SYSCRAFT S.R.L.
Revenue
471K
2024
Profit
-1.2M
2024
Employees
4
2024
Margin
-231,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SYSCRAFT S.R.L. este o companie micro din sectorul IT, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 471K lei (date 2024). În industria de IT (România), compania este #9.002 la cifra de afaceri, #36.178 la profit, #2.013 la număr angajați din 36.296 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SYSCRAFT S.R.L. este o companie micro din sectorul IT, cu sediul în BUCURESTI, având o cifră de afaceri de 471K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -231.8%).
- Poziție în industrie
- În industria de IT (România), compania este #9.002 la cifra de afaceri, #36.178 la profit, #2.013 la număr angajați din 36.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria IT (CAEN 62) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1.8M lei
- Marjă medie
- 14.7%
- Angajați medie
- 4
Companie vs medie industrie
Compania este 0.3× față de media industriei
Compania este -15.7× față de media industriei
Compania este 1.0× față de media industriei
Industry intelligence
IT (CAEN 62) — 2024
Industry size
64.6B
RON revenue
Total companies
36.296
Total employees
147.195
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| DEVOPSFAMILY S.R.L. | 500K | 4 | IT |
| SYNERGIZER BUSINESS SOLUTIONS SRL | 502K | 4 | IT |
| PINBUD INTERNATIONAL SRL | 466K | 4 | IT |
| CINOR S.R.L. | 456K | 4 | IT |
| AWEB DESIGN SRL | 439K | 4 | IT |
| ALPHA IT SERVICES SRL | 500K | 4 | IT |
| RAGLI SRL | 495K | 4 | IT |
| MIDSOFT TEAM SRL | 582K | 4 | IT |
| BONTINELLI SRL | 509K | 4 | IT |
| METSOFT S.R.L. | 488K | 4 | IT |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUCURESTI
Industrie (CAEN 62)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -231.8%
- CA / angajat
- 125K
- Scor risc (0–100)
- 100
- Percentil piață (CA)
- Top 25%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 471K
- Profit net
- -1.2M
- Angajați
- 4
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 471K | -1.2M | 4 |
Explore
Industry (CAEN 62)
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SYSCRAFT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SYSCRAFT S.R.L.(current)
- Revenue
- 471K
- Employees
- 4
- Profit
- -1.2M
- Rank RO
- #229.047
- DEVOPSFAMILY S.R.L.
- Revenue
- 500K
- Employees
- 4
- Profit
- 42.2K
- Rank RO
- #228.918
- SYNERGIZER BUSINESS SOLUTIONS SRL
- Revenue
- 502K
- Employees
- 4
- Profit
- -86.8K
- Rank RO
- #228.233
- PINBUD INTERNATIONAL SRL
- Revenue
- 466K
- Employees
- 4
- Profit
- 37.6K
- Rank RO
- #237.711
- CINOR S.R.L.
- Revenue
- 456K
- Employees
- 4
- Profit
- 97.9K
- Rank RO
- #240.699
- AWEB DESIGN SRL
- Revenue
- 439K
- Employees
- 4
- Profit
- 81.5K
- Rank RO
- #245.728
- ALPHA IT SERVICES SRL
- Revenue
- 500K
- Employees
- 4
- Profit
- 9.7K
- Rank RO
- #228.799
- RAGLI SRL
- Revenue
- 495K
- Employees
- 4
- Profit
- 5.2K
- Rank RO
- #230.072
- MIDSOFT TEAM SRL
- Revenue
- 582K
- Employees
- 4
- Profit
- 13.2K
- Rank RO
- #210.472
- BONTINELLI SRL
- Revenue
- 509K
- Employees
- 4
- Profit
- 111K
- Rank RO
- #226.688
- METSOFT S.R.L.
- Revenue
- 488K
- Employees
- 4
- Profit
- -96K
- Rank RO
- #231.949
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SYSCRAFT S.R.L.(current) | 471K | 4 | -1.2M | #229.047 |
| DEVOPSFAMILY S.R.L. | 500K | 4 | 42.2K | #228.918 |
| SYNERGIZER BUSINESS SOLUTIONS SRL | 502K | 4 | -86.8K | #228.233 |
| PINBUD INTERNATIONAL SRL | 466K | 4 | 37.6K | #237.711 |
| CINOR S.R.L. | 456K | 4 | 97.9K | #240.699 |
| AWEB DESIGN SRL | 439K | 4 | 81.5K | #245.728 |
| ALPHA IT SERVICES SRL | 500K | 4 | 9.7K | #228.799 |
| RAGLI SRL | 495K | 4 | 5.2K | #230.072 |
| MIDSOFT TEAM SRL | 582K | 4 | 13.2K | #210.472 |
| BONTINELLI SRL | 509K | 4 | 111K | #226.688 |
| METSOFT S.R.L. | 488K | 4 | -96K | #231.949 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SYSCRAFT S.R.L.(you) | DEVOPSFAMILY S.R.L. | SYNERGIZER BUSINESS SOLUTIONS SRL | PINBUD INTERNATIONAL SRL | CINOR S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 471K | 500K | 502K | 466K | 456K |
| Profit | -1.2M | 42.2K | -86.8K | 37.6K | 97.9K |
| Margin | -231,8% | 8,5% | -17,3% | 8,1% | 21,5% |
| Employees | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SYSCRAFT S.R.L.”.