GEDACO ELECTRIC CONSTRUCT S.R.L.

CUI 41820520·Construcții·Prahova·Founded 2024

Revenue

781K

2024

Profit

333K

2024

Employees

6

2024

Margin

42,6%

Growth

Raport companie (generat automat)

Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.

GEDACO ELECTRIC CONSTRUCT S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 781K lei (date 2024). În industria de Construcții (România), compania este #13.348 la cifra de afaceri, #6.907 la profit, #6.345 la număr angajați din 56.726 companii. Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 42.6%.

Detalii pe secțiuni
Prezentare
GEDACO ELECTRIC CONSTRUCT S.R.L. este o companie mică din sectorul Construcții, cu sediul în PRAHOVA, având o cifră de afaceri de 781K lei (date 2024).
Sănătate financiară
Poziție financiară: cu o marjă de profit foarte bună marjă de profit 42.6%.
Poziție în industrie
În industria de Construcții (România), compania este #13.348 la cifra de afaceri, #6.907 la profit, #6.345 la număr angajați din 56.726 companii.
Context competitor
Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
Semnale de creștere
Date insuficiente pentru evoluția YoY.

Economic DNA

Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.

Etichete: 0–25 Low, 25–50 Medium, 50–75 High, 75–100 Very High.Risc: Low = stabil, Very High = riscant.

Evoluție financiară (ultimii 5 ani)

Show:

Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.

Poziție în industrie

În industria Construcții (CAEN 41) — date 2024.

Clasament în industrie

După cifră de afaceri

#13.348 din 56.726 companii

Top 23.5%

Vezi clasamentul

După profit

#6.907 din 56.726 companii

Top 12.2%

Vezi clasamentul

După număr angajați

#6.345 din 56.726 companii

Top 11.2%

Vezi clasamentul

Medii industrie

CA medie
2.3M lei
Marjă medie
9.8%
Angajați medie
4

Companie vs medie industrie

Cifră afaceri781K lei vs medie industrie 2.3M lei

Compania este 0.3× față de media industriei

Marjă profit42.6% vs medie industrie 9.8%

Compania este 4.3× față de media industriei

Angajați6 vs medie industrie 4

Compania este 1.6× față de media industriei

Companii similare

Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.

CompanieCAAngajațiIndustrie
KAMY CREATIV CONSTRUCT S.R.L.773K6Construcții
SAPSI PE-CO SRL770K6Construcții
BULDO CONSCIV S.R.L.741K6Construcții
VADAMI IDEAL CONS SRL828K6Construcții
MIRCOST SRL712K6Construcții
STATE ELITE BUILD S.R.L.707K6Construcții
DESYREY PROCONS S.R.L.681K6Construcții
FUNDAMENTO INVEST SRL781K6Construcții
LASEDA HOUSE SRL782K6Construcții
CASOLY BUILDER CONSTRUCT S.R.L.782K6Construcții

Profil financiar (2024)

Indicatori cheie

Marjă profit
42.6%
CA / angajat
130K
Scor risc (0–100)
0
Percentil piață (CA)
Top 20%

Situație financiară

  • 2024

    Cifră afaceri
    781K
    Profit net
    333K
    Angajați
    6

Harta peisajului competitorilor

Competitori și alternative la GEDACO ELECTRIC CONSTRUCT S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.

Compare companies

Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.

MetricGEDACO ELECTRIC CONSTRUCT S.R.L.(you)KAMY CREATIV CONSTRUCT S.R.L.SAPSI PE-CO SRLBULDO CONSCIV S.R.L.VADAMI IDEAL CONS SRL
Revenue
781K
773K
770K
741K
828K
Profit
333K
234K
-107K
15.2K
169K
Margin
42,6%
30,3%
-13,9%
2,1%
20,5%
Employees
6
6
6
6
6
Growth

Company news

No recent articles found mentioning “GEDACO ELECTRIC CONSTRUCT S.R.L.”.