ERIC & KOSALY S.R.L.
Revenue
4.7M
2024
Profit
320K
2024
Employees
6
2024
Margin
6,8%
Growth
—
Raport companie (generat automat)
Rezumat generat din datele companiei: CA, angajați, industrie, clasamente și evoluție.
ERIC & KOSALY S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 4.7M lei (date 2024). În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #5.748 la cifra de afaceri, #6.098 la profit, #7.995 la număr angajați din 130.296 companii. Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.8%.
Detalii pe secțiuni
- Prezentare
- ERIC & KOSALY S.R.L. este o companie mică din sectorul Comerț cu amănuntul, cu sediul în ILFOV, având o cifră de afaceri de 4.7M lei (date 2024).
- Sănătate financiară
- Poziție financiară: cu marjă de profit moderată marjă de profit 6.8%.
- Poziție în industrie
- În industria de Comerț cu amănuntul (România), compania este #5.748 la cifra de afaceri, #6.098 la profit, #7.995 la număr angajați din 130.296 companii.
- Context competitor
- Are 10 companii similare identificate în aceeași industrie (după CA, angajați și ritm de creștere).
- Semnale de creștere
- Date insuficiente pentru evoluția YoY.
Economic DNA
Profil pe 5 dimensiuni (0–100), normalizat după percentile în industrie: rentabilitate, creștere, eficiență (CA/angajat), poziție pe piață, risc.
Evoluție financiară (ultimii 5 ani)
Hover over points for values and YoY growth. Left axis: Revenue & profit (RON). Right axis: Employees.
Poziție în industrie
În industria Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — date 2024.
Clasament în industrie
Medii industrie
- CA medie
- 3M lei
- Marjă medie
- 3.7%
- Angajați medie
- 3
Companie vs medie industrie
Compania este 1.6× față de media industriei
Compania este 1.9× față de media industriei
Compania este 1.9× față de media industriei
Industry intelligence
Comerț cu amănuntul (CAEN 47) — 2024
Industry size
389B
RON revenue
Total companies
130.296
Total employees
418.868
Industry growth
—
YoY
Top companies
- LIDL DISCOUNT SRL24.7B
- OMV PETROM MARKETING SRL24.6B
- KAUFLAND ROMANIA SCS19.7B
- PROFI ROM FOOD SRL14.9B
- CARREFOUR ROMANIA SA12.7B
- DEDEMAN SRL12.4B
- DR.MAX S.R.L.10.9B
- MEGA IMAGE SRL10.7B
Companii similare
Top 10 companii după similitudine: aceeași industrie (CAEN), cifră de afaceri, număr angajați și ritm de creștere apropiat.
| Companie | CA | Angajați | Industrie |
|---|---|---|---|
| ONE GADGET S.R.L. | 4.7M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| ANELPI VISION & IDEAS S.R.L. | 4.5M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| ELIANCA ALEX COM 2016 S.R.L. | 5M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| TINA 20 DEPOZIT S.R.L. | 4.4M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| CLAR ACTIV GLOBAL S.R.L. | 5.2M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| SOLO SCARPA S.R.L. | 4.2M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| NELLCOM IMPORT EXPORT S.R.L. | 4.2M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| OFTASTYLE SRL | 4.7M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| RAISA & GEO S.R.L. | 4.1M | 6 | Comerț cu amănuntul |
| DANSORTIM COMPANY S.R.L. | 4.7M | 6 | Comerț cu amănuntul |
Profil financiar (2024)
Clasamente
Județ ILFOV
Industrie (CAEN 47)
Indicatori cheie
- Marjă profit
- 6.8%
- CA / angajat
- 785K
- Scor risc (0–100)
- 0
- Percentil piață (CA)
- Top 5%
Situație financiară
2024
- Cifră afaceri
- 4.7M
- Profit net
- 320K
- Angajați
- 6
| An | Cifră afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 4.7M | 320K | 6 |
Explore
Harta peisajului competitorilor
Competitori și alternative la ERIC & KOSALY S.R.L. — pagină dedicată cu comparație și liste.
