MAXSTILE SRL
Revenue
29.8M
2024
Profit
-197K
2024
Employees
129
2024
Margin
-0,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
MAXSTILE SRL este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare mobilă, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 29.8M lei (date 2024). În industria de Fabricare mobilă (România), compania este #71 la cifra de afaceri, #6.105 la profit, #49 la număr angajați din 6.351 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- MAXSTILE SRL este o companie de mărime medie din sectorul Fabricare mobilă, cu sediul în ARAD, având o cifră de afaceri de 29.8M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -0.6%).
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare mobilă (România), compania este #71 la cifra de afaceri, #6.105 la profit, #49 la număr angajați din 6.351 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare mobilă (CAEN 31) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 2.2M lei
- Marjă medie
- 2.8%
- Angajați medie
- 8
Companie vs medie industrie
Compania este 13.3× față de media industriei
Compania este -0.2× față de media industriei
Compania este 16.8× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare mobilă (CAEN 31) — 2024
Industry size
14.2B
RON revenue
Total companies
6.351
Total employees
48.730
Industry growth
—
YoY
Top companies
- ARAMIS INVEST SRL2B
- AVIVA SRL577M
- ECOLOR SRL435M
- LEMET SRL251M
- ITALSOFA ROMANIA S.R.L.227M
- PGS SOFA & CO SRL215M
- PLIMOB SA213M
- TAPARO SA190M
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ROMBEL S.R.L. | 34M | 129 | Fabricare mobilă |
| OLTEAN PRODLEMN SRL | 30.3M | 117 | Fabricare mobilă |
| MONTANA CAMPENI S.R.L. | 25.6M | 127 | Fabricare mobilă |
| GRAPHTEC DESIGN SRL | 30.4M | 102 | Fabricare mobilă |
| SZEL-MOB SRL | 30M | 165 | Fabricare mobilă |
| ARCADE DOORS SRL | 31.8M | 100 | Fabricare mobilă |
| MOBILIER DELAGRAVE S.R.L. | 45.4M | 131 | Fabricare mobilă |
| SALT CONFORT SRL | 32.7M | 179 | Fabricare mobilă |
| GREENFOREST SRL | 43.1M | 122 | Fabricare mobilă |
| DEKO RAME SRL | 24.4M | 110 | Fabricare mobilă |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ARAD
Industrie (CAEN 31)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -0.6%
- CA / angajat
- 240K
- Scor risc (0–100)
- 50
- Percentil piață (CA)
- Top 1%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 29.8M
- Profit net
- -197K
- Angajați
- 129
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 29.8M | -197K | 129 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la MAXSTILE SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- MAXSTILE SRL(current)
- Revenue
- 29.8M
- Employees
- 129
- Profit
- -197K
- Rank RO
- #9.830
- ROMBEL S.R.L.
- Revenue
- 34M
- Employees
- 129
- Profit
- -3.9M
- Rank RO
- #9.057
- OLTEAN PRODLEMN SRL
- Revenue
- 30.3M
- Employees
- 117
- Profit
- 450K
- Rank RO
- #10.032
- MONTANA CAMPENI S.R.L.
- Revenue
- 25.6M
- Employees
- 127
- Profit
- 522K
- Rank RO
- #11.614
- GRAPHTEC DESIGN SRL
- Revenue
- 30.4M
- Employees
- 102
- Profit
- 6.2M
- Rank RO
- #10.006
- SZEL-MOB SRL
- Revenue
- 30M
- Employees
- 165
- Profit
- 318K
- Rank RO
- #10.095
- ARCADE DOORS SRL
- Revenue
- 31.8M
- Employees
- 100
- Profit
- 207K
- Rank RO
- #9.590
- MOBILIER DELAGRAVE S.R.L.
- Revenue
- 45.4M
- Employees
- 131
- Profit
- 405K
- Rank RO
- #6.947
- SALT CONFORT SRL
- Revenue
- 32.7M
- Employees
- 179
- Profit
- 731K
- Rank RO
- #9.369
- GREENFOREST SRL
- Revenue
- 43.1M
- Employees
- 122
- Profit
- 291K
- Rank RO
- #7.278
- DEKO RAME SRL
- Revenue
- 24.4M
- Employees
- 110
- Profit
- -2.7M
- Rank RO
- #12.099
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| MAXSTILE SRL(current) | 29.8M | 129 | -197K | #9.830 |
| ROMBEL S.R.L. | 34M | 129 | -3.9M | #9.057 |
| OLTEAN PRODLEMN SRL | 30.3M | 117 | 450K | #10.032 |
| MONTANA CAMPENI S.R.L. | 25.6M | 127 | 522K | #11.614 |
| GRAPHTEC DESIGN SRL | 30.4M | 102 | 6.2M | #10.006 |
| SZEL-MOB SRL | 30M | 165 | 318K | #10.095 |
| ARCADE DOORS SRL | 31.8M | 100 | 207K | #9.590 |
| MOBILIER DELAGRAVE S.R.L. | 45.4M | 131 | 405K | #6.947 |
| SALT CONFORT SRL | 32.7M | 179 | 731K | #9.369 |
| GREENFOREST SRL | 43.1M | 122 | 291K | #7.278 |
| DEKO RAME SRL | 24.4M | 110 | -2.7M | #12.099 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | MAXSTILE SRL(you) | ROMBEL S.R.L. | OLTEAN PRODLEMN SRL | MONTANA CAMPENI S.R.L. | GRAPHTEC DESIGN SRL |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 29.8M | 34M | 30.3M | 25.6M | 30.4M |
| Profit | -197K | -3.9M | 450K | 522K | 6.2M |
| Margin | -0,6% | -11,6% | 1,5% | 2,0% | 20,6% |
| Employees | 129 | 129 | 117 | 127 | 102 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “MAXSTILE SRL”.