STONE ARCH PROJECT M.G.T S.R.L.
Revenue
233K
2024
Profit
104K
2024
Employees
1
2024
Margin
44,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
STONE ARCH PROJECT M.G.T S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în HUNEDOARA, având o cifră de afaceri de 233K lei (date 2024). În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #1.504 la cifra de afaceri, #656 la profit, #1.508 la număr angajați din 3.567 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 44.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- STONE ARCH PROJECT M.G.T S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare produse din sticlă și alte minerale, cu sediul în HUNEDOARA, având o cifră de afaceri de 233K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 44.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare produse din sticlă și alte minerale (România), compania este #1.504 la cifra de afaceri, #656 la profit, #1.508 la număr angajați din 3.567 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 7.4M lei
- Marjă medie
- 8.5%
- Angajați medie
- 10
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 5.3× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare produse din sticlă și alte minerale (CAEN 23) — 2024
Industry size
26.5B
RON revenue
Total companies
3.567
Total employees
35.195
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ROMARMO DESIGN S.R.L. | 231K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| MONUMENTEGRANITSIM S.R.L. | 238K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| FIRE STONE DESIGN S.R.L. | 228K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| CARPINI�AN MARMURA �I GRANIT S.R.L. | 227K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| ALROX OPREAN MARBRE S.R.L. | 246K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| HOLBAN PROD SRL | 233K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| NORD VEST STONE S.R.L. | 233K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| CLASZ PROD CONS S.R.L. | 234K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| STICLA IMPEX S.R.L. | 235K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
| BETOMES CDC S.R.L. | 232K | 1 | Fabricare produse din sticlă și alte minerale |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ HUNEDOARA
Industrie (CAEN 23)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 44.8%
- CA / angajat
- 233K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 40%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 233K
- Profit net
- 104K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 233K | 104K | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la STONE ARCH PROJECT M.G.T S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- STONE ARCH PROJECT M.G.T S.R.L.(current)
- Revenue
- 233K
- Employees
- 1
- Profit
- 104K
- Rank RO
- #359.711
- ROMARMO DESIGN S.R.L.
- Revenue
- 231K
- Employees
- 1
- Profit
- -68.7K
- Rank RO
- #361.427
- MONUMENTEGRANITSIM S.R.L.
- Revenue
- 238K
- Employees
- 1
- Profit
- 22.3K
- Rank RO
- #356.603
- FIRE STONE DESIGN S.R.L.
- Revenue
- 228K
- Employees
- 1
- Profit
- 5.4K
- Rank RO
- #364.211
- CARPINI�AN MARMURA �I GRANIT S.R.L.
- Revenue
- 227K
- Employees
- 1
- Profit
- 5.1K
- Rank RO
- #364.843
- ALROX OPREAN MARBRE S.R.L.
- Revenue
- 246K
- Employees
- 1
- Profit
- 14.8K
- Rank RO
- #350.050
- HOLBAN PROD SRL
- Revenue
- 233K
- Employees
- 1
- Profit
- 99.9K
- Rank RO
- #360.001
- NORD VEST STONE S.R.L.
- Revenue
- 233K
- Employees
- 1
- Profit
- -55.9K
- Rank RO
- #360.053
- CLASZ PROD CONS S.R.L.
- Revenue
- 234K
- Employees
- 1
- Profit
- 86.1K
- Rank RO
- #359.102
- STICLA IMPEX S.R.L.
- Revenue
- 235K
- Employees
- 1
- Profit
- 54.5K
- Rank RO
- #358.888
- BETOMES CDC S.R.L.
- Revenue
- 232K
- Employees
- 1
- Profit
- 14.7K
- Rank RO
- #361.012
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| STONE ARCH PROJECT M.G.T S.R.L.(current) | 233K | 1 | 104K | #359.711 |
| ROMARMO DESIGN S.R.L. | 231K | 1 | -68.7K | #361.427 |
| MONUMENTEGRANITSIM S.R.L. | 238K | 1 | 22.3K | #356.603 |
| FIRE STONE DESIGN S.R.L. | 228K | 1 | 5.4K | #364.211 |
| CARPINI�AN MARMURA �I GRANIT S.R.L. | 227K | 1 | 5.1K | #364.843 |
| ALROX OPREAN MARBRE S.R.L. | 246K | 1 | 14.8K | #350.050 |
| HOLBAN PROD SRL | 233K | 1 | 99.9K | #360.001 |
| NORD VEST STONE S.R.L. | 233K | 1 | -55.9K | #360.053 |
| CLASZ PROD CONS S.R.L. | 234K | 1 | 86.1K | #359.102 |
| STICLA IMPEX S.R.L. | 235K | 1 | 54.5K | #358.888 |
| BETOMES CDC S.R.L. | 232K | 1 | 14.7K | #361.012 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | STONE ARCH PROJECT M.G.T S.R.L.(you) | ROMARMO DESIGN S.R.L. | MONUMENTEGRANITSIM S.R.L. | FIRE STONE DESIGN S.R.L. | CARPINI�AN MARMURA �I GRANIT S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 233K | 231K | 238K | 228K | 227K |
| Profit | 104K | -68.7K | 22.3K | 5.4K | 5.1K |
| Margin | 44,8% | -29,7% | 9,4% | 2,4% | 2,2% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “STONE ARCH PROJECT M.G.T S.R.L.”.