SZOMBAT CONSTRUCT S.R.L.
Revenue
1.9M
2024
Profit
829K
2024
Employees
13
2024
Margin
43,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SZOMBAT CONSTRUCT S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 1.9M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #7.664 la cifra de afaceri, #3.241 la profit, #2.780 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 43.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SZOMBAT CONSTRUCT S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în MURES, având o cifră de afaceri de 1.9M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 43.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #7.664 la cifra de afaceri, #3.241 la profit, #2.780 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.8× față de media industriei
Compania este 4.5× față de media industriei
Compania este 3.5× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| CONSTRUCTII "ORDOG" SRL | 1.9M | 13 | Construcții |
| DALIGA CONS S.R.L. | 1.9M | 13 | Construcții |
| B.R.C. ONE S.R.L. | 1.9M | 13 | Construcții |
| DELUXE FITOUT S.R.L. | 1.9M | 13 | Construcții |
| OVAL BUILD DESIGN S.R.L. | 1.9M | 13 | Construcții |
| EMINENT ACTIV SRL | 1.9M | 13 | Construcții |
| TERRA - NOVA CONSTRUCT SRL | 1.8M | 13 | Construcții |
| HOUSEMAT BUILD SRL | 2.1M | 12 | Construcții |
| CON-BAM S.R.L. | 1.8M | 13 | Construcții |
| ONEST ART CONSTRUCT S.R.L. | 2M | 13 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ MURES
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 43.8%
- CA / angajat
- 146K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 11%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.9M
- Profit net
- 829K
- Angajați
- 13
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.9M | 829K | 13 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SZOMBAT CONSTRUCT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SZOMBAT CONSTRUCT S.R.L.(current)
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 13
- Profit
- 829K
- Rank RO
- #99.494
- CONSTRUCTII "ORDOG" SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 13
- Profit
- 167K
- Rank RO
- #99.985
- DALIGA CONS S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 13
- Profit
- 30.3K
- Rank RO
- #98.866
- B.R.C. ONE S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 13
- Profit
- 194K
- Rank RO
- #98.488
- DELUXE FITOUT S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 13
- Profit
- -175K
- Rank RO
- #100.989
- OVAL BUILD DESIGN S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 13
- Profit
- -319K
- Rank RO
- #101.166
- EMINENT ACTIV SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 13
- Profit
- 89.1K
- Rank RO
- #97.390
- TERRA - NOVA CONSTRUCT SRL
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 13
- Profit
- -2M
- Rank RO
- #101.757
- HOUSEMAT BUILD SRL
- Revenue
- 2.1M
- Employees
- 12
- Profit
- -124K
- Rank RO
- #92.756
- CON-BAM S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 13
- Profit
- 948K
- Rank RO
- #102.165
- ONEST ART CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 2M
- Employees
- 13
- Profit
- -333K
- Rank RO
- #96.419
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SZOMBAT CONSTRUCT S.R.L.(current) | 1.9M | 13 | 829K | #99.494 |
| CONSTRUCTII "ORDOG" SRL | 1.9M | 13 | 167K | #99.985 |
| DALIGA CONS S.R.L. | 1.9M | 13 | 30.3K | #98.866 |
| B.R.C. ONE S.R.L. | 1.9M | 13 | 194K | #98.488 |
| DELUXE FITOUT S.R.L. | 1.9M | 13 | -175K | #100.989 |
| OVAL BUILD DESIGN S.R.L. | 1.9M | 13 | -319K | #101.166 |
| EMINENT ACTIV SRL | 1.9M | 13 | 89.1K | #97.390 |
| TERRA - NOVA CONSTRUCT SRL | 1.8M | 13 | -2M | #101.757 |
| HOUSEMAT BUILD SRL | 2.1M | 12 | -124K | #92.756 |
| CON-BAM S.R.L. | 1.8M | 13 | 948K | #102.165 |
| ONEST ART CONSTRUCT S.R.L. | 2M | 13 | -333K | #96.419 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SZOMBAT CONSTRUCT S.R.L.(you) | CONSTRUCTII "ORDOG" SRL | DALIGA CONS S.R.L. | B.R.C. ONE S.R.L. | DELUXE FITOUT S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.9M | 1.9M | 1.9M | 1.9M | 1.9M |
| Profit | 829K | 167K | 30.3K | 194K | -175K |
| Margin | 43,8% | 8,9% | 1,6% | 10,1% | -9,4% |
| Employees | 13 | 13 | 13 | 13 | 13 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SZOMBAT CONSTRUCT S.R.L.”.