TASCOM DIVERS SRL
Revenue
397K
2024
Profit
4.8K
2024
Employees
1
2024
Margin
0,3%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
TASCOM DIVERS SRL este o companie micro din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în OLT, având o cifră de afaceri de 397K lei (date 2024). În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #5.697 la cifra de afaceri, #10.006 la profit, #7.805 la număr angajați din 21.135 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.3%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- TASCOM DIVERS SRL este o companie micro din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în OLT, având o cifră de afaceri de 397K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.3%.
- Poziție în industrie
- În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #5.697 la cifra de afaceri, #10.006 la profit, #7.805 la număr angajați din 21.135 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.0%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Industry intelligence
Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — 2024
Industry size
64.3B
RON revenue
Total companies
21.135
Total employees
80.618
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| LIC SRL | 1.4M | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| MARCONF SRL | 1.6M | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRO MARIO-ALESSIA 16 S.R.L. | 1.4M | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRACRIS MECANICA SRL | 1.4M | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRIMADA BEST SRL | 1.7M | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| MAR CRIMIS SRL | 1.7M | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| COOPERATIVA AGRICOL� DE GRADUL II NOROC | 1.5M | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| ANOVA PROD S.R.L. | 1.5M | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| BIO GALICEA MARE S.R.L. | 1.5M | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| FERMA DE PURCEI GR�SU�I S.R.L. | 1.5M | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 01)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.3%
- CA / angajat
- 1.5M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 13%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 397K
- Profit net
- 4.8K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 397K | 4.8K | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la TASCOM DIVERS SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- TASCOM DIVERS SRL(current)
- Revenue
- 397K
- Employees
- 1
- Profit
- 4.8K
- Rank RO
- #116.976
- LIC SRL
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 1
- Profit
- 22.5K
- Rank RO
- #119.705
- MARCONF SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 1
- Profit
- 767K
- Rank RO
- #112.557
- AGRO MARIO-ALESSIA 16 S.R.L.
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 1
- Profit
- 343K
- Rank RO
- #124.581
- AGRACRIS MECANICA SRL
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 1
- Profit
- -185K
- Rank RO
- #125.100
- AGRIMADA BEST SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 1
- Profit
- 7K
- Rank RO
- #109.000
- MAR CRIMIS SRL
- Revenue
- 1.7M
- Employees
- 1
- Profit
- 311K
- Rank RO
- #107.436
- COOPERATIVA AGRICOL� DE GRADUL II NOROC
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 1
- Profit
- 3K
- Rank RO
- #116.973
- ANOVA PROD S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 1
- Profit
- 55.2K
- Rank RO
- #117.047
- BIO GALICEA MARE S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 1
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #116.904
- FERMA DE PURCEI GR�SU�I S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 1
- Profit
- 956K
- Rank RO
- #117.067
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| TASCOM DIVERS SRL(current) | 397K | 1 | 4.8K | #116.976 |
| LIC SRL | 1.4M | 1 | 22.5K | #119.705 |
| MARCONF SRL | 1.6M | 1 | 767K | #112.557 |
| AGRO MARIO-ALESSIA 16 S.R.L. | 1.4M | 1 | 343K | #124.581 |
| AGRACRIS MECANICA SRL | 1.4M | 1 | -185K | #125.100 |
| AGRIMADA BEST SRL | 1.7M | 1 | 7K | #109.000 |
| MAR CRIMIS SRL | 1.7M | 1 | 311K | #107.436 |
| COOPERATIVA AGRICOL� DE GRADUL II NOROC | 1.5M | 1 | 3K | #116.973 |
| ANOVA PROD S.R.L. | 1.5M | 1 | 55.2K | #117.047 |
| BIO GALICEA MARE S.R.L. | 1.5M | 1 | 1.4M | #116.904 |
| FERMA DE PURCEI GR�SU�I S.R.L. | 1.5M | 1 | 956K | #117.067 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | TASCOM DIVERS SRL(you) | LIC SRL | MARCONF SRL | AGRO MARIO-ALESSIA 16 S.R.L. | AGRACRIS MECANICA SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 397K | 1.4M | 1.6M | 1.4M | 1.4M |
| Profit | 4.8K | 22.5K | 767K | 343K | -185K |
| Margin | 0,3% | 1,6% | 48,2% | 25,1% | -13,7% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “TASCOM DIVERS SRL”.