STRUCTURAL STEEL DESIGN S.R.L.
Revenue
238K
2024
Profit
171K
2024
Employees
1
2024
Margin
71,9%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
STRUCTURAL STEEL DESIGN S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 238K lei (date 2024). În industria de Activități profesionale (România), compania este #11.793 la cifra de afaceri, #5.890 la profit, #8.469 la număr angajați din 28.608 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 71.9%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- STRUCTURAL STEEL DESIGN S.R.L. este o companie micro din sectorul Activități profesionale, cu sediul în IASI, având o cifră de afaceri de 238K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 71.9%.
- Poziție în industrie
- În industria de Activități profesionale (România), compania este #11.793 la cifra de afaceri, #5.890 la profit, #8.469 la număr angajați din 28.608 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Activități profesionale (CAEN 71) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 1M lei
- Marjă medie
- 16.2%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 4.4× față de media industriei
Compania este 0.4× față de media industriei
Industry intelligence
Activități profesionale (CAEN 71) — 2024
Industry size
29.5B
RON revenue
Total companies
28.608
Total employees
78.684
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| G.A.D. PROIECT DRUM S.R.L. | 237K | 1 | Activități profesionale |
| RTBA ARCHITECTS S.R.L. | 240K | 1 | Activități profesionale |
| NEO PROIECT S.R.L. | 236K | 1 | Activități profesionale |
| EXACTICO S.R.L. | 241K | 1 | Activități profesionale |
| OLAX ENGINEERING S.R.L. | 242K | 1 | Activități profesionale |
| PROMISCON S.R.L. | 242K | 1 | Activități profesionale |
| CPC LUC S.R.L. | 234K | 1 | Activități profesionale |
| MICROTEK AD SRL | 243K | 1 | Activități profesionale |
| TEAL AND GREEN S.R.L. | 233K | 1 | Activități profesionale |
| ISO DRAFT STUDIO + S.R.L. | 245K | 1 | Activități profesionale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Industrie (CAEN 71)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 71.9%
- CA / angajat
- 238K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 40%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 238K
- Profit net
- 171K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 238K | 171K | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la STRUCTURAL STEEL DESIGN S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- STRUCTURAL STEEL DESIGN S.R.L.(current)
- Revenue
- 238K
- Employees
- 1
- Profit
- 171K
- Rank RO
- #356.163
- G.A.D. PROIECT DRUM S.R.L.
- Revenue
- 237K
- Employees
- 1
- Profit
- 102K
- Rank RO
- #357.042
- RTBA ARCHITECTS S.R.L.
- Revenue
- 240K
- Employees
- 1
- Profit
- 78.3K
- Rank RO
- #354.365
- NEO PROIECT S.R.L.
- Revenue
- 236K
- Employees
- 1
- Profit
- 102K
- Rank RO
- #358.023
- EXACTICO S.R.L.
- Revenue
- 241K
- Employees
- 1
- Profit
- 3.3K
- Rank RO
- #353.918
- OLAX ENGINEERING S.R.L.
- Revenue
- 242K
- Employees
- 1
- Profit
- 117K
- Rank RO
- #353.350
- PROMISCON S.R.L.
- Revenue
- 242K
- Employees
- 1
- Profit
- 70K
- Rank RO
- #352.975
- CPC LUC S.R.L.
- Revenue
- 234K
- Employees
- 1
- Profit
- -502K
- Rank RO
- #359.625
- MICROTEK AD SRL
- Revenue
- 243K
- Employees
- 1
- Profit
- 125K
- Rank RO
- #352.096
- TEAL AND GREEN S.R.L.
- Revenue
- 233K
- Employees
- 1
- Profit
- 95.8K
- Rank RO
- #360.354
- ISO DRAFT STUDIO + S.R.L.
- Revenue
- 245K
- Employees
- 1
- Profit
- 178K
- Rank RO
- #351.177
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| STRUCTURAL STEEL DESIGN S.R.L.(current) | 238K | 1 | 171K | #356.163 |
| G.A.D. PROIECT DRUM S.R.L. | 237K | 1 | 102K | #357.042 |
| RTBA ARCHITECTS S.R.L. | 240K | 1 | 78.3K | #354.365 |
| NEO PROIECT S.R.L. | 236K | 1 | 102K | #358.023 |
| EXACTICO S.R.L. | 241K | 1 | 3.3K | #353.918 |
| OLAX ENGINEERING S.R.L. | 242K | 1 | 117K | #353.350 |
| PROMISCON S.R.L. | 242K | 1 | 70K | #352.975 |
| CPC LUC S.R.L. | 234K | 1 | -502K | #359.625 |
| MICROTEK AD SRL | 243K | 1 | 125K | #352.096 |
| TEAL AND GREEN S.R.L. | 233K | 1 | 95.8K | #360.354 |
| ISO DRAFT STUDIO + S.R.L. | 245K | 1 | 178K | #351.177 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | STRUCTURAL STEEL DESIGN S.R.L.(you) | G.A.D. PROIECT DRUM S.R.L. | RTBA ARCHITECTS S.R.L. | NEO PROIECT S.R.L. | EXACTICO S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 238K | 237K | 240K | 236K | 241K |
| Profit | 171K | 102K | 78.3K | 102K | 3.3K |
| Margin | 71,9% | 43,1% | 32,6% | 43,2% | 1,4% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “STRUCTURAL STEEL DESIGN S.R.L.”.