X: Revenue · Y: Employees · Bubble size: Profit. Click a competitor to open their profile. Data 2024.
- ERIC & KOSALY S.R.L.(current)
- Revenue
- 4.7M
- Employees
- 6
- Profit
- 320K
- Rank RO
- #48.395
- ONE GADGET S.R.L.
- Revenue
- 4.7M
- Employees
- 6
- Profit
- -504K
- Rank RO
- #48.483
- ANELPI VISION & IDEAS S.R.L.
- Revenue
- 4.5M
- Employees
- 6
- Profit
- 278K
- Rank RO
- #50.054
- ELIANCA ALEX COM 2016 S.R.L.
- Revenue
- 5M
- Employees
- 6
- Profit
- 171K
- Rank RO
- #46.514
- TINA 20 DEPOZIT S.R.L.
- Revenue
- 4.4M
- Employees
- 6
- Profit
- 614K
- Rank RO
- #50.805
- CLAR ACTIV GLOBAL S.R.L.
- Revenue
- 5.2M
- Employees
- 6
- Profit
- 140K
- Rank RO
- #44.718
- SOLO SCARPA S.R.L.
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 6
- Profit
- 26K
- Rank RO
- #52.725
- NELLCOM IMPORT EXPORT S.R.L.
- Revenue
- 4.2M
- Employees
- 6
- Profit
- 177K
- Rank RO
- #53.517
- OFTASTYLE SRL
- Revenue
- 4.7M
- Employees
- 6
- Profit
- 19.5K
- Rank RO
- #48.359
- RAISA & GEO S.R.L.
- Revenue
- 4.1M
- Employees
- 6
- Profit
- 139K
- Rank RO
- #54.066
- DANSORTIM COMPANY S.R.L.
- Revenue
- 4.7M
- Employees
- 6
- Profit
- 15.3K
- Rank RO
- #48.475
| Company | Revenue | Employees | Profit | Rank (RO) |
|---|---|---|---|---|
| ERIC & KOSALY S.R.L.(current) | 4.7M | 6 | 320K | #48.395 |
| ONE GADGET S.R.L. | 4.7M | 6 | -504K | #48.483 |
| ANELPI VISION & IDEAS S.R.L. | 4.5M | 6 | 278K | #50.054 |
| ELIANCA ALEX COM 2016 S.R.L. | 5M | 6 | 171K | #46.514 |
| TINA 20 DEPOZIT S.R.L. | 4.4M | 6 | 614K | #50.805 |
| CLAR ACTIV GLOBAL S.R.L. | 5.2M | 6 | 140K | #44.718 |
| SOLO SCARPA S.R.L. | 4.2M | 6 | 26K | #52.725 |
| NELLCOM IMPORT EXPORT S.R.L. | 4.2M | 6 | 177K | #53.517 |
| OFTASTYLE SRL | 4.7M | 6 | 19.5K | #48.359 |
| RAISA & GEO S.R.L. | 4.1M | 6 | 139K | #54.066 |
| DANSORTIM COMPANY S.R.L. | 4.7M | 6 | 15.3K | #48.475 |
Compare companies
Current company vs competitors (2024). Bar = relative value; green = best in row.
| Metric | ERIC & KOSALY S.R.L.(you) | ONE GADGET S.R.L. | ANELPI VISION & IDEAS S.R.L. | ELIANCA ALEX COM 2016 S.R.L. | TINA 20 DEPOZIT S.R.L. |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 4.7M | 4.7M | 4.5M | 5M | 4.4M |
| Profit | 320K | -504K | 278K | 171K | 614K |
| Margin | 6,8% | -10,7% | 6,1% | 3,5% | 13,8% |
| Employees | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 |
| Growth | — | — | — | — | — |
Company news
No recent articles found mentioning “ERIC & KOSALY S.R.L.”.