TERMOMEC DIOR SRL
Revenue
474K
2024
Profit
2.2K
2024
Employees
2
2024
Margin
0,5%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
TERMOMEC DIOR SRL este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în BUZAU, având o cifră de afaceri de 474K lei (date 2024). În industria de Fabricare (România), compania este #3.302 la cifra de afaceri, #4.810 la profit, #3.049 la număr angajați din 8.990 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.5%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- TERMOMEC DIOR SRL este o companie micro din sectorul Fabricare, cu sediul în BUZAU, având o cifră de afaceri de 474K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.5%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare (România), compania este #3.302 la cifra de afaceri, #4.810 la profit, #3.049 la număr angajați din 8.990 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare (CAEN 25) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 4.4M lei
- Marjă medie
- 5.8%
- Angajați medie
- 9
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare (CAEN 25) — 2024
Industry size
39.8B
RON revenue
Total companies
8.990
Total employees
81.031
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| HRU DANADEI SRL | 489K | 2 | Fabricare |
| BENOFER S.R.L. | 489K | 2 | Fabricare |
| IRON FORMS SRL | 489K | 2 | Fabricare |
| 4TRONIC-TECH S.R.L. | 490K | 2 | Fabricare |
| VID-T TERMIC SRL | 483K | 2 | Fabricare |
| TOTFINCONS GROUP SRL | 482K | 2 | Fabricare |
| METALLOREN� ART SRL | 494K | 2 | Fabricare |
| REAL STEEL WELDING S.R.L. | 415K | 2 | Fabricare |
| VIDA WELDING SERVICE S.R.L. | 478K | 2 | Fabricare |
| SKO CONF VENT S.R.L. | 497K | 2 | Fabricare |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUZAU
Industrie (CAEN 25)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.5%
- CA / angajat
- 244K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 26%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 474K
- Profit net
- 2.2K
- Angajați
- 2
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 474K | 2.2K | 2 |
Explore
Industry (CAEN 25)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la TERMOMEC DIOR SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- TERMOMEC DIOR SRL(current)
- Revenue
- 474K
- Employees
- 2
- Profit
- 2.2K
- Rank RO
- #232.117
- HRU DANADEI SRL
- Revenue
- 489K
- Employees
- 2
- Profit
- 108K
- Rank RO
- #231.748
- BENOFER S.R.L.
- Revenue
- 489K
- Employees
- 2
- Profit
- 167K
- Rank RO
- #231.645
- IRON FORMS SRL
- Revenue
- 489K
- Employees
- 2
- Profit
- 55.7K
- Rank RO
- #231.596
- 4TRONIC-TECH S.R.L.
- Revenue
- 490K
- Employees
- 2
- Profit
- 97.7K
- Rank RO
- #231.333
- VID-T TERMIC SRL
- Revenue
- 483K
- Employees
- 2
- Profit
- 112K
- Rank RO
- #233.179
- TOTFINCONS GROUP SRL
- Revenue
- 482K
- Employees
- 2
- Profit
- 188K
- Rank RO
- #233.572
- METALLOREN� ART SRL
- Revenue
- 494K
- Employees
- 2
- Profit
- 46.2K
- Rank RO
- #230.421
- REAL STEEL WELDING S.R.L.
- Revenue
- 415K
- Employees
- 2
- Profit
- 31.8K
- Rank RO
- #253.326
- VIDA WELDING SERVICE S.R.L.
- Revenue
- 478K
- Employees
- 2
- Profit
- 103K
- Rank RO
- #234.603
- SKO CONF VENT S.R.L.
- Revenue
- 497K
- Employees
- 2
- Profit
- 47.2K
- Rank RO
- #229.603
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| TERMOMEC DIOR SRL(current) | 474K | 2 | 2.2K | #232.117 |
| HRU DANADEI SRL | 489K | 2 | 108K | #231.748 |
| BENOFER S.R.L. | 489K | 2 | 167K | #231.645 |
| IRON FORMS SRL | 489K | 2 | 55.7K | #231.596 |
| 4TRONIC-TECH S.R.L. | 490K | 2 | 97.7K | #231.333 |
| VID-T TERMIC SRL | 483K | 2 | 112K | #233.179 |
| TOTFINCONS GROUP SRL | 482K | 2 | 188K | #233.572 |
| METALLOREN� ART SRL | 494K | 2 | 46.2K | #230.421 |
| REAL STEEL WELDING S.R.L. | 415K | 2 | 31.8K | #253.326 |
| VIDA WELDING SERVICE S.R.L. | 478K | 2 | 103K | #234.603 |
| SKO CONF VENT S.R.L. | 497K | 2 | 47.2K | #229.603 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | TERMOMEC DIOR SRL(you) | HRU DANADEI SRL | BENOFER S.R.L. | IRON FORMS SRL | 4TRONIC-TECH S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 474K | 489K | 489K | 489K | 490K |
| Profit | 2.2K | 108K | 167K | 55.7K | 97.7K |
| Margin | 0,5% | 22,1% | 34,2% | 11,4% | 19,9% |
| Employees | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “TERMOMEC DIOR SRL”.