AGRO-ARDEAL SRL
Revenue
113M
2024
Profit
5.7M
2024
Employees
169
2024
Margin
4,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
AGRO-ARDEAL SRL este o companie mare din sectorul Industria alimentară, cu sediul în BISTRITA-NASAUD, având o cifră de afaceri de 113M lei (date 2024). În industria de Industria alimentară (România), compania este #135 la cifra de afaceri, #150 la profit, #164 la număr angajați din 13.660 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- AGRO-ARDEAL SRL este o companie mare din sectorul Industria alimentară, cu sediul în BISTRITA-NASAUD, având o cifră de afaceri de 113M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 4.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Industria alimentară (România), compania este #135 la cifra de afaceri, #150 la profit, #164 la număr angajați din 13.660 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Industria alimentară (CAEN 10) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 6.2M lei
- Marjă medie
- 4.9%
- Angajați medie
- 12
Companie vs medie industrie
Compania este 18.2× față de media industriei
Compania este 1.0× față de media industriei
Compania este 14.6× față de media industriei
Industry intelligence
Industria alimentară (CAEN 10) — 2024
Industry size
84.9B
RON revenue
Total companies
13.660
Total employees
158.407
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ROMFULDA PROD SRL | 104M | 173 | Industria alimentară |
| THE FAMILY BUTCHERS ROMANIA S.R.L. | 125M | 158 | Industria alimentară |
| ICE DYP BALAS SRL | 125M | 200 | Industria alimentară |
| CODRINA SRL | 107M | 179 | Industria alimentară |
| CICOM SRL | 150M | 175 | Industria alimentară |
| TELETEXT SRL | 151M | 175 | Industria alimentară |
| SUPERSTAR COM SRL | 98.1M | 175 | Industria alimentară |
| LILI GRI COMP SRL | 123M | 129 | Industria alimentară |
| FIVE CONTINENTS GROUP SRL | 119M | 127 | Industria alimentară |
| EUROPEAN FOOD S.A. | 104M | 147 | Industria alimentară |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BISTRITA-NASAUD
Industrie (CAEN 10)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 4.7%
- CA / angajat
- 721K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 113M
- Profit net
- 5.7M
- Angajați
- 169
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 113M | 5.7M | 169 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la AGRO-ARDEAL SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- AGRO-ARDEAL SRL(current)
- Revenue
- 113M
- Employees
- 169
- Profit
- 5.7M
- Rank RO
- #2.628
- ROMFULDA PROD SRL
- Revenue
- 104M
- Employees
- 173
- Profit
- 8.2M
- Rank RO
- #3.100
- THE FAMILY BUTCHERS ROMANIA S.R.L.
- Revenue
- 125M
- Employees
- 158
- Profit
- 2.5M
- Rank RO
- #2.548
- ICE DYP BALAS SRL
- Revenue
- 125M
- Employees
- 200
- Profit
- 9.5M
- Rank RO
- #2.558
- CODRINA SRL
- Revenue
- 107M
- Employees
- 179
- Profit
- 7.3M
- Rank RO
- #3.017
- CICOM SRL
- Revenue
- 150M
- Employees
- 175
- Profit
- 12M
- Rank RO
- #2.112
- TELETEXT SRL
- Revenue
- 151M
- Employees
- 175
- Profit
- 17M
- Rank RO
- #2.087
- SUPERSTAR COM SRL
- Revenue
- 98.1M
- Employees
- 175
- Profit
- 3.2M
- Rank RO
- #3.271
- LILI GRI COMP SRL
- Revenue
- 123M
- Employees
- 129
- Profit
- 213K
- Rank RO
- #2.593
- FIVE CONTINENTS GROUP SRL
- Revenue
- 119M
- Employees
- 127
- Profit
- 3.7M
- Rank RO
- #2.684
- EUROPEAN FOOD S.A.
- Revenue
- 104M
- Employees
- 147
- Profit
- -40.5M
- Rank RO
- #3.091
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| AGRO-ARDEAL SRL(current) | 113M | 169 | 5.7M | #2.628 |
| ROMFULDA PROD SRL | 104M | 173 | 8.2M | #3.100 |
| THE FAMILY BUTCHERS ROMANIA S.R.L. | 125M | 158 | 2.5M | #2.548 |
| ICE DYP BALAS SRL | 125M | 200 | 9.5M | #2.558 |
| CODRINA SRL | 107M | 179 | 7.3M | #3.017 |
| CICOM SRL | 150M | 175 | 12M | #2.112 |
| TELETEXT SRL | 151M | 175 | 17M | #2.087 |
| SUPERSTAR COM SRL | 98.1M | 175 | 3.2M | #3.271 |
| LILI GRI COMP SRL | 123M | 129 | 213K | #2.593 |
| FIVE CONTINENTS GROUP SRL | 119M | 127 | 3.7M | #2.684 |
| EUROPEAN FOOD S.A. | 104M | 147 | -40.5M | #3.091 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | AGRO-ARDEAL SRL(you) | ROMFULDA PROD SRL | THE FAMILY BUTCHERS ROMANIA S.R.L. | ICE DYP BALAS SRL | CODRINA SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 113M | 104M | 125M | 125M | 107M |
| Profit | 5.7M | 8.2M | 2.5M | 9.5M | 7.3M |
| Margin | 4,7% | 7,9% | 2,0% | 7,6% | 6,9% |
| Employees | 169 | 173 | 158 | 200 | 179 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “AGRO-ARDEAL SRL”.