Revenue

819K

2024

Profit

588K

2024

Employees

2

2024

Margin

71,7%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

TECHBASE S.R.L. este o companie mică din sectorul IT, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 819K lei (date 2024). În industria de IT (România), compania este #5.074 la cifra de afaceri, #3.315 la profit, #2.940 la număr angajați din 36.296 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 71.7%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
TECHBASE S.R.L. este o companie mică din sectorul IT, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 819K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 71.7%.
Poziție în industrie
În industria de IT (România), compania este #5.074 la cifra de afaceri, #3.315 la profit, #2.940 la număr angajați din 36.296 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria IT (CAEN 62) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#5.074 din 36.296 companii

Top 14.0%

Vezi clasamentul

După profit

#3.315 din 36.296 companii

Top 9.1%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#2.940 din 36.296 companii

Top 8.1%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
1.8M lei
Marjă medie
14.7%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri819K lei vs medie industrie 1.8M lei

Compania este 0.5× față de media industriei

Marjă profit71.7% vs medie industrie 14.7%

Compania este 4.9× față de media industriei

Angajați2 vs medie industrie 4

Compania este 0.5× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
71.7%
CA / angajat
410K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 19%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    819K
    Profit net
    588K
    Angajați
    2

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la TECHBASE S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricTECHBASE S.R.L.(you)NOVOMATIX INTEGRATED SYSTEMS S.R.L.ELENMAR TECHNOLOGIES S.R.L.3RDGEN SOLUTIONS SRLCLOUD EXPERT S.R.L.
Revenue
819K
817K
816K
794K
793K
Profit
588K
-67.5K
639K
255K
317K
Margin
71,7%
-8,3%
78,3%
32,2%
39,9%
Employees
2
2
2
2
2
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “TECHBASE S.R.L.”.