SZEL-MOB SRL
Revenue
26.9M
2024
Profit
318K
2024
Employees
165
2024
Margin
1,1%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SZEL-MOB SRL este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare mobilă, cu sediul în HARGHITA, având o cifră de afaceri de 26.9M lei (date 2024). În industria de Fabricare mobilă (România), compania este #75 la cifra de afaceri, #356 la profit, #41 la număr angajați din 6.351 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.1%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SZEL-MOB SRL este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare mobilă, cu sediul în HARGHITA, având o cifră de afaceri de 26.9M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 1.1%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare mobilă (România), compania este #75 la cifra de afaceri, #356 la profit, #41 la număr angajați din 6.351 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare mobilă (CAEN 31) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.2M lei
- Marjă medie
- 2.8%
- Angajați medie
- 8
Companie vs medie industrie
Compania este 12.0× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Compania este 21.5× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare mobilă (CAEN 31) — 2024
Industry size
14.2B
RON revenue
Total companies
6.351
Total employees
48.730
Industry growth
—
YoY
Top companies
- ARAMIS INVEST SRL2B
- AVIVA SRL577M
- ECOLOR SRL435M
- LEMET SRL251M
- ITALSOFA ROMANIA S.R.L.227M
- PGS SOFA & CO SRL215M
- PLIMOB SA213M
- TAPARO SA190M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| FAMOS SA | 25.1M | 161 | Fabricare mobilă |
| SALT CONFORT SRL | 32.7M | 179 | Fabricare mobilă |
| MAXSTILE SRL | 31M | 129 | Fabricare mobilă |
| NORDARIN PROD COM SRL | 37.1M | 179 | Fabricare mobilă |
| OLTEAN PRODLEMN SRL | 30.3M | 117 | Fabricare mobilă |
| ROMBEL S.R.L. | 34M | 129 | Fabricare mobilă |
| MONTANA CAMPENI S.R.L. | 25.6M | 127 | Fabricare mobilă |
| MOBILA SA | 36.7M | 207 | Fabricare mobilă |
| SIMEX SA | 39.8M | 192 | Fabricare mobilă |
| GRAPHTEC DESIGN SRL | 30.4M | 102 | Fabricare mobilă |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ HARGHITA
Industrie (CAEN 31)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 1.1%
- CA / angajat
- 182K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 26.9M
- Profit net
- 318K
- Angajați
- 165
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 26.9M | 318K | 165 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SZEL-MOB SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SZEL-MOB SRL(current)
- Revenue
- 26.9M
- Employees
- 165
- Profit
- 318K
- Rank RO
- #10.095
- FAMOS SA
- Revenue
- 25.1M
- Employees
- 161
- Profit
- -1.8M
- Rank RO
- #11.796
- SALT CONFORT SRL
- Revenue
- 32.7M
- Employees
- 179
- Profit
- 731K
- Rank RO
- #9.369
- MAXSTILE SRL
- Revenue
- 31M
- Employees
- 129
- Profit
- -197K
- Rank RO
- #9.830
- NORDARIN PROD COM SRL
- Revenue
- 37.1M
- Employees
- 179
- Profit
- 888K
- Rank RO
- #8.344
- OLTEAN PRODLEMN SRL
- Revenue
- 30.3M
- Employees
- 117
- Profit
- 450K
- Rank RO
- #10.032
- ROMBEL S.R.L.
- Revenue
- 34M
- Employees
- 129
- Profit
- -3.9M
- Rank RO
- #9.057
- MONTANA CAMPENI S.R.L.
- Revenue
- 25.6M
- Employees
- 127
- Profit
- 522K
- Rank RO
- #11.614
- MOBILA SA
- Revenue
- 36.7M
- Employees
- 207
- Profit
- 2.1M
- Rank RO
- #8.428
- SIMEX SA
- Revenue
- 39.8M
- Employees
- 192
- Profit
- 374K
- Rank RO
- #7.818
- GRAPHTEC DESIGN SRL
- Revenue
- 30.4M
- Employees
- 102
- Profit
- 6.2M
- Rank RO
- #10.006
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SZEL-MOB SRL(current) | 26.9M | 165 | 318K | #10.095 |
| FAMOS SA | 25.1M | 161 | -1.8M | #11.796 |
| SALT CONFORT SRL | 32.7M | 179 | 731K | #9.369 |
| MAXSTILE SRL | 31M | 129 | -197K | #9.830 |
| NORDARIN PROD COM SRL | 37.1M | 179 | 888K | #8.344 |
| OLTEAN PRODLEMN SRL | 30.3M | 117 | 450K | #10.032 |
| ROMBEL S.R.L. | 34M | 129 | -3.9M | #9.057 |
| MONTANA CAMPENI S.R.L. | 25.6M | 127 | 522K | #11.614 |
| MOBILA SA | 36.7M | 207 | 2.1M | #8.428 |
| SIMEX SA | 39.8M | 192 | 374K | #7.818 |
| GRAPHTEC DESIGN SRL | 30.4M | 102 | 6.2M | #10.006 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SZEL-MOB SRL(you) | FAMOS SA | SALT CONFORT SRL | MAXSTILE SRL | NORDARIN PROD COM SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 26.9M | 25.1M | 32.7M | 31M | 37.1M |
| Profit | 318K | -1.8M | 731K | -197K | 888K |
| Margin | 1,1% | -7,0% | 2,2% | -0,6% | 2,4% |
| Employees | 165 | 161 | 179 | 129 | 179 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SZEL-MOB SRL”.