Revenue

522K

2024

Profit

381K

2024

Employees

6

2024

Margin

53,9%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

STATE ELITE BUILD S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 522K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #14.083 la cifra de afaceri, #6.279 la profit, #6.345 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 53.9%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
STATE ELITE BUILD S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 522K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 53.9%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #14.083 la cifra de afaceri, #6.279 la profit, #6.345 la număr angajați din 56.726 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#14.083 din 56.726 companii

Top 24.8%

Vezi clasamentul

După profit

#6.279 din 56.726 companii

Top 11.1%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#6.345 din 56.726 companii

Top 11.2%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.3M lei
Marjă medie
9.8%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri522K lei vs medie industrie 2.3M lei

Compania este 0.2× față de media industriei

Marjă profit53.9% vs medie industrie 9.8%

Compania este 5.5× față de media industriei

Angajați6 vs medie industrie 4

Compania este 1.6× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
MIRCOST SRL712K6Construcții
DESYREY PROCONS S.R.L.681K6Construcții
BULDO CONSCIV S.R.L.741K6Construcții
SAPSI PE-CO SRL770K6Construcții
KAMY CREATIV CONSTRUCT S.R.L.773K6Construcții
GEDACO ELECTRIC CONSTRUCT S.R.L.781K6Construcții
PATRIOT CONSTRUCT S.R.L.707K6Construcții
GRI�TEF SRL709K6Construcții
IOAN CONSTRUCT S.R.L.705K6Construcții
ADEMINA PROD SRL705K6Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
53.9%
CA / angajat
118K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 21%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    522K
    Profit net
    381K
    Angajați
    6

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la STATE ELITE BUILD S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricSTATE ELITE BUILD S.R.L.(you)MIRCOST SRLDESYREY PROCONS S.R.L.BULDO CONSCIV S.R.L.SAPSI PE-CO SRL
Revenue
522K
712K
681K
741K
770K
Profit
381K
-34.4K
187K
15.2K
-107K
Margin
53,9%
-4,8%
27,5%
2,1%
-13,9%
Employees
6
6
6
6
6
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “STATE ELITE BUILD S.R.L.”.