BIO GALICEA MARE S.R.L.
Revenue
1.5M
2024
Profit
1.4M
2024
Employees
1
2024
Margin
90,7%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
BIO GALICEA MARE S.R.L. este o companie mică din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 1.5M lei (date 2024). În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #5.694 la cifra de afaceri, #618 la profit, #7.805 la număr angajați din 21.135 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 90.7%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- BIO GALICEA MARE S.R.L. este o companie mică din sectorul Agricultură, silvicultură și pescuit, cu sediul în CLUJ, având o cifră de afaceri de 1.5M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 90.7%.
- Poziție în industrie
- În industria de Agricultură, silvicultură și pescuit (România), compania este #5.694 la cifra de afaceri, #618 la profit, #7.805 la număr angajați din 21.135 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.0%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este 29.8× față de media industriei
Compania este 0.3× față de media industriei
Industry intelligence
Agricultură, silvicultură și pescuit (CAEN 01) — 2024
Industry size
64.3B
RON revenue
Total companies
21.135
Total employees
80.618
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| AGRO A.V.A. SRL | 1.4M | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| GRUP DE PRODUC�TORI BASIS SRL | 1.6M | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| ALI & ALI SRL | 1.4M | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| MAC ARGO SRL | 1.6M | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| AGRO-FLOR MEHEDIN�I S.R.L. | 1.5M | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| COOPERATIVA AGRICOL� LIDER CONCEPT | 1.5M | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| COOPERATIVA AGRICOL� DE GRADUL II NOROC | 1.5M | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| TASCOM DIVERS SRL | 1.5M | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| ANOVA PROD S.R.L. | 1.5M | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
| FERMA DE PURCEI GR�SU�I S.R.L. | 1.5M | 1 | Agricultură, silvicultură și pescuit |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 01)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 90.7%
- CA / angajat
- 1.5M
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 13%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.5M
- Profit net
- 1.4M
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.5M | 1.4M | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la BIO GALICEA MARE S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- BIO GALICEA MARE S.R.L.(current)
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 1
- Profit
- 1.4M
- Rank RO
- #116.904
- AGRO A.V.A. SRL
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 1
- Profit
- 951K
- Rank RO
- #119.692
- GRUP DE PRODUC�TORI BASIS SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 1
- Profit
- -64K
- Rank RO
- #112.622
- ALI & ALI SRL
- Revenue
- 1.4M
- Employees
- 1
- Profit
- 61.7K
- Rank RO
- #122.334
- MAC ARGO SRL
- Revenue
- 1.6M
- Employees
- 1
- Profit
- 165K
- Rank RO
- #111.364
- AGRO-FLOR MEHEDIN�I S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 1
- Profit
- 205K
- Rank RO
- #116.891
- COOPERATIVA AGRICOL� LIDER CONCEPT
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 1
- Profit
- 2.3K
- Rank RO
- #116.866
- COOPERATIVA AGRICOL� DE GRADUL II NOROC
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 1
- Profit
- 3K
- Rank RO
- #116.973
- TASCOM DIVERS SRL
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 1
- Profit
- 4.8K
- Rank RO
- #116.976
- ANOVA PROD S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 1
- Profit
- 55.2K
- Rank RO
- #117.047
- FERMA DE PURCEI GR�SU�I S.R.L.
- Revenue
- 1.5M
- Employees
- 1
- Profit
- 956K
- Rank RO
- #117.067
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| BIO GALICEA MARE S.R.L.(current) | 1.5M | 1 | 1.4M | #116.904 |
| AGRO A.V.A. SRL | 1.4M | 1 | 951K | #119.692 |
| GRUP DE PRODUC�TORI BASIS SRL | 1.6M | 1 | -64K | #112.622 |
| ALI & ALI SRL | 1.4M | 1 | 61.7K | #122.334 |
| MAC ARGO SRL | 1.6M | 1 | 165K | #111.364 |
| AGRO-FLOR MEHEDIN�I S.R.L. | 1.5M | 1 | 205K | #116.891 |
| COOPERATIVA AGRICOL� LIDER CONCEPT | 1.5M | 1 | 2.3K | #116.866 |
| COOPERATIVA AGRICOL� DE GRADUL II NOROC | 1.5M | 1 | 3K | #116.973 |
| TASCOM DIVERS SRL | 1.5M | 1 | 4.8K | #116.976 |
| ANOVA PROD S.R.L. | 1.5M | 1 | 55.2K | #117.047 |
| FERMA DE PURCEI GR�SU�I S.R.L. | 1.5M | 1 | 956K | #117.067 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | BIO GALICEA MARE S.R.L.(you) | AGRO A.V.A. SRL | GRUP DE PRODUC�TORI BASIS SRL | ALI & ALI SRL | MAC ARGO SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.5M | 1.4M | 1.6M | 1.4M | 1.6M |
| Profit | 1.4M | 951K | -64K | 61.7K | 165K |
| Margin | 90,7% | 65,6% | -4,0% | 4,4% | 10,2% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “BIO GALICEA MARE S.R.L.”.