 |
| SPIROPLASTIC SRL | 4.7M | 18 | -387K | #48.754 |
| STIMULENT SRL | 4.7M | 18 | 369K | #48.645 |
| VEER STAR SRL | 4.3M | 19 | 8.9K | #52.131 |
| TOTAL LASER SRL | 4.3M | 17 | 166K | #52.035 |
| ROROM TOTAL MARKET SRL | 4M | 18 | -188K | #54.821 |
| VERSSA VERSATILE CONSULTANTS SRL | 4.9M | 18 | 30.9K | #46.981 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | TEXTIL POINT SRL(you) | ROMALDO SRL | ALSTING TIMSERV SRL | HG VOLTAJ PROIECT SRL | MANDAU S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 4.3M | 4.3M | 5M | 4.6M | 4.2M |
| Profit | 180K | -2M | 1M | 247K | 142K |
| Margin | 4,0% | -45,5% | 20,7% | 5,4% | 3,4% |
| Employees | 18 | 17 | 18 | 16 | 18 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “TEXTIL POINT SRL”.