CDM S.R.L.
Revenue
72.5K
2024
Profit
2.8K
2024
Employees
1
2024
Margin
2,4%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
CDM S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice, cu sediul în VALCEA, având o cifră de afaceri de 72.5K lei (date 2024). În industria de Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice (România), compania este #2.141 la cifra de afaceri, #1.781 la profit, #1.603 la număr angajați din 3.364 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.4%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- CDM S.R.L. este o companie micro din sectorul Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice, cu sediul în VALCEA, având o cifră de afaceri de 72.5K lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 2.4%.
- Poziție în industrie
- În industria de Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice (România), compania este #2.141 la cifra de afaceri, #1.781 la profit, #1.603 la număr angajați din 3.364 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice (CAEN 22) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 11.1M lei
- Marjă medie
- 4.6%
- Angajați medie
- 18
Companie vs medie industrie
Compania este 0.0× față de media industriei
Compania este 0.5× față de media industriei
Compania este 0.1× față de media industriei
Industry intelligence
Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice (CAEN 22) — 2024
Industry size
37.3B
RON revenue
Total companies
3.364
Total employees
59.024
Industry growth
—
YoY
Top companies
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ATS DISTRIBUTION S.R.L. | 117K | 1 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
| PVC RADU S.R.L. | 125K | 1 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
| DECENEU GLASS S.R.L. | 117K | 1 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
| NEXT 3D PRINT TECHNOLOGY S.R.L. | 117K | 1 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
| STATORNIC SRL | 118K | 1 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
| AXI FINESTRA S.R.L. | 119K | 1 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
| VIMEO EMET SRL | 116K | 1 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
| PROFIL TERMO EFICIENT S.R.L. | 116K | 1 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
| MARCONDESROL S.R.L. | 119K | 1 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
| DRALEXYAN S.R.L. | 137K | 1 | Fabricare produse din cauciuc și materiale plastice |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ VALCEA
Industrie (CAEN 22)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 2.4%
- CA / angajat
- 117K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 52%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 72.5K
- Profit net
- 2.8K
- Angajați
- 1
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 72.5K | 2.8K | 1 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la CDM S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- CDM S.R.L.(current)
- Revenue
- 72.5K
- Employees
- 1
- Profit
- 2.8K
- Rank RO
- #469.184
- ATS DISTRIBUTION S.R.L.
- Revenue
- 117K
- Employees
- 1
- Profit
- 29.8K
- Rank RO
- #469.179
- PVC RADU S.R.L.
- Revenue
- 125K
- Employees
- 1
- Profit
- 40.8K
- Rank RO
- #459.694
- DECENEU GLASS S.R.L.
- Revenue
- 117K
- Employees
- 1
- Profit
- -20.2K
- Rank RO
- #469.368
- NEXT 3D PRINT TECHNOLOGY S.R.L.
- Revenue
- 117K
- Employees
- 1
- Profit
- -50.8K
- Rank RO
- #469.665
- STATORNIC SRL
- Revenue
- 118K
- Employees
- 1
- Profit
- -15.2K
- Rank RO
- #467.502
- AXI FINESTRA S.R.L.
- Revenue
- 119K
- Employees
- 1
- Profit
- -32.5K
- Rank RO
- #467.482
- VIMEO EMET SRL
- Revenue
- 116K
- Employees
- 1
- Profit
- 43.3K
- Rank RO
- #470.848
- PROFIL TERMO EFICIENT S.R.L.
- Revenue
- 116K
- Employees
- 1
- Profit
- -5.5K
- Rank RO
- #470.952
- MARCONDESROL S.R.L.
- Revenue
- 119K
- Employees
- 1
- Profit
- -16.5K
- Rank RO
- #467.100
- DRALEXYAN S.R.L.
- Revenue
- 137K
- Employees
- 1
- Profit
- 6.5K
- Rank RO
- #446.376
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| CDM S.R.L.(current) | 72.5K | 1 | 2.8K | #469.184 |
| ATS DISTRIBUTION S.R.L. | 117K | 1 | 29.8K | #469.179 |
| PVC RADU S.R.L. | 125K | 1 | 40.8K | #459.694 |
| DECENEU GLASS S.R.L. | 117K | 1 | -20.2K | #469.368 |
| NEXT 3D PRINT TECHNOLOGY S.R.L. | 117K | 1 | -50.8K | #469.665 |
| STATORNIC SRL | 118K | 1 | -15.2K | #467.502 |
| AXI FINESTRA S.R.L. | 119K | 1 | -32.5K | #467.482 |
| VIMEO EMET SRL | 116K | 1 | 43.3K | #470.848 |
| PROFIL TERMO EFICIENT S.R.L. | 116K | 1 | -5.5K | #470.952 |
| MARCONDESROL S.R.L. | 119K | 1 | -16.5K | #467.100 |
| DRALEXYAN S.R.L. | 137K | 1 | 6.5K | #446.376 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | CDM S.R.L.(you) | ATS DISTRIBUTION S.R.L. | PVC RADU S.R.L. | DECENEU GLASS S.R.L. | NEXT 3D PRINT TECHNOLOGY S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 72.5K | 117K | 125K | 117K | 117K |
| Profit | 2.8K | 29.8K | 40.8K | -20.2K | -50.8K |
| Margin | 2,4% | 25,5% | 32,6% | -17,2% | -43,5% |
| Employees | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “CDM S.R.L.”.