STIL COMPANY SRL
Revenue
9.4M
2024
Profit
664K
2024
Employees
29
2024
Margin
7,0%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
STIL COMPANY SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în BUZAU, având o cifră de afaceri de 9.4M lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #2.683 la cifra de afaceri, #2.731 la profit, #1.070 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.0%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- STIL COMPANY SRL este o companie de mărime medie din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în BUZAU, având o cifră de afaceri de 9.4M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 7.0%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #2.683 la cifra de afaceri, #2.731 la profit, #1.070 la număr angajați din 130.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 3.1× față de media industriei
Compania este 1.9× față de media industriei
Compania este 9.0× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024
Industry size
389B
RON revenue
Total companies
130.296
Total employees
418.868
Industry growth
—
YoY
Top companies
- LIDL DISCOUNT SRL24.7B
- OMV PETROM MARKETING SRL24.6B
- KAUFLAND ROMANIA SCS19.7B
- PROFI ROM FOOD SRL14.9B
- CARREFOUR ROMANIA SA12.7B
- DEDEMAN SRL12.4B
- DR.MAX S.R.L.10.9B
- MEGA IMAGE SRL10.7B
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| GEANY - UNIVERSAL SRL | 9.6M | 28 | Comerț cu amănuntul |
| JUNIOR COMPANI S.R.L. | 9.7M | 28 | Comerț cu amănuntul |
| FARM ALEX SRL | 10.8M | 31 | Comerț cu amănuntul |
| ALSIBIOCOM S.R.L. | 10.1M | 29 | Comerț cu amănuntul |
| MERCUR SA | 9.6M | 31 | Comerț cu amănuntul |
| CLEOPATRA IMPEX SRL | 9.5M | 27 | Comerț cu amănuntul |
| GRANO & PARTNERS SRL | 9.6M | 27 | Comerț cu amănuntul |
| DELKIMVAS SRL | 9M | 28 | Comerț cu amănuntul |
| CLIO COMSERV SRL | 10M | 24 | Comerț cu amănuntul |
| GERMAG TREND SRL | 9.8M | 27 | Comerț cu amănuntul |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ BUZAU
Industrie (CAEN 47)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 7.0%
- CA / angajat
- 329K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 3%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 9.4M
- Profit net
- 664K
- Angajați
- 29
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 9.4M | 664K | 29 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la STIL COMPANY SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- STIL COMPANY SRL(current)
- Revenue
- 9.4M
- Employees
- 29
- Profit
- 664K
- Rank RO
- #27.024
- GEANY - UNIVERSAL SRL
- Revenue
- 9.6M
- Employees
- 28
- Profit
- 16.2K
- Rank RO
- #26.946
- JUNIOR COMPANI S.R.L.
- Revenue
- 9.7M
- Employees
- 28
- Profit
- 38.3K
- Rank RO
- #26.750
- FARM ALEX SRL
- Revenue
- 10.8M
- Employees
- 31
- Profit
- 302K
- Rank RO
- #24.390
- ALSIBIOCOM S.R.L.
- Revenue
- 10.1M
- Employees
- 29
- Profit
- 255K
- Rank RO
- #25.718
- MERCUR SA
- Revenue
- 9.6M
- Employees
- 31
- Profit
- 2.1M
- Rank RO
- #26.968
- CLEOPATRA IMPEX SRL
- Revenue
- 9.5M
- Employees
- 27
- Profit
- 14.6K
- Rank RO
- #27.182
- GRANO & PARTNERS SRL
- Revenue
- 9.6M
- Employees
- 27
- Profit
- 1.1M
- Rank RO
- #26.830
- DELKIMVAS SRL
- Revenue
- 9M
- Employees
- 28
- Profit
- 86.2K
- Rank RO
- #28.264
- CLIO COMSERV SRL
- Revenue
- 10M
- Employees
- 24
- Profit
- 25.2K
- Rank RO
- #25.943
- GERMAG TREND SRL
- Revenue
- 9.8M
- Employees
- 27
- Profit
- 395K
- Rank RO
- #26.492
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| STIL COMPANY SRL(current) | 9.4M | 29 | 664K | #27.024 |
| GEANY - UNIVERSAL SRL | 9.6M | 28 | 16.2K | #26.946 |
| JUNIOR COMPANI S.R.L. | 9.7M | 28 | 38.3K | #26.750 |
| FARM ALEX SRL | 10.8M | 31 | 302K | #24.390 |
| ALSIBIOCOM S.R.L. | 10.1M | 29 | 255K | #25.718 |
| MERCUR SA | 9.6M | 31 | 2.1M | #26.968 |
| CLEOPATRA IMPEX SRL | 9.5M | 27 | 14.6K | #27.182 |
| GRANO & PARTNERS SRL | 9.6M | 27 | 1.1M | #26.830 |
| DELKIMVAS SRL | 9M | 28 | 86.2K | #28.264 |
| CLIO COMSERV SRL | 10M | 24 | 25.2K | #25.943 |
| GERMAG TREND SRL | 9.8M | 27 | 395K | #26.492 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | STIL COMPANY SRL(you) | GEANY - UNIVERSAL SRL | JUNIOR COMPANI S.R.L. | FARM ALEX SRL | ALSIBIOCOM S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 9.4M | 9.6M | 9.7M | 10.8M | 10.1M |
| Profit | 664K | 16.2K | 38.3K | 302K | 255K |
| Margin | 7,0% | 0,2% | 0,4% | 2,8% | 2,5% |
| Employees | 29 | 28 | 28 | 31 | 29 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “STIL COMPANY SRL”.