GENERAL CONSTRUCT SRL
Revenue
132M
2024
Profit
6M
2024
Employees
261
2024
Margin
4,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
GENERAL CONSTRUCT SRL este o companie mare din sectorul Construcții, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 132M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #106 la cifra de afaceri, #437 la profit, #33 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- GENERAL CONSTRUCT SRL este o companie mare din sectorul Construcții, cu sediul în SUCEAVA, având o cifră de afaceri de 132M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #106 la cifra de afaceri, #437 la profit, #33 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 58.6× față de media industriei
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este 71.2× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| CASREP SRL | 123M | 245 | Construcții |
| ROTARY CONSTRUC�II MENTENAN�� S.A. | 141M | 238 | Construcții |
| TESARO KIT CONSTRUCT SRL | 111M | 271 | Construcții |
| GRUP PRIMACONS SRL | 108M | 249 | Construcții |
| 3DBAU S.R.L. | 98.7M | 261 | Construcții |
| INTERTRADE GROUP LTD SRL | 132M | 350 | Construcții |
| TEST PRIMA S.R.L. | 110M | 198 | Construcții |
| KATAR CONNEG S.R.L. | 133M | 186 | Construcții |
| SELINA SRL | 110M | 228 | Construcții |
| CONCAS SA | 112M | 219 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ SUCEAVA
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 4.6%
- CA / angajat
- 505K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 132M
- Profit net
- 6M
- Angajați
- 261
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 132M | 6M | 261 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la GENERAL CONSTRUCT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- GENERAL CONSTRUCT SRL(current)
- Revenue
- 132M
- Employees
- 261
- Profit
- 6M
- Rank RO
- #2.413
- CASREP SRL
- Revenue
- 123M
- Employees
- 245
- Profit
- 1.8M
- Rank RO
- #2.602
- ROTARY CONSTRUC�II MENTENAN�� S.A.
- Revenue
- 141M
- Employees
- 238
- Profit
- 6.2M
- Rank RO
- #2.258
- TESARO KIT CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 111M
- Employees
- 271
- Profit
- 22.7M
- Rank RO
- #2.870
- GRUP PRIMACONS SRL
- Revenue
- 108M
- Employees
- 249
- Profit
- 5.2M
- Rank RO
- #2.957
- 3DBAU S.R.L.
- Revenue
- 98.7M
- Employees
- 261
- Profit
- 2.7M
- Rank RO
- #3.248
- INTERTRADE GROUP LTD SRL
- Revenue
- 132M
- Employees
- 350
- Profit
- 4.4M
- Rank RO
- #2.412
- TEST PRIMA S.R.L.
- Revenue
- 110M
- Employees
- 198
- Profit
- 10.3M
- Rank RO
- #2.900
- KATAR CONNEG S.R.L.
- Revenue
- 133M
- Employees
- 186
- Profit
- 3.7M
- Rank RO
- #2.396
- SELINA SRL
- Revenue
- 110M
- Employees
- 228
- Profit
- 9.8M
- Rank RO
- #2.896
- CONCAS SA
- Revenue
- 112M
- Employees
- 219
- Profit
- 2.5M
- Rank RO
- #2.846
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| GENERAL CONSTRUCT SRL(current) | 132M | 261 | 6M | #2.413 |
| CASREP SRL | 123M | 245 | 1.8M | #2.602 |
| ROTARY CONSTRUC�II MENTENAN�� S.A. | 141M | 238 | 6.2M | #2.258 |
| TESARO KIT CONSTRUCT SRL | 111M | 271 | 22.7M | #2.870 |
| GRUP PRIMACONS SRL | 108M | 249 | 5.2M | #2.957 |
| 3DBAU S.R.L. | 98.7M | 261 | 2.7M | #3.248 |
| INTERTRADE GROUP LTD SRL | 132M | 350 | 4.4M | #2.412 |
| TEST PRIMA S.R.L. | 110M | 198 | 10.3M | #2.900 |
| KATAR CONNEG S.R.L. | 133M | 186 | 3.7M | #2.396 |
| SELINA SRL | 110M | 228 | 9.8M | #2.896 |
| CONCAS SA | 112M | 219 | 2.5M | #2.846 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | GENERAL CONSTRUCT SRL(you) | CASREP SRL | ROTARY CONSTRUC�II MENTENAN�� S.A. | TESARO KIT CONSTRUCT SRL | GRUP PRIMACONS SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 132M | 123M | 141M | 111M | 108M |
| Profit | 6M | 1.8M | 6.2M | 22.7M | 5.2M |
| Margin | 4,6% | 1,4% | 4,4% | 20,5% | 4,8% |
| Employees | 261 | 245 | 238 | 271 | 249 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “GENERAL CONSTRUCT SRL”.