SOLO SCARPA S.R.L.
Revenue
4.2M
2024
Profit
26K
2024
Employees
6
2024
Margin
0,6%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
SOLO SCARPA S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 4.2M lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #6.405 la cifra de afaceri, #32.237 la profit, #7.995 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.6%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- SOLO SCARPA S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 4.2M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 0.6%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #6.405 la cifra de afaceri, #32.237 la profit, #7.995 la număr angajați din 130.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 1.4× față de media industriei
Compania este 0.2× față de media industriei
Compania este 1.9× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024
Industry size
389B
RON revenue
Total companies
130.296
Total employees
418.868
Industry growth
—
YoY
Top companies
- LIDL DISCOUNT SRL24.7B
- OMV PETROM MARKETING SRL24.6B
- KAUFLAND ROMANIA SCS19.7B
- PROFI ROM FOOD SRL14.9B
- CARREFOUR ROMANIA SA12.7B
- DEDEMAN SRL12.4B
- DR.MAX S.R.L.10.9B
- MEGA IMAGE SRL10.7B
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| NELLCOM IMPORT EXPORT S.R.L. | 4.2M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| RAISA & GEO S.R.L. | 4.1M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| TINA 20 DEPOZIT S.R.L. | 4.4M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| ANELPI VISION & IDEAS S.R.L. | 4.5M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| ONE GADGET S.R.L. | 4.7M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| ERIC & KOSALY S.R.L. | 4.7M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| CARISA GRUP COMPANY SRL | 3.8M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| COMPACT MARKET S.R.L. | 3.8M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| SOLID TEAM SHOP S.R.L. | 4.2M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| CUBO SHOWROOM & HOMESTYLE S.R.L. | 4.2M | 6 | Comerț cu amănuntul |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ILFOV
Industrie (CAEN 47)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 0.6%
- CA / angajat
- 705K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 6%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 4.2M
- Profit net
- 26K
- Angajați
- 6
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 4.2M | 26K | 6 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la SOLO SCARPA S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- SOLO SCARPA S.R.L.(current)
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 6
- Profit
- 26K
- Rank RO
- #52.725
- NELLCOM IMPORT EXPORT S.R.L.
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 6
- Profit
- 177K
- Rank RO
- #53.517
- RAISA & GEO S.R.L.
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 6
- Profit
- 139K
- Rank RO
- #54.066
- TINA 20 DEPOZIT S.R.L.
- Revenue
- 4.4M
- Employees
- 6
- Profit
- 614K
- Rank RO
- #50.805
- ANELPI VISION & IDEAS S.R.L.
- Revenue
- 4.5M
- Employees
- 6
- Profit
- 278K
- Rank RO
- #50.054
- ONE GADGET S.R.L.
- Revenue
- 4.7M
- Employees
- 6
- Profit
- -504K
- Rank RO
- #48.483
- ERIC & KOSALY S.R.L.
- Revenue
- 4.7M
- Employees
- 6
- Profit
- 320K
- Rank RO
- #48.395
- CARISA GRUP COMPANY SRL
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 6
- Profit
- 175K
- Rank RO
- #57.367
- COMPACT MARKET S.R.L.
- Revenue
- 3.8M
- Employees
- 6
- Profit
- 225K
- Rank RO
- #57.484
- SOLID TEAM SHOP S.R.L.
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 6
- Profit
- 244K
- Rank RO
- #52.767
- CUBO SHOWROOM & HOMESTYLE S.R.L.
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 6
- Profit
- 1.3M
- Rank RO
- #52.777
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| SOLO SCARPA S.R.L.(current) | 4.2M | 6 | 26K | #52.725 |
| NELLCOM IMPORT EXPORT S.R.L. | 4.2M | 6 | 177K | #53.517 |
| RAISA & GEO S.R.L. | 4.1M | 6 | 139K | #54.066 |
| TINA 20 DEPOZIT S.R.L. | 4.4M | 6 | 614K | #50.805 |
| ANELPI VISION & IDEAS S.R.L. | 4.5M | 6 | 278K | #50.054 |
| ONE GADGET S.R.L. | 4.7M | 6 | -504K | #48.483 |
| ERIC & KOSALY S.R.L. | 4.7M | 6 | 320K | #48.395 |
| CARISA GRUP COMPANY SRL | 3.8M | 6 | 175K | #57.367 |
| COMPACT MARKET S.R.L. | 3.8M | 6 | 225K | #57.484 |
| SOLID TEAM SHOP S.R.L. | 4.2M | 6 | 244K | #52.767 |
| CUBO SHOWROOM & HOMESTYLE S.R.L. | 4.2M | 6 | 1.3M | #52.777 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | SOLO SCARPA S.R.L.(you) | NELLCOM IMPORT EXPORT S.R.L. | RAISA & GEO S.R.L. | TINA 20 DEPOZIT S.R.L. | ANELPI VISION & IDEAS S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 4.2M | 4.2M | 4.1M | 4.4M | 4.5M |
| Profit | 26K | 177K | 139K | 614K | 278K |
| Margin | 0,6% | 4,3% | 3,4% | 13,8% | 6,1% |
| Employees | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “SOLO SCARPA S.R.L.”.