STATORNIC SRL
Revenue
118K
2024
Profit
-15.2K
2024
Employees
1
2024
Margin
-12,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
STATORNIC SRL este o companie micro din sectorul Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice, cu sediul în CALARASI, având o cifră de afaceri de 118K lei (date 2024). În industria de Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice (România), compania este #2.139 la cifra de afaceri, #2.704 la profit, #1.603 la număr angajați din 3.364 companii.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- STATORNIC SRL este o companie micro din sectorul Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice, cu sediul în CALARASI, având o cifră de afaceri de 118K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: în pierdere sau cu marjă foarte scăzută (marjă de profit -12.8%).
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice (România), compania este #2.139 la cifra de afaceri, #2.704 la profit, #1.603 la număr angajați din 3.364 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice (CAEN 22) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 11.1M lei
- Marjă medie
- 4.6%
- Angajați medie
- 18
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este -2.8× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice (CAEN 22) — 2024
Industry size
37.3B
RON revenue
Total companies
3.364
Total employees
59.024
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| LUKALEX S.R.L. | 128K | 1 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
| AXI FINESTRA S.R.L. | 119K | 1 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
| MARCONDESROL S.R.L. | 119K | 1 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
| MDS SEALS S.R.L. | 119K | 1 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
| PAVIPLAST BUSINESS S.R.L. | 119K | 1 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
| CRISTALEXPAN SRL | 120K | 1 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
| ATS DISTRIBUTION S.R.L. | 117K | 1 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
| CONFORT TECHNOLOGY S.R.L. | 120K | 1 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
| CDM S.R.L. | 117K | 1 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
| TERMOTEC SRL | 120K | 1 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ CALARASI
Industrie (CAEN 22)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- -12.8%
- CA / angajat
- 118K
- Scor risc (0–100)
- 56
- Percentil piață (CA)
- Top 52%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 118K
- Profit net
- -15.2K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 118K | -15.2K | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la STATORNIC SRL — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- STATORNIC SRL(current)
- Revenue
- 118K
- Employees
- 1
- Profit
- -15.2K
- Rank RO
- #467.502
- LUKALEX S.R.L.
- Revenue
- 128K
- Employees
- 1
- Profit
- 47K
- Rank RO
- #456.901
- AXI FINESTRA S.R.L.
- Revenue
- 119K
- Employees
- 1
- Profit
- -32.5K
- Rank RO
- #467.482
- MARCONDESROL S.R.L.
- Revenue
- 119K
- Employees
- 1
- Profit
- -16.5K
- Rank RO
- #467.100
- MDS SEALS S.R.L.
- Revenue
- 119K
- Employees
- 1
- Profit
- -21.2K
- Rank RO
- #466.378
- PAVIPLAST BUSINESS S.R.L.
- Revenue
- 119K
- Employees
- 1
- Profit
- -37.5K
- Rank RO
- #466.294
- CRISTALEXPAN SRL
- Revenue
- 120K
- Employees
- 1
- Profit
- -19.3K
- Rank RO
- #465.904
- ATS DISTRIBUTION S.R.L.
- Revenue
- 117K
- Employees
- 1
- Profit
- 29.8K
- Rank RO
- #469.179
- CONFORT TECHNOLOGY S.R.L.
- Revenue
- 120K
- Employees
- 1
- Profit
- 18.6K
- Rank RO
- #465.808
- CDM S.R.L.
- Revenue
- 117K
- Employees
- 1
- Profit
- 2.8K
- Rank RO
- #469.184
- TERMOTEC SRL
- Revenue
- 120K
- Employees
- 1
- Profit
- 6.5K
- Rank RO
- #465.597
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| STATORNIC SRL(current) | 118K | 1 | -15.2K | #467.502 |
| LUKALEX S.R.L. | 128K | 1 | 47K | #456.901 |
| AXI FINESTRA S.R.L. | 119K | 1 | -32.5K | #467.482 |
| MARCONDESROL S.R.L. | 119K | 1 | -16.5K | #467.100 |
| MDS SEALS S.R.L. | 119K | 1 | -21.2K | #466.378 |
| PAVIPLAST BUSINESS S.R.L. | 119K | 1 | -37.5K | #466.294 |
| CRISTALEXPAN SRL | 120K | 1 | -19.3K | #465.904 |
| ATS DISTRIBUTION S.R.L. | 117K | 1 | 29.8K | #469.179 |
| CONFORT TECHNOLOGY S.R.L. | 120K | 1 | 18.6K | #465.808 |
| CDM S.R.L. | 117K | 1 | 2.8K | #469.184 |
| TERMOTEC SRL | 120K | 1 | 6.5K | #465.597 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | STATORNIC SRL(you) | LUKALEX S.R.L. | AXI FINESTRA S.R.L. | MARCONDESROL S.R.L. | MDS SEALS S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 118K | 128K | 119K | 119K | 119K |
| Profit | -15.2K | 47K | -32.5K | -16.5K | -21.2K |
| Margin | -12,8% | 36,8% | -27,5% | -13,9% | -17,8% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “STATORNIC SRL”.