TELETEXT SRL

CUI 6801008·Industria alimentară·Ialomita·Founded 2024

Revenue

114M

2024

Profit

17M

2024

Employees

175

2024

Margin

11,2%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

TELETEXT SRL este o companie mare din sectorul Industria alimentară, cu sediul în IALOMITA, având o cifră de afaceri de 114M lei (date 2024). În industria de Industria alimentară (România), compania este #114 la cifra de afaceri, #65 la profit, #154 la număr angajați din 13.660 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 11.2%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
TELETEXT SRL este o companie mare din sectorul Industria alimentară, cu sediul în IALOMITA, având o cifră de afaceri de 114M lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit bună marjă de profit 11.2%.
Poziție în industrie
În industria de Industria alimentară (România), compania este #114 la cifra de afaceri, #65 la profit, #154 la număr angajați din 13.660 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Industria alimentară (CAEN 10) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#114 din 13.660 companii

Top 0.8%

Vezi clasamentul

După profit

#65 din 13.660 companii

Top 0.5%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#154 din 13.660 companii

Top 1.1%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
6.2M lei
Marjă medie
4.9%
Angajați medie
12

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri114M lei vs medie industrie 6.2M lei

Compania este 18.4× față de media industriei

Marjă profit11.2% vs medie industrie 4.9%

Compania este 2.3× față de media industriei

Angajați175 vs medie industrie 12

Compania este 15.1× față de media industriei

Industry intelligence

Industria alimentară (CAEN 10) — 2024

Industry size

84.9B

RON revenue

Total companies

13.660

Total employees

158.407

Industry growth

YoY

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
CICOM SRL150M175Industria alimentară
EUROPROD S.A.160M181Industria alimentară
LANTMANNEN UNIBAKE ROMANIA S.A.172M179Industria alimentară
FABRICA DE ZAH�R PREMIUM LUDU� S.A.157M150Industria alimentară
MIRDATOD PROD SRL149M212Industria alimentară
AGFD TANDAREI SRL175M139Industria alimentară
AGRO-ARDEAL SRL122M169Industria alimentară
SAGROD SRL141M215Industria alimentară
THE FAMILY BUTCHERS ROMANIA S.R.L.125M158Industria alimentară
GORDON-PROD SRL143M225Industria alimentară

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
11.2%
CA / angajat
863K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 1%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    114M
    Profit net
    17M
    Angajați
    175

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la TELETEXT SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricTELETEXT SRL(you)CICOM SRLEUROPROD S.A.LANTMANNEN UNIBAKE ROMANIA S.A.FABRICA DE ZAH�R PREMIUM LUDU� S.A.
Revenue
114M
150M
160M
172M
157M
Profit
17M
12M
23.8M
-49M
-17.3M
Margin
11,2%
8,0%
14,9%
-28,4%
-11,0%
Employees
175
175
181
179
150
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “TELETEXT SRL”.