Revenue

111M

2024

Profit

22.7M

2024

Employees

271

2024

Margin

20,5%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

TESARO KIT CONSTRUCT SRL este o companie mare din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 111M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #132 la cifra de afaceri, #88 la profit, #31 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 20.5%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
TESARO KIT CONSTRUCT SRL este o companie mare din sectorul Construcții, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 111M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 20.5%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #132 la cifra de afaceri, #88 la profit, #31 la număr angajați din 56.726 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#132 din 56.726 companii

Top 0.2%

Vezi clasamentul

După profit

#88 din 56.726 companii

Top 0.2%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#31 din 56.726 companii

Top 1%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.3M lei
Marjă medie
9.8%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri111M lei vs medie industrie 2.3M lei

Compania este 49.1× față de media industriei

Marjă profit20.5% vs medie industrie 9.8%

Compania este 2.1× față de media industriei

Angajați271 vs medie industrie 4

Compania este 73.9× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
GRUP PRIMACONS SRL108M249Construcții
3DBAU S.R.L.98.7M261Construcții
SELINA SRL110M228Construcții
CASREP SRL123M245Construcții
GENERAL CONSTRUCT SRL132M261Construcții
ROTARY CONSTRUC�II MENTENAN�� S.A.141M238Construcții
CONCAS SA112M219Construcții
EURO BUILDING SRL112M206Construcții
AEDIFICIA CARPATI SA107M172Construcții
TEST PRIMA S.R.L.110M198Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
20.5%
CA / angajat
410K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 1%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    111M
    Profit net
    22.7M
    Angajați
    271

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la TESARO KIT CONSTRUCT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricTESARO KIT CONSTRUCT SRL(you)GRUP PRIMACONS SRL3DBAU S.R.L.SELINA SRLCASREP SRL
Revenue
111M
108M
98.7M
110M
123M
Profit
22.7M
5.2M
2.7M
9.8M
1.8M
Margin
20,5%
4,8%
2,7%
8,9%
1,4%
Employees
271
249
261
228
245
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “TESARO KIT CONSTRUCT SRL”.