DALIGA CONS S.R.L.
Revenue
1.3M
2024
Profit
30.3K
2024
Employees
13
2024
Margin
1,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
DALIGA CONS S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 1.3M lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #7.613 la cifra de afaceri, #18.937 la profit, #2.780 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- DALIGA CONS S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 1.3M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Construcții (România), compania este #7.613 la cifra de afaceri, #18.937 la profit, #2.780 la număr angajați din 56.726 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.3M lei
- Marjă medie
- 9.8%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.6× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 3.5× față de media industriei
Industry intelligence
Construcții (CAEN 41) — 2024
Industry size
128B
RON revenue
Total companies
56.726
Total employees
208.079
Industry growth
—
YoY
Top companies
- Porr Construct SRL2.4B
- WEBUILD Spa MILANO SUCURSALA ROMANIA BUCURESTI - SEDIU PERMANENT DESEMNAT2.1B
- STRABAG SRL1.7B
- CONCELEX SRL1.4B
- AKTOR SOCIETATE TEHNICA ANONIMA (AKTOR SA) - GRECIA - SUCURSALA BUCURESTI, ROMANIA - SEDIU PERMANENT DESEMNAT1.2B
- BOG 'ART SRL913M
- NESS PROIECT EUROPE SRL820M
- CON-A OPERATIONS S.R.L.735M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| MIKE REAL ESTATE S.R.L. | 1.8M | 13 | Construcții |
| TIGER REZIDENTIAL AXN S.R.L. | 1.9M | 14 | Construcții |
| OPTIM TERMI PROFIL S.R.L. | 2.2M | 13 | Construcții |
| TOP MASTER ALPOCLEAN SRL | 2M | 12 | Construcții |
| B.R.C. ONE S.R.L. | 1.9M | 13 | Construcții |
| SZOMBAT CONSTRUCT S.R.L. | 1.9M | 13 | Construcții |
| CONSTRUCTII "ORDOG" SRL | 1.9M | 13 | Construcții |
| EMINENT ACTIV SRL | 1.9M | 13 | Construcții |
| DELUXE FITOUT S.R.L. | 1.9M | 13 | Construcții |
| OVAL BUILD DESIGN S.R.L. | 1.9M | 13 | Construcții |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ PRAHOVA
Industrie (CAEN 41)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.6%
- CA / angajat
- 147K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 11%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 1.3M
- Profit net
- 30.3K
- Angajați
- 13
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 1.3M | 30.3K | 13 |
Explore
Industry (CAEN 41)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la DALIGA CONS S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- DALIGA CONS S.R.L.(current)
- Revenue
- 1.3M
- Employees
- 13
- Profit
- 30.3K
- Rank RO
- #98.866
- MIKE REAL ESTATE S.R.L.
- Revenue
- 1.8M
- Employees
- 13
- Profit
- 660K
- Rank RO
- #102.820
- TIGER REZIDENTIAL AXN S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 14
- Profit
- 12.2K
- Rank RO
- #97.912
- OPTIM TERMI PROFIL S.R.L.
- Revenue
- 2.2M
- Employees
- 13
- Profit
- -439K
- Rank RO
- #90.079
- TOP MASTER ALPOCLEAN SRL
- Revenue
- 2M
- Employees
- 12
- Profit
- 747K
- Rank RO
- #94.821
- B.R.C. ONE S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 13
- Profit
- 194K
- Rank RO
- #98.488
- SZOMBAT CONSTRUCT S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 13
- Profit
- 829K
- Rank RO
- #99.494
- CONSTRUCTII "ORDOG" SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 13
- Profit
- 167K
- Rank RO
- #99.985
- EMINENT ACTIV SRL
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 13
- Profit
- 89.1K
- Rank RO
- #97.390
- DELUXE FITOUT S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 13
- Profit
- -175K
- Rank RO
- #100.989
- OVAL BUILD DESIGN S.R.L.
- Revenue
- 1.9M
- Employees
- 13
- Profit
- -319K
- Rank RO
- #101.166
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| DALIGA CONS S.R.L.(current) | 1.3M | 13 | 30.3K | #98.866 |
| MIKE REAL ESTATE S.R.L. | 1.8M | 13 | 660K | #102.820 |
| TIGER REZIDENTIAL AXN S.R.L. | 1.9M | 14 | 12.2K | #97.912 |
| OPTIM TERMI PROFIL S.R.L. | 2.2M | 13 | -439K | #90.079 |
| TOP MASTER ALPOCLEAN SRL | 2M | 12 | 747K | #94.821 |
| B.R.C. ONE S.R.L. | 1.9M | 13 | 194K | #98.488 |
| SZOMBAT CONSTRUCT S.R.L. | 1.9M | 13 | 829K | #99.494 |
| CONSTRUCTII "ORDOG" SRL | 1.9M | 13 | 167K | #99.985 |
| EMINENT ACTIV SRL | 1.9M | 13 | 89.1K | #97.390 |
| DELUXE FITOUT S.R.L. | 1.9M | 13 | -175K | #100.989 |
| OVAL BUILD DESIGN S.R.L. | 1.9M | 13 | -319K | #101.166 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | DALIGA CONS S.R.L.(you) | MIKE REAL ESTATE S.R.L. | TIGER REZIDENTIAL AXN S.R.L. | OPTIM TERMI PROFIL S.R.L. | TOP MASTER ALPOCLEAN SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1.3M | 1.8M | 1.9M | 2.2M | 2M |
| Profit | 30.3K | 660K | 12.2K | -439K | 747K |
| Margin | 1,6% | 36,5% | 0,6% | -20,3% | 37,0% |
| Employees | 13 | 13 | 14 | 13 | 12 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “DALIGA CONS S.R.L.”.